Die Auktion endet am 08.07.2024

Auctionen 117. Polen zwischen den Weltkriegen

3406

1931 list miejscowy do administracji Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie, wirniki propagandowe; „Nie ma Polski Bez Morza Budujmy Okręty Wojenne” i na odwrocie „ Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi Ratować Ciebie”, brak znaczka.

50 PLN
3407

1932 kartka z Bydgoszczy do Niemiec.

Fi.205, 250, Cp51
15 PLN
3408

1932 kartka z Zakopanego do Krakowa, widokówka Tatr Zielony Staw.

Fi.226
60 PLN
3409

Fi.238, 243
80 PLN
3410

1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Warszawa 2, stempel okolicznościowy z wyróżnikiem "*c*" na liście wysłanym 21.III do Minneapolis, ofrankowanym m.in. znaczkiem za 50 gr z marszałkiem Józefem Piłsudskim w kolorze niebieskozielonym dobry stan zachowania (Myślicki 30 102).

Fi.238d, 243b
Mi.257, 261
50 PLN
3411

1932 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czersk - Laskowice nr 436 z wyróżnikiem a.

Fi.243
75 PLN
3412

1932 znaczek z perforacją firmową ".K." - Ludwik Kolwitz, Towarzystwo Przemysłowe i. Hurtowego Handlu Żelazem i Artykułami Żelaznymi Sp. z o.o. w Bydgoszczy, znaczek użyty w Bydgoszczy.

Fi.248
60 PLN
3413

Fi.250
Mi.271
600 PLN
3414

1932 wydanie obiegowe "doniczki", 5 gr + 30 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 26.V.1934 z miejscowości Michałowo - Niezabudka do Berlina.

Fi.251, 256
Mi.272, 277
20 PLN
3415

1932 godło państwa - małe doniczki, seria w poziomych parkach.

Fi.251-7
Mi.272-8
240 PLN
3416

1932 małe doniczki, seria.

Fi.251-7
Mi.272-8
100 PLN
3417

1932 wydanie obiegowe - godło państwa tzw. małe doniczki, seria w czworoblokach.

Fi.251-7
Mi.272-8
380 PLN
3418

1932 małe doniczki, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.L, gwarancja i opis Walocha.

Fi.253 Zn.W.II.L
Mi.274
120 PLN
3419

Fi.255FP
Mi.276PFä
270 PLN
3420

1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.255FP
Mi.276PFä
500 PLN
3421

1932 list z Przemyśla.

Fi.256
Mi.277
10 PLN
3422

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Miedzilaborce (Czechy) - Zagórz nr 372.

Fi.Cp50
200 PLN
3423

1932 bankowy ekspres polecony (erka prywatna z wyróżnikiem BM) z Katowic do Niemiec, frankatura mechaniczna Międzynarodowego Banku Handlowego S.A. w Katowicach, na odwrocie stemple niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Breslau - Buthen (Wrocław - Będzin).

100 PLN
3424

1933 wydanie Funduszu Obrony Morskiej, znaczek za 1 zł, czysty bez gumy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.16
50 PLN
3425

1933 list polecony z Dąbrowy Górniczej do Warszawy.

Fi.242
30 PLN
3426

Fi.242, 252, 254
60 PLN
3427

1933 kartka z obiegu w języku Esperanto z Bydgoszczy do Australii.

Fi.242, 256
90 PLN
3428

Fi.242, 259
600 PLN
3429

1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "N & Cº" skasowany 19.07.33 w Bielsku.

Fi.248
60 PLN
3430

1933 rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA" na miejscowo adresowanej kopercie.

Fi.251
100 PLN
3431

1933 dowód doręczenia z Dobczyc, opłata doręczeniowa pobrana znaczkiem opłaty.

Fi.255
80 PLN
3432

1933 list polecony z Katowic do Warszawy.

Fi.256
10 PLN
3433

1933 700-lecie Torunia, czworoblok.

Fi.258
Mi.279
1 200 PLN
3434

1933 700-lecie Torunia, narożny czworoblok.

Fi.258
Mi.279
1 600 PLN
3435

1933 list polecony z II Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Toruniu do Finlandii, okolicznościowy stempel wystawy i erka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.258, 260
Mi.279, 281
120 PLN
3436

Fi.258D
Mi.279Y
120 PLN
3437

1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim położeniem znaku wodnego W.II.D., czysty (Fi.2200.-), na marginesie swietnie widoczny znak wodny, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.258D
Mi.279Y
2 400 PLN
3438

Fi.258G
Mi.279
400 PLN
3439

Fi.258P3
Mi.279
1 500 PLN
3440

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.880.-).

Fi.259
Mi.280
700 PLN
3441

1933 zwycięzcy Challenge'u, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
100 PLN
3442

1933 S/S "KOŚCIUSZKO" znaczek na wycinku skasowany 16.VIII w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. s/s "KOŚCIUSZKO", rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 020).

Fi.259
Mi.280
100 PLN
3443

1933 FDC - Zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, pasek trzech znaczków z marginesem na prawidłowo ofrankowanym lotniczym liście poleconym wysłanym z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do Poznania 15 IV - w dniu wejścia znaczków do obiegu; na odwrocie datowniki odbiorcze: Poznań 1 i Poznań 3 z tego samego dnia; dodatkowy stempelek urzędu odbiorczego "Nadeszła pocztą lotniczą"; jedna z dwóch znanych do tej pory kopert FDC z paskiem trzech znaczków; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.259
Mi.280
2 000 PLN
3444

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-).

Fi.259
Mi.280
170 PLN
3445

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280
180 PLN