Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 117. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
3566

1935 kartka z Stąporkowa do Grecji.

Fi.251, 275
25 PLN
3567

1935 kartka z Gdyni do Niemiec, widokówka z widokiem Jelitkowa i Sopotu.

Fi.252, 253, 273
70 PLN
3568

1935 kartka z Zakopanego do Krakowa, kasownik okolicznościowy "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935 ZAKOPANE 1".

Fi.253
300 PLN
3569

1935 M/S "PIŁSUDSKI" znaczek na wycinku skasowany 13.IX w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. M/S "PIŁSUDSKI", rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 021).

Fi.255
Mi.276
100 PLN
VERKAUFT
3570

1935 list z Babic do Krakowa z poaustriackim kasownikiem.

Fi.255
Mi.276 
30 PLN
3571

1935 pośrednictwo pocztowe w Grodnie w Hotelu Handlowym, list nadany 12.02.35 do Wilna ze stemplem pośrednictwa w kolorze czarnym „POCZTA HOTELOWA HOTEL HANDLOWY – GRODNO 1 – 11 LUTY 1935”, znaczek pocztowy skasowany tego samego dnia w U.P. Grodno 1.

Fi.255
1 100 PLN
VERKAUFT
3572

1935 kartka nadana z schroniska nad Morskim Okiem przez urząd zwierzchni w Zakopanem Krakowa, kasownik okolicznościowy "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935 ZAKOPANE 1" i stempel schroniska.

Fi.255
100 PLN
3573

1935 lotniczy list polecz Warszawy do Amsterdamu, na odwrocie stempel Warszawa 19 Port Lotniczy.

Fi.255, 272
Mi.276, 293
60 PLN
3574

1935 miejscowy list polecony z Kalisza 21.II.35.

Fi.259
Mi.280 
30 PLN
3575

1935 Olimpiada Szachowa, list lotniczy z warszawy do Niemiec, znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem okolicznościowym "WSZECHŚWIATOWA OLIMPIADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E. * 16-31 VIII.35 * WARSZAWA 1".

Fi.268
1 000 PLN
3576

1935 "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935" Zakopane 1, znaczek za 5 gr wydania żałobnego po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego na widokówce ostemplowany 7.VIII kasownikiem okolicznościowym - stosowanym zaledwie przez 8 dni!!! dodatkowo stempelek schroniska Starego "SCHRONISKO w TATRACH 1400 m POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 014).

Fi.273
Mi.294 
200 PLN
3577

1935 wydanie żałobne, 5 gr - frankatura mieszana, karta pocztowa wysłana 30.VII z Przemyśla do Warszawy, karta firmowa "Franciszek Czyżyński Pracownia Ślusarsko-Mechaniczna"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.273, 253
Mi.294I, 274
30 PLN
VERKAUFT
3578

1935 wydanie żałobne, 5 gr i 25 gr (typografia) - list polecony wysłany 14.IX z Kraśnika do Lublina, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.273, 275I
Mi.294I, 296I 
40 PLN
VERKAUFT
3579

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, podstawowa seria.

Fi.273-7
Mi.394-8
90 PLN
3580

1935 wydanie żałobne, 15 gr frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 19.XI. z miejscowości Hrebenów do Leska; znaczek uszkodzony.

Fi.274
Mi.295I 
50 PLN
VERKAUFT
3581

1935 list firmowy nadany w pośrednictwie pocztowym w domu towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie.

Fi.275
Mi.296
80 PLN
3582

1935 wydanie żałobne, parka rozdzielona pustopolem, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.275I
Mi.296I
100 PLN
3583

1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka.

Fi.275II
Mi.296II
40 PLN
VERKAUFT
3584

1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk ofsetowy) - znaczek na kopercie żałobnej ostemplowany datownikiem URZĄD TELEKOMUNIKACYJNY WARSZAWA w bardzo rzadko stosowanym w Polsce kolorze czerwonym - 17.V w dniu wyruszenia Marszałka w swą ostatnią podróż na Wawel; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.275II
Mi.296II
150 PLN
VERKAUFT
3585

1935 wydanie żałobne, znaczek za 25 gr (offset) z błędem na poz.94 lub 99 "litera r odmiennego kroju", czyste; dobry stan zachowania (na odwrocie na fragmencie powierzchni śladowe przywarcia farby z drugiego arkusza); gwarancja i opis.

