19736 |
| 1 200 PLN VERKAUFT | |
19737 |
1979 ilustrowana karta pocztowa, skasowana okolicznościowo 10.6 z okazji 50-lecia Polskiej Pierwszej Powszechnej Wystawy Łowieckiej w Poznaniu. | Fi.Cp664 |
| 10 PLN | |
19738 |
1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie. | Fi.bl.105 ND Mi.Bl.74 ND |
| 150 PLN | |
19739 |
1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie. | Fi.bl.105ND Mi.Bl.74ND |
| 100 PLN VERKAUFT | |
19740 |
| 100 PLN | |
19741 |
| 100 PLN | |
19742 |
| 200 PLN | |
19743 |
| 240 PLN | |
19744 |
1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO". | Fi.bl.106aB1 Mi.Bl.75 |
| 20 PLN | |
19745 |
1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO". | Fi.bl.106aB1 Mi.Bl.76 |
| 25 PLN | |
19746 |
1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" nie był dostępny w abonamencie; bardzo dobry stan zachowani. | Fi.bl.106b Mi.Bl.76 |
| 50 PLN | |
19747 |
1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.bl.106b B1 Mi.Bl.76 |
| 100 PLN | |
19748 |
1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO". | Fi.bl.106bB1 Mi.Bl.76 |
| 60 PLN | |
19749 |
1979 XIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna "Katowice '79" bloczek na kopercie skasowany 2.9 stemplem okolicznościowym w Katowicach, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia skasowana 16-9 datownikiem urzędu Katowice 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.bl.107 (63) Mi.Bl.77 |
| 50 PLN | |
19750 |
1979 europejskie wystawy filatelistyczne, dwa bloki w różnych wymiarach: 86x63 i 86x69,5 mm. Katalog Fischer podaje rozmiary bloku w wysokości 86x63-69,5 mm. Podręcznik Kiełbasy podaje jako rozmiar bloku wymiar 86x63-64 mm, jednocześnie sygnalizując istnienie makulatury o wymiarach 86x75-79 mm. Wydaje się, że rozmiar większości bloków wynosi 86x63-64 mm i oznaczenie Fischera wprowadza w błąd, gdyż nie ma wartości pośrednich pomiędzy 63-64 mm, a tak jak w tym wypadku, 69,5 mm (np. rozmiar 66 mm). Ta druga wartość jest albo rzadszą odmianą bloku albo już powinna być zaliczona do makulatury. | Fi.bl.108 Mi.Bl.78 |
| 70 PLN | |
19751 |
1979 badanie kosmosu, blok z zaplamieniem czerwoną farba drukarską w lewym dolnym rogu, gwarancja. | Fi.bl.110MK Mi.Bl.80 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
19752 |
1979 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; przesyłka oznaczona stempelkiem "Wojskowe bezpłatne", dodatkowy stempel ze skorpionem; temat - FAUNA. | |
| 30 PLN | |
19753 |
1979 kartka z polskiej misji pokojowej w ranach ONZ na Bliskim Wschodzie. | |
| 15 PLN VERKAUFT | |
19754 |
1979 list z polskiej misji pokojowej w ramach ONZ z Syrii/Egiptu. | |
| 15 PLN | |
19755 |
1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20). | Fi.2516-78 Mi.2664-2726 |
| 45 PLN | |
19756 |
| 120 PLN | |
19757 |
1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.917.-). | Fi.2516-3104 Mi.2664-3252 |
| 550 PLN | |
19758 |
1980 150-lecie stadniny koni w Sierakowie, znaczek za 6,50 zł z błędem na poz.40 "uszkodzone litery KOW"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.2522 B1 Mi.2670 |
| 50 PLN | |
19759 |
1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora, gwarancja i opis Walocha. | Fi.2526-9 ND Mi.2674-7 |
| 300 PLN | |
19760 |
1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika . | Fi.2526-9ND |
| 220 PLN | |
19761 |
1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, nowodruk w bardzo pięknym stanie zachowania. | Fi.2526-29 ND |
| 300 PLN | |
19762 |
1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Letnie Igrzyska w Moskwie, znaczek za 6,50 zł z błędem na poz.6 "krótszy kijek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.2528 B1 Mi.2676 |
| 50 PLN | |
19763 |
1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, znaczek z błędem "krótszy kijek". | Fi.2528B1 Mi.2676 |
| 20 PLN | |
19764 |
| 40 PLN | |
19765 |
1980 110. rocznica urodzin Lenina, znaczek za 2,50 zł z błędami na poz.35 "brak kropki po W i krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.2534 B1 Mi.2682 |
| 30 PLN | |
19766 |
1980 110. rocznica urodzin W.Lenina, dolny prawy znaczek z błędami "krótszy przecinek w nominale" i "brak kropki po W". | Fi.2534 B1+B2 Mi.2682 |
| 25 PLN | |
19767 |
1980 110. rocznica urodzin Lenina, parka znaczków za 2,50 zł, prawy z błędem na poz.16 "krótszy przecinek"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | Fi.2534 B3 Mi.2682 |
| 30 PLN | |
19768 |
1980 Z tradycji szkolnictwa morskiego, znaczek za 6 zł z powtarzalnym błędem "przerwane o w Polska"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2554 B2 Mi.2701 |
| 40 PLN | |
19769 |
1980 35. rocznica powstania ONZ, znaczek za 8,40 zł z błędem na poz.43 "ścięte a w Polska i uszkodzona flaga", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.2565 B1 Mi.2713 |
| 50 PLN | |
19770 |
1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy znaczek z błędem "ścięta litera a w Polska i uszkodzona flaga". | Fi.2565B1 Mi.2713 |
| 30 PLN | |
19771 |
1980 35. rocznica powstania ONZ, lewy górny znaczek z błędem "ścieniałe a w Polska". | Fi.2565B1 Mi.2713 |
| 40 PLN | |
19772 |
1980 Warszawskie pojazdy konne, seria z pustopolami u góry, z wyjątkiem znaczka za 6 zł z pustopolem u dołu, czyste (Fi.60.-). | Fi.2573-78 Mi.2721-26 |
| 50 PLN | |
19773 |
1980 katalog wystawy projektów polskich znaczków pocztowy zawierające ilustracje czarno białe wielu zrealizowanych projektów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, oraz sylwetki projektantów. | |
| 40 PLN | |
19774 |
1981 nowodruk z okazji zjazdu PZF. | Fi.2460ND |
| 15 PLN | |
19775 |
1981 cenzura Stanu Wojennego, list polecony nadany w dniu wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 z Skawiny do Skarżyska Kamiennej, stemplem Urzędu Cenzury nr 065 i CENZUROWANO. | Fi.2544 |
| 250 PLN | |