57985 |
1912 Poczta lotnicza nad Renem i Menem, widokówka opłacona znaczkiem Rzeszy za 5 Pf i dodatkowej opłaty lotniczej za 10 Pf, wysłana 12.6 z Darmstadt do Mulsum, znaczki skasowane okolicznościowym datownikiem "Flugpost am Rhein u. am Main"; znaczek opłaty lotniczej uszkodzony. | Mi.85I, I |
| 150 PLN | |
57986 |
1912 Bawaria, specjalna ilustrowana okolicznościowa karta lotnicza przedstawiająca młodą parę lecącą w skrzydlatej karocy nad Monachium, dofrankowana i przesłana 4.10 pocztą lotniczą z Monachium do Włoch, datownik odbiorczy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.PF15-02/b |
| 600 PLN | |
57987 |
1918 list lotniczy z Wiednia do Lwowa nadany 4.7.18, na froncie stempel odbiorczy "Flugpost - Poczta Lotnicza Lemberg 1 - Lwów 1", koperta w słabym stanie. | Fi.22b |
| 80 PLN | |
57988 |
1918 list lotniczy z Wiednia do Lwowa nadany 24.4.18, na froncie stempel odbiorczy "Flugpost - Poczta Lotnicza Lemberg 1 - Lwów 1". | Fi.22b |
| 100 PLN | |
57989 |
1918 list lotniczy z Wiednia do Lwowa nadany 4.7.18, na odwrocie stempel odbiorczy "Flugpost - Poczta Lotnicza Lemberg 1 - Lwów 1", koperta w słabym stanie. | Fi.22b |
| 100 PLN | |
57990 |
1918 list poczty lotniczej na trasie Lwów - Wiedeń nadany 18.IV.18, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 160 PLN | |
57991 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe znaczków dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej, znaczki na liście nadanym 3.06. do Olsztyna unieważnione w Poznaniu czarnym kasownikiem "skrzydło",na odwrocie stempel odbiorczy, co niespotykane brak dodatkowej opłaty pocztowej. | |
| 600 PLN | |
57992 |
1923 kartka z specjalnego lotu nad Warszawą na rzecz Pogotowia ratunkowego zorganizowany przez redakcje "Expressu" i "Kuriera", przewieziono 236 przesyłek. | Fi.23 |
| 300 PLN | |
57993 |
1923 Syria, list lotniczy, ofrankowany serią wydania przedrukowego, z dopiskiem "par Avion militarie", wysłany 15.11 z Damaszku do Souieda, na odwrocie datownik odbiorczy; koperta pionowo zgięta. | Mi.202-05I |
| 500 PLN | |
57994 |
1924 pierwszy lot do Ameryki Północnej sterowca LZ126 Z.R.3 "Graf Zeppelin", list z Niemiec (z Bytomia) do St. Louis. | |
| 1 000 PLN | |
57995 |
1924 ekspresowy lotniczy list polecony z Warszawy nadany 18.08.24 do Stanów Zjednoczonych, opłatę za przesyłkę lotniczą pobrano gotówką - stempel "Perçu fres ........ mks. ........" w ramce z ręcznie wpisana kwotą 30 gr., na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 1 000 PLN | |
57996 |
1925 "AEROLLOYD"/"AEROLOT" połączenie lotnicze Lwów - Warszawa - Gdańsk, kartka wysłana z Warszawy do Gdańska, winietki L.O.P.P. i stempel odbiorczy. | Fi.33a |
| 270 PLN | |
57997 |
1925 austriacka kartka nadana pocztą lotniczą z Wiednia do Lwowa (rzadka, większość do Warszawy) pierwszym lotem na trasie Wiedeń - Warszawa, stempel "Erstpostflug Wien - Warszawa/ Premier avion Wien - Varsovie" i stempel odbiorczy, lotem tym przewieziono 80 przesyłek. | Fi.35c |
| 800 PLN | |
57998 |
1925 "AERO" pierwszy lot Warszawa - Poznań, list lotniczy przesłany 22.VI z Warszawy do Poznania; specjalny dodatkowy fioletowy stempel "PIERWSZY LOT"; lotem tym przesłano zaledwie 32 sztuki poczty!!! na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.38a |
| 2 800 PLN VERKAUFT | |
57999 |
1925 Warszawa - Kopenhaga "AEROLOT", parka pozioma nalepek wydanych przez Polską Linię Lotniczą "Lot" do przesyłek pocztowych przesłanych pierwszym lotem próbnym z Warszawy do Kopenhagi; sama nalepka jest już dosyć rzadka, a w parce bardzo rzadka; doskonały stan zachowania, na drugim skanie kopia fotoatestu na taką nalepkę; Firma "AEROLOT" planując otwarcie nowego połączenia na trasie Gdańsk–Malmö– Kopenhaga w sierpniu 1925 zakupiła trzysilnikowy wodnosamolot Junkers G 23W dla 9 pasażerów, po lotach próbnych jednak zrezygnowano z tego zamiaru i samolot zwrócono do wytwórni. | |
