6409 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria pięknie skasowana w Przemyślu(Fi.600.-), znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 600 PLN | |
6410 |
| 200 PLN | |
6411 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku luzem, jeszcze jako pasek z bloku (Fi.1000.-) oryginalnie skasowane w Bydgoszczy nad ranem w dzień po wycofaniu z obiegu 11.11.46. - wyjęcie ze skrzynki pocztowej to praktycznie ostatni dopuszczalny do uznania za prawidłowy moment obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 600 PLN | |
6412 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, dwunastoznaczkowe arkusiki sprzedażne (Fi.3500.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.412-414 Mi.Klb..445-47 |
| 2 800 PLN | |
6413 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria stemplowana grzecznościowo na całostce, na odwrocie gwarancja Walocha. | Fi.415a-c Mi.448-50 |
| 100 PLN | |
6414 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "plamka przy twarzy Witosa". | Fi.415aB3 Mi.450 |
| 30 PLN | |
6415 |
1946 kartka z Rybnika do Mysłowic, stempel prowizoryczny upt. Rybnik 1 i niemy datownik. | Fi.Cp95 |
| 140 PLN | |
6416 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w bardzo ładnym stan zachowania o niskim trzy cyfrowym numerze. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 900 PLN VERKAUFT | |
6417 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w bardzo ładnym stan zachowania. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 800 PLN | |
6418 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czytelnie skasowany 21.X.1945 datownikiem WARSZAWA 12 (Fi.1700.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.bl.9 |
| 1 700 PLN | |
6419 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, czysty blok z ciemnoszarym, prawie czarnym numerem (Fi.2000.-), poza mikroskopijnym małym punkcikiem przy lewym znaczku guma zachowana w bardzo ładnym stanie, fotoatest Wiatrowski. | Fi.bl.9 MK2 |
| 1 900 PLN | |
6420 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czysty (Fi.1100.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.bl.9a |
| 800 PLN | |
6421 |
1946 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3009, karta pocztowa wysłana 2.5 z Luksemburga do Poznania, rzadko spotykany kierunek wysyłki; dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
6422 |
1946 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3161, karta pocztowa wysłana 21.IV z Aten do Krakowa, rzadko spotykany kierunek wysyłki; słabszy stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
6423 |
1946 list polecony z Południowej Afryki do Krakowa, stempel cenzury wojskowej 3001. | |
| 50 PLN | |
6424 |
1946 lotniczy list polecony z Dobczyc 1.II.46 do Chicago, stempel cenzury wojskowej nr 3155, opłatę pobrano gotówce. | |
| 45 PLN VERKAUFT | |
6425 |
1946 kartka z Wielkiej Brytanii 22.4.46 do Warszawy, stempel cenzury nr 3293. | |
| 40 PLN | |
6426 |
1946 list polecony z Włoch do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 3176. | |
| 40 PLN | |
6427 |
1946 list z Szwecji 29.6.46 do Warszawy, stempel cenzury nr 3254 z odbitymi brzegami stempla. | |
| 40 PLN | |
6428 |
| 50 PLN | |
6429 |
| 30 PLN | |
6430 |
1946 lotniczy list polecony ze Skarżyska Kamiennej do Stanów Zjednoczonych, list wysłano w przedwojennej kopercie lotniczej, opłatę pobrano gotówką - adnotacja ołówkiem "Taxe percue / 51 zł", przedwojenna erka, stempel cenzury wojskowej nr 1636 i odbiorczy na odwrocie, bardzo ciekawy i rzadki walor, gwarancja i fotoatest Walocha. | |
| 380 PLN | |
6431 |
1946 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, radziecka karta pocztowa do Przemyśla wysłana z pociągu przez powracających do kraju Polaków, datowana 8.6 w Dęblinie, nadana 9.6 w Radomiu, znak opłaty skasowany datownikiem RADOM 2 z wyróżnikiem "c", urząd pocztowy w Przemyślu oznaczył dopłatę stempelkiem "T"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
6432 |
1946 katastrofa kolejowa, koperta w której znajdował się list uszkodzony w czasie pożaru ambulansu kolejowego nr 342, przesyłki z katastrof kolejowych należą do najrzadszych przesyłek z tego działu kolekcjonerstwa, poszukiwane i niezmiernie rzadkie, fotoatest. | |
| 25 000 PLN | |
6433 |
1946 nalepki na rzecz Ligi Morskiej. | |
| 100 PLN | |
6434 |
1946 nalepki na rzecz odbudowy uzdrowisk związku zawodowego pracowników poczty i telegrafu. | |
| 60 PLN | |
6435 |
1947 kartka z Lublina do Niemiec. | Fi.376a, 379A, Cp95 |
| 30 PLN | |
6436 |
1947 kartka z Jeleniej Góry do Niemiec. | Fi.380, 381, Cp95 |
| 15 PLN | |
6437 |
1947 list polecony z Starego Grabowna do Warszawy, znaczki unieważnione stemplem agencji pocztowej "Agencja / Pocztowo - Telekomunikacyjna / Grabowno / Nr _______", prowizoryczna erka, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.395 |
| 250 PLN VERKAUFT | |
6438 |
1947 list polecony z Grudziądza do Szczecina, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.396 |
| 60 PLN | |
6439 |
1947 lotniczy list polecony z Bytomia do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.396, 399 |
| 60 PLN | |
6440 |
1947 list lotniczy z Cieszyna do Niemiec opłacony prawidłowo znaczkami dwóch różnych wydań na przesyłki lotnicze, w tym rzadkim Fi 442a. | Fi.396, 442a Mi.429, 477a |
| 70 PLN | |
6441 |
1947 wydanie lotnicze, znaczek z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.397MK Mi.430 |
| 15 PLN | |
6442 |
1947 lotniczy list z Białegostoku do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej. | Fi.398 |
| 60 PLN | |
6443 |
1947 lotniczy list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.398 |
| 50 PLN | |
6444 |
1947 lotniczy list polecony z Starego Grodu do Kanady, znaczki unieważnione stemplem agencji pocztowej "Agencja / Pocztowo - Telekomunikacyjna / Stary Gród", na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.398, 399, 420B |
| 250 PLN VERKAUFT | |
6445 |
1947 lotniczy list polecony z Nysy do Kanady, na froncie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.398, 399, 421B |
| 50 PLN | |
6446 |
1947 lotniczy list polecony z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, na froncie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze na odwrocie. | Fi.398, 400, 418b, 420B |
| 80 PLN | |
6447 |
1947 lotniczy list polecony z Sopotu do Anglii, na odwrocie stempel kontroli dewizowej. | Fi.398, 408b |
| 100 PLN | |
6448 |
1947 lotniczy list polecony z Sierpca do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.400 |
| 80 PLN | |