11252 |
1921 pokwitowanie telegraficzne ze Lwowa, ciekawa usterka pokwitowania w postaci wgniecionej górnej ramki znaku opłaty. | Fi.Ct4, 91B, 114 |
| 100 PLN | |
11253 |
1922 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp40I |
| 30 PLN | |
11254 |
1922 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
11255 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty. | Fi.Ct10a |
| 80 PLN | |
11256 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ct10a |
| 80 PLN | |
11257 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego z Krakowa. | Fi.Ct13 |
| 70 PLN | |
11258 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze Lwowa z datą nadania 1930. | Fi.Ft4 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
11259 |
1924 pokwitowanie telegraficzne z Kopyczyńc. | Fi.Ct10 |
| 150 PLN | |
11260 |
1925 kartka z Katowic do Sambora. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
11261 |
1925 kartka z Warszawy do Grodziska. | Fi.Cp42 |
| 60 PLN | |
11262 |
1926 kolumna Zygmunta, całostka z sygnaturą 464...26 z błędem "brak kropki po sygnaturze". | Fi.Cp43IIB1 |
| 120 PLN | |
11263 |
| 25 PLN | |
11264 |
1927 kartka z sygnaturą II-1927 z obiegu pocztowego z Krakowa do Wiedznia, gdzie pobrano dopłatę | Fi.Cp46 |
| 40 PLN | |
11265 |
1930 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą X-1928 z obiegu pocztowego z Ustronia. | Fi.Cp49I |
| 200 PLN | |
11266 |
1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Kraków - Sukiennice, doskonały stan zachowania. | |
| 220 PLN | |
11267 |
1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Tyniec - Ruiny zamku, doskonały stan zachowania. | |
| 220 PLN | |
11268 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z sygnaturą II-1928 bez hasła propagandowego. | Fi.Cp48I |
| 70 PLN | |
11269 |
| 100 PLN | |
11270 |
| 500 PLN | |
11271 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Plac Zamkowy, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 3.11 z miejscowości Janowiec k.Gniezna do Berlina; dobry stan zachowania (Fi.220.-). | Fi.Cp50IIa |
| 150 PLN | |
11272 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - CZORSZTYN Zamek, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura krótka; dofrankowana i wysłana 6.IV.33 z Katowic do Landskrony w Szwecji; dobry stan zachowania (Fi.100.-). | Fi.Cp50IIb |
| 80 PLN VERKAUFT | |
11273 |
1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka o większym formacie z ilustracją nr 24 bez sygnatury z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo reklamowych, lekko zdwojony druk rotograwiurą. | Fi.Cp50IIb WZÓR |
| 1 900 PLN | |
11274 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
11275 |
| 100 PLN | |
11276 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN VERKAUFT | |
11277 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana z Łuczaja do Warszawy, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN | |
11278 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 pierwszego nakładu z sygnaturą XI-1931, linie rotograwiurą, sygnatura długa. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
11279 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 10, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN VERKAUFT | |
11280 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 5, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
11281 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
11282 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN VERKAUFT | |
11283 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN VERKAUFT | |
11284 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 90 PLN | |
11285 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 z I nakładu z obiegu pocztowego z Stawiszyna. | Fi.Cp50Ia |
| 40 PLN VERKAUFT | |
11286 |
1932 kartka z sygnaturą IX-1933 i hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Warszawy ze stemplem wirnikowym Challenge 1934. | Fi.Cp51 |
| 30 PLN | |
11287 |
1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-). | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
11288 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 45 PLN | |
11289 |
1932 kartka w sprawach żywnościowy. | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
11290 |
| 30 PLN | |
11291 |
1932 karta widokowa bez znaku opłaty pocztowej z nadrukiem kasującym starą wartość "Cena 10 gr/Cena 15 gr.", ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona". | |
| 80 PLN | |