Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 114. Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
31271

1971 badanie kosmosu - Apollo 15, arkusik z gwiazdką rozdzielającą napisy APOLLO 15 i LIPIEC 1971 szpicem do góry, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1976 ark. II
85 PLN
31272

1971 VI Zjazd PZPR, seria: pasek trzech znaczków z pustopolem z prawej strony, dwa sześciobloki z pustopolami u góry i u dołu, czyste (Fi.58.-).

Fi.1977-84
Mi.2124-31
60 PLN
31273

1971 karnet - "VI ZJAZD PZPR".

Fi.1977-84
Mi.2124-31
50 PLN
31274

1971 pakiet reklamowy - FABRYKA MASZYN ŻNIWNYCH W PŁOCKU.

Fi.1979-84
Mi.2124-29
30 PLN
31275

1971 Badanie kosmosu - "Łunochod 1" i "Apollo 15", komplet 3 arkusików w tym "Apollo 15" w dwóch katalogowanych odmianach - gwiazdka rozdzielająca napisy APOLLO 15 i LIPIEC 1971 szpicem do dołu i szpicem do góry, czyste (Fi.170.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ark.1975-76, 1976II
Mi.Bl.47-48
140 PLN
31276

1971 50. rocznica III Powstania Śląskiego, blok ostemplowany okolicznościowo, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.77(40)
Mi.Bl.45
25 PLN
31277

1971 XI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Szczecinie, blok ostemplowany okolicznościowo 10.11 na kopercie.

Fi.bl.78
Mi.Bl.46
20 PLN
VERKAUFT
31278

1971 Dzień Znaczka - kobieta w malarstwie polskim - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, kasowane z pełną gumą, o wiele rzadsze od czystych.

Fi.bl.79-86
Mi.Klb.2110-17
60 PLN
31279

1971 Dzień Znaczka - kobieta w malarstwie polskim - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, czyste (Fi.100.-).

Fi.bl.79-86
Mi.Klb.2110-17
100 PLN
31280

1971 XXIV Wyścig Pokoju, komplet 4 ilustrowanych kopert ostemplowanych na starcie etapów rozgrywanych w Polsce: Warszawa, Włocławek, Poznań, Szczecin; temat - KOLARSTWO.


30 PLN
31281

1972 kartka do zakładu karnego w Moszczanicy, stempel cenzury zakładu.

Fi.1559
40 PLN
31282

1972 kartka do zakładu karnego w Moszczanicy, stempel cenzury zakładu.

Fi.1559
40 PLN
31283

1972 fragment kartki do zakładu karnego w Moszczanicy, stempel cenzury zakładu.

Fi.1559
40 PLN
31284

1972 karnet - "XXX ROCZNICA POWSTANIA PPR".

Fi.1995
Mi.2142
20 PLN
31285

1972 rocznik znaczków czystych (Fi.121,50).

Fi.1995-2084
Mi.2142-2231
80 PLN
31286

1972 rocznik kopert FDC (Fi.148,40).

Fi.1995-2084
Mi.2142-2231
100 PLN
31287

1972-1973 TOM X JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 282 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1995-2147
Mi.2142-2295
220 PLN
31288

1972 karnet - "XXV WYŚCIG POKOJU - WYSTAWA ZNACZKÓW SPORTOWYCH".

Fi.2011
Mi.2158 
30 PLN
31289

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
20 PLN
VERKAUFT
31290

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
120 PLN
31291

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, górny pasek z bloku z parką rozdzieloną przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
150 PLN
31292

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, górny część arkusza z parką rozdzieloną przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
200 PLN
31293

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z lekko przesuniętym w górę drukiem barwy żółtej.

Fi.2015
Mi.2162
15 PLN
31294

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów.

Fi.2017MK
Mi.2164
10 PLN
31295

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów (podwójne zęby), dla porównania na dole normalny znaczek.

Fi.2020MK
Mi.2167
15 PLN
31296

1972 Zwierzęta z ogrodów zoologicznych - zebra, znaczek za 7 zł z błędem na poz.2 w 1 sektorze "wcięcie w Z w ZŁ"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2023 B1
Mi.2170
100 PLN
31297

1972 Turystyka - schroniska górskie, 40 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.4 "2 gwiazdki na niebie", poz.5 "kropka pod gr", poz.22 "gwiazdka na niebie", poz.29 "gwiazdka za górą", poz.34 "ukośna kreska przekreślająca litery LSK w POLSKA" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2057 B
Mi.2204
120 PLN
31298

1972 schroniska górskie, parka z pustopolem na dolnym marginesie. Rzadkie bez śladów zszywek na pustopolu.

Fi.2058
Mi.2205
10 PLN
31299

1972 Turystyka - schroniska górskie, 1,55 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.37 "ślady na śniegu" w A w POLSKA", poz.38 "ślady na śniegu" pod SK w POLSKA", poz.49 "plamka na zaśnieżonym dachu" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (arkusz złożony poziomo); znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2059 B
Mi.2206
100 PLN
31300

1972 V Zjazd ZMS, znaczki za 60 gr w czworobloku, prawy dolny z błędem na poz.40 "plamka w literze M w ZMS i kółeczko na białym tle pod M"; gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.2064 B1
Mi.2211
50 PLN
31301

1972 Jazda polska X-XX w., znaczki za 40 gr w czworobloku narożnym z marginesami, prawy dolny z błędem "zniekształcone G w MACIĄG" na poz.9; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2076 B1
Mi.2223
60 PLN
31302

1972 "VI MIĘDZYNARODOWY KONKURS SKRZYPCOWY im. HENRYKA WIENIAWSKIEGO" karata pocztowa ostemplowana okolicznościowo 11.XI w Poznaniu; temat - MUZYKA.

Fi.Cp537
15 PLN
31303

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi. Fi.1266
Mi.1414
30 PLN
31304

1972 światowa wystawa filatelistyczna, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA", gwarancja i opis Więcław.

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52 
30 PLN
31305

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz drukarski obejmujący dziesięć bloków.

Fi.bl.90
Mi.Bl.52
80 PLN
31306

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków; czyste, bardzo dobry stan zachowania (arkusz nie zgięty, ani nie złamany).

Fi.bl.90 (45)
Mi.Bl.52
100 PLN
31307

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA".

Fi.bl.90B1
Mi.Bl.52
15 PLN
31308

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
10 PLN
31309

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, prawy blok z błędem "kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
30 PLN
31310

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN