Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 117. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
3486

1933 "Opłacono gotówką" - ilustrowana koperta reklamowa (druki) CRESOLAN wysłana 3.2 z Poznania do miejscowości Rozdzień.


40 PLN
VERKAUFT
3487

1933 czysty formularz międzynarodowego przekazu pobraniowego bez sygnatury.


80 PLN
VERKAUFT
3488

1933 czysty formularz wypłaty międzynarodowego przekazu pieniężnego bez sygnatury.


80 PLN
VERKAUFT
3489

1933 kartka Komitetu Ratowania Bazyliki Wileńskiej z wydrukowana opłatą gotówkową wysłana do Warszawy.


100 PLN
3490

1934 list polecony ze Lwowa do Pragi.

Fi.214
Mi.242
30 PLN
3491

1934 list polecony z agencji pocztowej Warszawa 2 - Kiosk do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy i pieczęć lakowa.

Fi.238, 254, 258
80 PLN
3492

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Zakopane nr 139, stempel z wyróżnikiem a.

Fi.243, Cp47B
100 PLN
3493

1934 "49 PUŁK PIECHOTY" i "OPŁATA ULGOWA /Rozp.M.P.i T. No PW. 501/70 z r. 1933/" - bardzo wyraźnie odciśnięte stemple uprawniające żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 5.II z Kołomyi do Baligrodu; minimalnie słabszy stan zachowania (delikatne przebarwienia).

Fi.251
Mi.272
60 PLN
3494

1934 list polecony z Lubienia do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.251, 252, 257
25 PLN
3495

1934 list polecony z Stanisławowa do Nowego Sącza.

Fi.251, 254, 255
15 PLN
3496

1934 list polecony z Czerniewic koło Włocławka do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.253, 257
25 PLN
3497

1934 list polecony z Żyrardowa 3.10.34 do Warszawy.

Fi.255, 269
Mi.276, 290 
25 PLN
3498

1934 znaczek z perforacją firmowa "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Warszawie z oddziału w Krakowie.

Fi.261
60 PLN
3499

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 121.

Fi.263
Mi.284
50 PLN
3500

1934 list firmowy z Warszawy do Niemiec.

Fi.263
30 PLN
3501

1934 perforacja firmowa HFS (śr. dziurek 0,8 mm) - Henryka Francka Synowie, Fabryka Środków Kawowych S. A. w Skawinie, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany -2.II w Skawinie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.263G
Mi.284
40 PLN
3502

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
3503

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w idealnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.285-6
550 PLN
3504

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, karta pocztowa wysłana 11.05. pocztą lotniczą z terenu wystawy adresowana do Gdańska, okolicznościowa karta do korespondencji lotniczej.

Fi.264-5
Mi.285-6
250 PLN
3505

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria stemplowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-5
Mi.285-6
180 PLN
3506

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na lotniczym liście poleconym z wystawy do Krakowa, na odwrocie stempel Warszawa 19 Port Lotniczy i stempel odbiorczy.

Fi.264-5
120 PLN
3507

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
3508

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany m.in. obydwoma znaczkami z nadrukiem, wysłany 6.V z Katowic do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie winietki wystawowe w rożnych kolorach i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007); gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
200 PLN
3509

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w czworoblokach (Fi.2600.-), dodatkowo znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu Wz.II.L (Fi.1800.-), położenie znaku "ustniki w lewo" doskonale widoczne na skanie od strony gumy; to pełen zestaw bo na znaczku za 20 gr. różne położenia znaku wodnego nie występują, gwarancja Schmutz, z oznaczeniem położenia znaku wodnego Kapkowski.

Fi.264-65
Mi.285-86
4 200 PLN
3510

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria w czworoblokach pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
3511

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w pięknym stanie (Fi.650.-), gwarancja Ćwiertnia.

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
3512

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta na jednej podlepce, ładny stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.264-65
Mi.285-86
200 PLN
3513

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, oba znaczki z nadrukiem ostemplowane 10.V kasownikiem okolicznościowym na ilustrowanej pamiątkowej kopercie listu do Częstochowy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007).

Fi.264-65
Mi.285-86 
160 PLN
3514

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934 + Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, dekoracyjnie ofrankowana dwoma seriami przedrukowymi widokówka przesłana balonem "Syrena" w czasie XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch dodatkowych balonowych stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (drobne ubytki lica papieru pod adresem odbiorcy).

Fi.264-65, 268-69
Mi.285-86, 289-90
200 PLN
3515

1934 I Wszechsłowiańska Wystaw Filatelistyczna, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy na kopercie wystawy.

Fi.265
Mi.286
90 PLN
3516

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczek za 30 gr. z unikalnym niekatalogowanym dotąd błędem "uszkodzone i" rzadszym niż katalogowany (Fi.2500.-) błąd "spacja po Wyst.", poza lekkimi śladami z klasera na gumie w ładnym stanie zachowania, przedwojenna sygnatura Nassalski, gwarancja i opis.

Fi.265 B
Mi.286
3 000 PLN
3517

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczek z rzadkim błędem z poz. 75 "spacja po Wyst.", błąd występuje tylko w części nakładu, a przedrukowano tylko 272 arkusze tego znaczka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.265B1
Mi.286
2 500 PLN
3518

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, 30 gr (znaczek z górnym marginesem) o znaku wodnym w położeniu W.II.P - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.V z terenu wystawy do Warszawy; gwarancja i opis.

Fi.265P
Mi.286 
120 PLN
3519

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
170 PLN
3520

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
140 PLN
3521

1934 międzynarodowy turniej lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
180 PLN
3522

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, gwarancja Walocha.

Fi.268-9
Mi.289-90
120 PLN
3523

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, gwarancja Walocha.

Fi.268-9
Mi.289-90
180 PLN
3524

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
150 PLN
3525

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.220.-), gwarancja: 20 gr - Perzyński, Falkowski, 30 gr - Schmutz.

Fi.268-69
Mi.289-90
170 PLN