| 720 PLN VERKAUFT | |
58000 |
1925-38 zestaw nalepek Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | |
| 300 PLN | |
58001 |
1926 Wydanie Lokalne - miejskich i powiatowych komitetów LOPP - Zdołbunów - ornamenty, kasowany znaczek za 2 gr. na papierze ze znakiem wodnym, jeden z najrzadszych - Fi. cena amatorska, Katalog Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali cena amatorska, lekko przesunięty rysunek z pełna oryginalna gumą. | Fi.7 |
| 1 000 PLN | |
58002 |
1926 Rajd wojskowy Warszawa-Lida-Wilno-Ryga-Tallinn-Helsinki-Warszawa, kartka z Tallina do Warszawy, datownik odbiorczy WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY, przesłano 95 przesyłek tym lotem. | Fi.49b |
| 600 PLN | |
58003 |
1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | Fi.23 |
| 20 PLN | |
58004 |
1927 LOPP, Warszawa znaczek składkowy, granatowy za 50 gr (rozmiar 19x29,5 mm), czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.23 |
| 50 PLN | |
58005 |
1927 parka stemplowanych nalepek składkowych Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | Fi.23 |
| 30 PLN | |
58006 |
1927 list przesłany poczta lotniczą na trasie Lwów - warszawa z okazji Targów wschodnich we Lwowie, naklejka okolicznościowa targów i liczne stemple pomocnicze, na odwrocie stempel odbiorczy z warszawy i stempelek "Nadeszło pocztą lotniczą". | Fi.55 |
| 305 PLN VERKAUFT | |
58007 |
1927 wydanie na przesyłki lotnicze, 5 + 10 + 30 gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list lotniczy wysłany 28.VI z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do Argentuil we Francji, przesyłkę opłacono znaczkami w wysokości 1 zł, podczas gdy prawidłowa opłata wynosiła 1,40 zł (60 gr list II klasy + obowiązkowa dopłata lotnicza za ekspres 80 gr); brakującą kwotę 40 gr pobrano od nadawcy gotówką - stempelek "POBRANO/PERÇU zł... gr..." z dopisaną kwotą; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.219, 220, 223 Mi.227, 228, 231 |
| 300 PLN | |
58008 |
1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, nowodruki specjalnych nalepek dla przesyłek balonowych, przesłanych dwoma polskimi balonami w czasie tych zawodów, nalepki w pierwszej kolumnie przeznaczone dla balonu "Warszawa", w drugiej dla balonu "Lwów", łączny nakład oryginalnych nalepek wynosił 352 sztuki z czego 48 sztuk nieząbkowanych, każdy z balonów zabrał do swojej gondoli po 50 kart w tym 10 z nalepkami nieząbkowanymi; oferowane tu nieząbkowane nowodruki sporządzono w kolorze ceglastym na białym, grubym papierze; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 1 000 PLN | |
58009 |
1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, nowodruki specjalnych nalepek dla przesyłek balonowych, przesłanych dwoma polskimi balonami w czasie tych zawodów, nalepki w pierwszej kolumnie przeznaczone dla balonu "Warszawa", w drugiej dla balonu "Lwów", łączny nakład oryginalnych nalepek wynosił 352 sztuki z czego 48 sztuk nieząbkowanych, każdy z balonów zabrał do swojej gondoli po 50 kart w tym 10 z nalepkami nieząbkowanymi; oferowane tu nieząbkowane nowodruki sporządzono w kolorze czarnym na białym, grubym papierze; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 600 PLN | |
58010 |
1928 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Łuck, Wołyński Komitet Wojewódzki LOPP - samolot, Na budowę lotnisk i hangarów na Wołyniu, kasowany znaczek za 10 gr. w kolorze niebieskim. | Fi.6 |
| 80 PLN | |
58011 |
1928 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Śmigło, znaczek kasowany za 50 gr. w kolorze czerwonym. | Fi.25 |
| 50 PLN | |
58012 |
