Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 117. Ganzsachen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
11251

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.)

Fi.Cp41
80 PLN
11252

1921 pokwitowanie telegraficzne ze Lwowa, ciekawa usterka pokwitowania w postaci wgniecionej górnej ramki znaku opłaty.

Fi.Ct4, 91B, 114
100 PLN
11253

1922 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
30 PLN
11254

1922 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
11255

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty.

Fi.Ct10a
80 PLN
11256

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct10a
80 PLN
11257

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Ct13
70 PLN
11258

1923 pokwitowanie telegraficzne ze Lwowa z datą nadania 1930.

Fi.Ft4
60 PLN
VERKAUFT
11259

1924 pokwitowanie telegraficzne z Kopyczyńc.

Fi.Ct10
150 PLN
11260

1925 kartka z Katowic do Sambora.

Fi.Cp42
50 PLN
11261

1925 kartka z Warszawy do Grodziska.

Fi.Cp42
60 PLN
11262

1926 kolumna Zygmunta, całostka z sygnaturą 464...26 z błędem "brak kropki po sygnaturze".

Fi.Cp43IIB1
120 PLN
11263

1926 całostka z sygnaturą krótką z obiegu pocztowego z 1934 roku. W górnej części uszczerbiona

Fi.Cp45Ia
25 PLN
11264

1927 kartka z sygnaturą II-1927 z obiegu pocztowego z Krakowa do Wiedznia, gdzie pobrano dopłatę

Fi.Cp46
40 PLN
11265

1930 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą X-1928 z obiegu pocztowego z Ustronia.

Fi.Cp49I
200 PLN
11266

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Kraków - Sukiennice, doskonały stan zachowania.


220 PLN
11267

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Tyniec - Ruiny zamku, doskonały stan zachowania.


220 PLN
11268

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z sygnaturą II-1928 bez hasła propagandowego.

Fi.Cp48I
70 PLN
11269

1931 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Kielc 6.II.33.

Fi.Cp49I
100 PLN
11270

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50 E
500 PLN
11271

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Plac Zamkowy, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 3.11 z miejscowości Janowiec k.Gniezna do Berlina; dobry stan zachowania (Fi.220.-).

Fi.Cp50IIa
150 PLN
11272

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - CZORSZTYN Zamek, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura krótka; dofrankowana i wysłana 6.IV.33 z Katowic do Landskrony w Szwecji; dobry stan zachowania (Fi.100.-).

Fi.Cp50IIb
80 PLN
VERKAUFT
11273

1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka o większym formacie z ilustracją nr 24 bez sygnatury z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo reklamowych, lekko zdwojony druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIb WZÓR
1 900 PLN
11274

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
VERKAUFT
11275

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, plamka na froncie, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
11276

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
VERKAUFT
11277

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana z Łuczaja do Warszawy, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
11278

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 pierwszego nakładu z sygnaturą XI-1931, linie rotograwiurą, sygnatura długa.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
11279

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 10, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
VERKAUFT
11280

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 5, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
11281

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
11282

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
VERKAUFT
11283

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
VERKAUFT
11284

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
90 PLN
11285

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 z I nakładu z obiegu pocztowego z Stawiszyna.

Fi.Cp50Ia
40 PLN
VERKAUFT
11286

1932 kartka z sygnaturą IX-1933 i hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Warszawy ze stemplem wirnikowym Challenge 1934.

Fi.Cp51
30 PLN
11287

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
11288

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
45 PLN
11289

1932 kartka w sprawach żywnościowy.

Fi.Cp54
50 PLN
11290

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN