Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 114. Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
31391

1976 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Interphil 76 w Filadelfii, arkusz sprzedażny.

Fi.2297 ark.
Mi.2444
50 PLN
VERKAUFT
31392

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, znaczek z bloku.

Fi.2311
Mi.2458 
10 PLN
31393

1976 25-lecie Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie, komplet czystych znaczków z przywieszkami (wszystkie warianty).

Fi.2320-23
Mi.2467-70
20 PLN
31394

1976 Polskie porty, seria z pustopolami nad znaczkami.

Fi.2328-35
Mi.2475-82
120 PLN
31395

1976 polskie porty, seria w parkach z pustopolami na górnym marginesie z napisami "PORTY POLSKIE".

Fi.2328-35
Mi.2475-82
100 PLN
31396

1976 polskie porty, parka z pustopolami.

Fi.2330
Mi.2478 
15 PLN
31397

1976 Polskie porty, znaczek za 1,50 zł z błędem "uszkodzone A w BAZA" na poz.32; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2330 B1
Mi.2477
50 PLN
31398

1976 polskie porty, parka z pustopolami.

Fi.2334
Mi.2481 
15 PLN
31399

1976 polskie porty, parka z pustopolami.

Fi.2335
20 PLN
31400

1976 "MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO" Poznań, karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 17.XI; temat - MUZYKA.

Fi.Cp537
10 PLN
31401

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, blok z przesuniętym drukiem barwy czerwonej.

Fi.bl.54
Mi.Bl.66
25 PLN
31402

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czarnodruk bloku.

Fi.bl.98ND
Mi.Bl.65SD
40 PLN
31403

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, znaczek z bloku czarnodruku z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.98ND (54)
Mi.Bl.65ND
40 PLN
31404

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czarnodruk z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.98ND (54)
Mi.Bl.65ND
50 PLN
31405

1976 list z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Syrii.


80 PLN
31406

1976 list z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Syrii.


80 PLN
31407

1976 list z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Egipcie.


80 PLN
31408

1977 pośrednictwo pocztowe na statku szkolnym "Dar Pomorza" podporządkowane UPT Gdynia 1, list do Warszawy nadany 31-8 w pośrednictwie, dwa różne stempelki PAQUEBOT, oraz 6 dodatkowych niepocztowych stempli stosowanych w pośrednictwie z okazji rejsów zagranicznych m.in.: "DAR POMORZA ODESSA 1968", "OPERATION SAIL 76 DAR POMORZA GDYNIA NEW YORK", "s/s DAR POMORZA z różą wiatrów i datą 1977", dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.2254
Mi.2401
80 PLN
31409

1977 rocznik znaczków czystych (Fi.102,50).

Fi.2336-92
Mi.2483-2539
90 PLN
31410

1977 rocznik kopert FDC (bez bl.101(57); Fi.84,90).

Fi.2336-92
Mi.2483-2539
150 PLN
31411

1977 lotnictwo współczesne, czworoblok znaczka bez lasu w tle.

Fi.2337II
Mi.2484
80 PLN
31412

1977 rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, znaczek z silnie przesuniętym drukiem ramki.

Fi.2350MK
Mi.2497
450 PLN
31413

1977 rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, znaczek z silnie przesuniętym drukiem ramki, dla porównania prawidłowo wydrukowany znaczek po prawej stronie.

Fi.2350MK
Mi.2497
350 PLN
31414

1977 Ochrona środowiska - ginące zwierzęta (Pustułka), znaczek za 1,50 zł z błędem na poz.6 "emblemat wyszczerbiony u góry"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2358 B
Mi.2506
40 PLN
31415

1977 Ochrona środowiska - ginące zwierzęta, 1,50 zł - drop, lewa połówka arkusza sprzedażnego, z powtarzalnym błędem na poz.11 "kolorowa plamka u dołu emblematu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2359 B
Mi.2506
50 PLN
31416

1977 Międzynarodowe Konkursy im. Henryka Wieniawskiego, znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 12.11I w Poznaniu; temat - MUZYKA.

Fi.2368
Mi.2515 
20 PLN
31417

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, blok z błędem "uszkodzone dolny szeryf litery R w URODZIN" na poz.11; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.bl.100 B1
Mi.Bl.67
30 PLN
31418

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, blok z błędem "uszkodzony dolny szeryf litery R w URODZIN".

Fi.bl.100B1
Mi.Bl.67
15 PLN
31419

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, czarnodruk bloku.

Fi.bl.100ND
Mi.Bl.67SD
10 PLN
31420

1977 400. rocznica urodzin Petera Paula Rubensa, czarnodruk bloku.

Fi.bl.100ND
Mi.Bl.67SD
10 PLN
31421

1977 FDC - "60. rocznica Rewolucji Październikowej", bloczek na karcie skasowany 1.X stemplem okolicznościowym w Warszawie - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - niedostępne w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.101 (57)
Mi.Bl.68
60 PLN
31422

1977 opaska gazetowa Centrali Kolportażu Prasy i Wydawnictw przesyłki lotniczej z Warszawy do Stanów Zjednoczonych.


20 PLN
31423

1978 rocznik kopert FDC (Fi.71,50).

Fi.2393-2454
Mi.2539-2601
80 PLN
31424

1978-1979 TOM XIII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to prawie 167 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2393-2515
Mi.2540-2663
120 PLN
31425

1978 rocznik znaczków czystych (Fi.54,50).

Fi.2393I-2454
Mi.2540-2601
50 PLN
31426

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo - zachowanie się całego arkusza jest zaskakujące. Nieoceniony materiał porównawczy i badawczy. Czyste pojedyncze znaczki z pełną oryginalną gumą (Fi.1250.-). Doskonały stan zachowania (arkusz nie zgięty).

Fi.2393II
Mi.2540
1 000 PLN
31427

1978 lotnictwo współczesne, parka znaczków za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
60 PLN
VERKAUFT
31428

1978 lotnictwo współczesne, narożna marginesowa parka znaczków za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
100 PLN
31429

1978 VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym, znaczek za 1,50 zł z błędem na polu 13 "czarna plamka między pierwszym a drugim żaglem", gwarancja Falkowski (Fi.80.-).

Fi.2394 B1
Mi.2541
30 PLN
31430

1978 VI Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie Lodowym, arkusz sprzedażny z przywieszkami.

Fi.2394-5 ark.
Mi.2541-2
70 PLN