57498 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w środku w dwóch miejscach, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); dobry stan zachowania. | Fi.Cp24a |
| 80 PLN | |
57499 |
1920 karta za 50(75) fen, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, bez hasła propagandowego; czysta; karta za 50(75) fen, linia dzieląca kartę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, bez hasła propagandowego, wysłana 13.II.1921 z Brzozowa do Krakowa, ponieważ od 15.12.1920 taryfa na kartki pocztowe wzrosła do 2 mk. MPiT wydało rozporządzenie dotyczące wykorzystania istniejących zapasów całostek, po dofrankowaniu ich do stosownej wysokości znaczkami opłaty, a w razie konieczności nawet znaczkami urzędowymi, tu - zapewne z powodu braku odpowiednich znaczków - brakującą należność pobrano gotówką dokumentując to stempelkiem "OPŁACONO/ GOTÓWKĄ Mk No" z dopisanym numerem dziennika; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp35I |
| 200 PLN | |
57500 |
1920 pokwitowanie telegraficzne. | Fi.Ct7 |
| 40 PLN | |
57501 |
| 70 PLN | |
57502 |
1921 kartka z Włocławka do MSW w Warszawie. | Fi.Cp38 |
| 50 PLN | |
57503 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.) | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
57504 |
| 20 PLN | |
57505 |
1921 kartka beznominałowa wydana ze względu na galopującą inflacje i szybkie zmiany taryf pocztowych. | |
| 40 PLN | |
57506 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z brązowoliliowym znakiem opłaty - 5 mk "Orzeł na tarczy barokowej", rozmiar 143x100mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 22/4 z Posady Olchowskiej do Myszkowa; znaki opłaty skasowane datownikiem urzędu nadawczego, odciśniętym również poniżej; walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Ct9a, 118 |
| 100 PLN | |
57507 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 10.VIII z Krakowa do Lwowa; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Ct10b |
| 160 PLN | |
57508 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa. | Fi.Ct11 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
57509 |
1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty duży orzeł w owalu o nominale 80 mk. z ręcznym nadrukiem wartości "Wartość 25 mk. niem.", bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru). | Fi.Ct19 |
| 1 400 PLN | |
57510 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy. | Fi.Ct10b |
| 60 PLN | |
57511 |
1923 pokwitowanie telegraficzne użyte w Krakowie, gwarancja. | Fi.Ct12 |
| 120 PLN | |
57512 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z Krakowa, pionowe złamanie. | Fi.Ct13 |
| 100 PLN | |
57513 |
1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska. | Fi.Cp42 |
| 10 PLN | |
57514 |
| 25 PLN | |
57515 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-1928), wysłana 5.2 z Warszawy do Kielc (Fi.60.-). | Fi.Cp49IA |
| 40 PLN VERKAUFT | |
57516 |
1930 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsienicowa Schronisko, doskonały stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
57517 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Warszawa - Łazienki, niewielkie rozdarcie na górze. | Fi.Cp50E |
| 60 PLN | |
57518 |
| 130 PLN VERKAUFT | |
57519 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32, II nakład, sygnatura XI-1931 długa. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN VERKAUFT | |
57520 |
1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 26 - Dunajec w Pieninach; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp50Ia |
| 2 000 PLN | |
57521 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22a - HALA GĄSIENICOWA Schronisko, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w minimalnie słabszym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone). | Fi.Cp50Ia |
| 120 PLN VERKAUFT | |
57522 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932. | Fi.Cp.53 |
| 20 PLN | |
57523 |
1932 całostka z Jedzrzejów z sygnaturą III-1934 i hasłem propagandowym 4. | Fi.Cp51 |
| 40 PLN | |
57524 |
1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura VII-1932, wysłany 11.X.33 z Łodzi do Żywca, całostka z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykana, doskonały stan zachowania. | Fi.Cp53 |
| 400 PLN | |
57525 |
1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-). | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
57526 |
| 20 PLN | |
57527 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 30 PLN | |
57528 |
1932 druk w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 40 PLN | |
57529 |
| 45 PLN | |
57530 |
1932 kartka w sprawach żywnościowy. | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
57531 |
1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką. | Fi.Cp58IIa |
| 50 PLN | |
57532 |
1933 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą krótką. | Fi.Cp58Ia |
| 50 PLN | |
57533 |
| 35 PLN | |
57534 |
1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 25 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp62 |
| 40 PLN | |
57535 |
1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 24 z obiegu pocztowego, dziurki po archiwizacji. | Fi.Cp62 |
| 50 PLN | |
57536 |
1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 9, nadruk typ I. | Fi.Cp62I |
| 598 PLN VERKAUFT | |
57537 |
| 50 PLN | |