1928 list lotniczy ze Lwowa do Warszawy, znaczek skasowany 7.IX datownikiem okolicznościowym "LWÓW TARGI WSCHODNIE" z wyróżnikiem "a" (Myślicki 21 006), dodatkowe stemple lotnicze: lwowski "POCZTA LOTNICZA/ POSTE AÉRIENNE" i warszawski odbiorczy ramkowy "Nadeszła pocztą lotniczą"; datownik odbiorczy Warszawa 19 Port Lotniczy z 8.IX; walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.300.-). | Fi.64 |
| 280 PLN VERKAUFT | |
58013 |
1928 Warszawa - Wenecja, list lotniczy przesłany 18.IX liniami "AEROLOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "I-VOL POSTAL Warszawa -Venezia."; lotem tym przesłano zaledwie 55 sztuk poczty!!! na odwrocie datownik odbiorczy z 19.9 i stempelek "NON RECLAME"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.66 |
| 800 PLN | |
58014 |
1928 znaczek składkowy L.O.P.P., Warszawa Komitet Społeczny - śmigło i skrzydła, znaczek za 50 gr w kolorze niebieskim na liście lotniczym wysłanym 22.2.28 z Warszawy do Lwowa, znaczki skasowane datownikiem nadawczym WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY; na froncie stemple: do oznaczania opłaty lotniczej, "SAMOLOTEM" i "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ.", na odwrocie datownik odbiorczy. | |
| 300 PLN | |
58015 |
1929 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Poznaniu, balon "Warszawa" pilotowany przez por.Franciszka Hynka, karta z nalepką z tekstem polskim z nadrukiem "Międz. Zawody Balonowe" przewieziona na trasie Poznań - Termsdorf k.Berlina, do polskiej frankatury doklejony znaczek niemiecki, oba unieważnione datownikiem Teupitz koło Teltow z datą 17.8.1929; podpis pilota por.Hynka na froncie; niezwykle rzadki walor - przewieziono jedynie 50 sztuk poczty!!! wysoka wycena katalogowa (Fi.4000,-); dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.4d |
| 3 200 PLN | |
58016 |
1929 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Kraków - Alegoria lotnicza, znaczek za 5 gr. w kolorze żółtym, zdjęty z listu. | Fi.36 |
| 10 PLN | |
58017 |
1929 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Kraków - Alegoria lotnicza, znaczek czysty za 10 gr. w kolorze zielonym. | Fi.37 |
| 20 PLN | |
58018 |
| 30 PLN | |
58019 |
1929 Warszawa - Katowice, list lotniczy przesłany 8.I liniami "LOT" do, specjalny dodatkowy fioletowy stempel "LOT-I-VOL WARSZAWA-KATOWICE"; lotem tym przesłano 210 przesyłek; dobry stan zachowania - koperta ukośnie zgięta (Fi.270.-). | Fi.81 |
| 200 PLN | |
58020 |
1929 pierwszy lot na trasie Kraków - Katowice, list nadany 10.1.29, stempelek "Poczta Lotnicza KRAKÓW 1" i stempel z rysunkiem gołębia i napisem "I Lot Pocztowy Kraków - Katowice 10-I-1929", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.83 |
| 220 PLN | |
58021 |
1929 list z pierwszego lotu na trasie Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, przewieziono 150 sztuk takich przesyłek. | Fi.93c |
| 260 PLN VERKAUFT | |
58022 |
1929 otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.6.29 I lot Poznań - Bydgoszcz, list lotniczy przesłany na trasie Poznań - Bydgoszcz, na odwrocie stempelek "Nadeszła pocztą lotniczą"; lotem tym przesłano zaledwie 150 listów. | Fi.93d |
| 220 PLN | |
58023 |
1929 Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Gdańsk - Poznań, list lotniczy przesłany na trasie Gdańsk - Poznań; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.93h |
| 420 PLN VERKAUFT | |
58024 |
1929 LOT, otwarcie linii Lotniczej LOT Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929, list przesłany z Bydgoszczy do Katowic, fioletowy stempel okolicznościowy z trasą lotu i napisem "OTWARCIE Linji Lotniczej KATOWICE- POZNAŃ - BYDGOSZCZ - GDAŃSK 1 VI 1929 I LOT Bydgoszcz Katowice" - według Myślickiego, najwyższy stopień rzadkości stempla - D (Myślicki 29 215), na froncie stempelek "Nadeszła pocztą lotniczą", a na odwrocie datownik odbiorczy; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.500.-); gwarancja Vaumund PP. | Fi.93k |
| 400 PLN | |