6369 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka. | Fi.407 Mi.439 |
| 10 PLN | |
6370 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany kasownikiem Warszawa 20 - Sejm. | Fi.407 |
| 50 PLN | |
6371 |
1946 rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo rzadki komplet prób znaczka za 3 zł. w kolorach czarnym, czarnoniebieskim (parka) i oliwkowoczarnym, wszystkie z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, gwarancja (P2 i P3) Mikstein, z opisem koloru (P1) Schmutz. | Fi.407 P1, P2, P3 Mi.439 |
| 18 000 PLN | |
6372 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, cięty znaczek za 3 zł. (Fi.650.-), gwarancja Ryblewski. | Fi.407 nz Mi.439 U |
| 600 PLN | |
6373 |
1946 2. rocznica manifestu Lipcowego, cięty marginesowy czworoblok z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja Mikstein,. | Fi.407nz Mi.439U |
| 1 400 PLN | |
6374 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, górny znaczek z lekkim przegięciem w górnym narożniku, gwarancja Berbeka. | Fi.407nz Mi.439U |
| 700 PLN | |
6375 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.407nz Mi.439U |
| 600 PLN | |
6376 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, Fischer 1.300,- zł, gwarancja Walisch. | Fi.407nz Mi.439U |
| 850 PLN | |
6377 |
1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze oliwkowym z prywatną perforacją, gwarancja Krawczyk. | Fi.408a Mi.441a |
| 150 PLN | |
6378 |
1946 Będzin, znaczek z abklaczem. | Fi.408a Mi.441a |
| 85 PLN | |
6379 |
1946 list ze stemplem okolicznościowym Dni Torunia 21-29.IX.46. | Fi.408a |
| 100 PLN | |
6380 |
1946 "WYBIERZEMY SEJM JEDNOŚCI PRACY I ODBUDOWY" Warszawa 2 (wyróżnik "ab"), idealnie odciśnięty kasownik propagandowy na liście wysłanym 23.12 do Ostrowa Mazowieckiego; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 104). | Fi.408a Mi.441a |
| 54 PLN VERKAUFT | |
6381 |
| 125 PLN | |
6382 |
1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów. | Fi.408a, b Mi.441a, b |
| 35 PLN | |
6383 |
| 750 PLN | |
6384 |
1946 ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Czerwińsk n/Odrą - zabytki architektury 5 zł - frankatura pojedyncza, list ofrankowany znaczkiem z ząbkowaniem prywatnym ZL8÷10 wysłany 4.4.47 do Poznania, nadawca "Społem ZWIĄZEK GOSPODARCZY SPÓŁDZIELNI R.P. MŁYN W CZERWIŃSKU n/Odrą pow.Zielona Góra"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 120 PLN | |
6385 |
1946 Będzin, list polecony z Sycowa do Wrocławia, znaczki z prywatnym ząbkowaniem, na odwrocie kasownik odbiorczy, gwarancja. | Fi.408b Mi.441b |
| 200 PLN | |
6386 |
1946 Będzin, list z Przylep do Poznania, znaczek z prywatnym ząbkowaniem. gwarancja. | Fi.408b Mi.441b |
| 200 PLN | |
6387 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy - frankatura wielokrotna, prawidłowo ofrankowany parką poziomą list polecony wysłany 7.III.47 z niewielkiej miejscowości Regimin do Płocka, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym z wyróżnikiem "a" o śr.32 mm, stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 50 PLN | |
6388 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, , zwraca uwagę powtarzalna usterka "przecięta pionowo litera s w 20 szt.", czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 105 PLN VERKAUFT | |
6389 |
1946 Będzin, list polecony nadany 16.5.47 z Wrześni do Bydgoszczy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.408b Mi.441b |
| 60 PLN | |
6390 |
1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją na krawędź rysunku. | Fi.409 Mi.442 |
| 40 PLN | |
6391 |
1946 płyta nagrobna księdza Henryka IV Probusa, karta maksimum. | Fi.409 |
| 27 PLN VERKAUFT | |
6392 |
1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, parka bardzo rzadkich jako cięte znaczków za 6 zł. relatywnie niewysoko wyceniona w katalogu (Fi.4600.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.409 nz Mi.442 U |
| 5 600 PLN | |
6393 |
1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki. | Fi.409MK Mi.442 |
| 120 PLN | |
6394 |
1946 ks. Henryk IV Probus, parka znaczków ciętych, gwarancja Perzyński | Fi.409nz Mi.442U |
| 3 600 PLN VERKAUFT | |
6395 |
1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany z Zabrza do miejscowości Kitzingen am Main w Niemczech, wirnikowy stempel cywilnej cenzury amerykańskiej w Monachium z datą 16.5.47; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.410 Mi.443 |
| 40 PLN | |
6396 |
1946 zamek w Lanckoronie, znaczek z błędem "plamka nad zamkiem", gwarancja. | Fi.410 B1 Mi.443 |
| 40 PLN | |
6397 |
1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+12 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.411 Mi.444 |
| 70 PLN | |
6398 |
1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, znaczek z błędem "plamka nad dźwigiem", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.411B1 Mi.444 |
| 50 PLN | |
6399 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii. | Fi.412 Mi.445 |
| 60 PLN | |
6400 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-). | Fi.412+413+414 Mi.445+446+447 |
| 600 PLN | |
6401 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 240 PLN | |
6402 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, seria. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 170 PLN | |
6403 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, trzy serie w dolnych paskach arkusza. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 600 PLN | |
6404 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, górne i dolne paski z arkuszy z napisami, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 1 100 PLN | |
6405 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 180 PLN | |
6406 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 600 PLN | |
6407 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w ozdobnych arkuszach sprzedażnych w bardzo ładnym stanie. | Fi.412-4 ark. Mi.445-7 |
| 2 200 PLN | |
6408 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, narożnikowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1000.-). | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 800 PLN | |