Fi.275II B5
Mi.296II
300 PLN
3586

1935 wydanie żałobne, 1 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy nadany 18.X w urzędzie Warszawa 1 do Rio de Janeiro, znaczki skasowane datownikiem URZĄD TELEKOMUNIKACYJNY WARSZAWA z wyróżnikiem "m", datownik przejściowy Portu Lotniczego w Warszawie (19.X), stempel odbiorczy Rio z 22.X; koperta firmowa " Kompanja Handlu Zamorskiego S.A. Warszawa, Moniuszki 6."; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.277, 238e, 252
Mi.298II, 270, 273
200 PLN
VERKAUFT
3587

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr znaczek na widokówce przedstawiającej portret Marszałka na koniu, pędzla Jerzego Kossaka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006).

Fi.278
Mi.299
100 PLN
3588

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, widokówka przedstawiająca model kopca, wysłana z Krakowa do Sanoka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca.

Fi.278
40 PLN
VERKAUFT
3589

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria.

Fi.278-9
Mi.299-300
30 PLN
3590

1935 kopiec marszałka Józefa Piłsudskiego, seria w marginesowych parkach.

Fi.278-9
Mi.299-300
70 PLN
3591

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego, seria.

Fi.278-9
Mi.299-300
40 PLN
3592

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego, seria w czworoblokach.

Fi.278-9
Mi.299-300
200 PLN
3593

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria skasowana okolicznościowo 7.VI na widokówce przedstawiającej projekt głównego wejścia na kopiec, wysłanej do Wolnego Miasta Gdańska; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300
80 PLN
VERKAUFT
3594

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, opłacony zgodnie z taryfą list polecony ofrankowany znaczkami z nadrukiem wysłany 7.VI z Krakowa do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym KOPIEC MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA 7.VI; datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania - przebarwienia (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300
80 PLN
3595

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria na kopercie listu poleconego, skasowana okolicznościowo 18.VI (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300 
30 PLN
3596

1935 "PAMIĄTKA BUDOWY KOPCA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NA SOWIŃCU W KRAKOWIE", efektowny dyplom autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego wykonany techniką dwubarwnego drzeworytu, na odwrocie znaczki ostemplowane okolicznościowo; wyjątkowe wydawnictwo; temat - JÓZEF PIŁSUDSKI.

Fi.278-279
Mi.299-300 
300 PLN
VERKAUFT
3597

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek z błędem "spacja po Kopiec", gwarancja i opis Walocha.

Fi.278B2
Mi.299
120 PLN
3598

1935 sypanie kopca Józefa Piłsudskiego w Krakowie, list firmowy z Krakowa do Białej, znaczek i stempel okolicznościowy.

Fi.279
40 PLN
3599

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Załucze - Lwów nr 34a.

Fi.280
90 PLN
3600

1935 list z Grudziądza z kasownikiem okolicznościowym I grudziądzkiej Wystawy Filatelistycznej, koperta zagięta w połowie.

Fi.280
25 PLN
3601

1935 stempel okolicznościowy "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" na specjalnej karcie wystawy.

Fi.280
50 PLN
3602

1935 kartka nadana w Agencji Pocztowej Zaprudy na kresach do Schodnicy.

Fi.280
50 PLN
3603

1935 seria "widokowa" podstawowa - 11 znaczków, czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.160.-).

Fi.280-90
Mi.301-11
150 PLN
3604

1935 wydanie obiegowe, podstawowa seria.

Fi.280-90
Mi.301-11
150 PLN
3605

1935 list miejscowy z Warszawy ze stemplem okolicznościowym Wszechsłowiańskiej Olimpiady Szachowej z okazji Kongresu F.I.O.F. w Warszawie.

Fi.282
300 PLN