6329 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.11 z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę. | Fi.398 Mi.431 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
6330 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, lekkie wgniecenie produkcyjne w papierze, gwarancja Mikstein. | Fi.398nz Mi.431U |
| 250 PLN | |
6331 |
1946 ekspresowa polecona kartka z Końskiego do Torunia. | Fi.400, 401, Cp95 |
| 80 PLN | |
6332 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 12.7.47 z Zaklikowa do Lyndora w USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona" - nieujęty w klasyfikacji Rzadkosza i Sobusa (długość: pierwsza linia 38mm, druga linia 32mm, wysokość liter 3/2mm); na odwrocie nietypowy datownik przejściowy "NEW YORK N.Y. A.M.F. TOUR 2" i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.400, 408a Mi.433, 441a |
| 135 PLN VERKAUFT | |
6333 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 fioletowym stemplem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006). | Fi.401 Mi.434 |
| 80 PLN | |
6334 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, sześcioblok. | Fi.401 Mi.434 |
| 70 PLN | |
6335 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. bardzo czytelnie skasowany w Siedlcach, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | Fi.401 Mi.434 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
6336 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii - znaczek za 3+5 zł z błędem na poz.5 "szabla", 600 lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł, obóz śmierci w Majdanku - znaczek za 3+5 zł, 25 rocznica III Powstania Śląskiego - znaczek za 3+7 zł, na karcie pocztowej ostemplowane 14.7 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946 (Myślicki 46 103), liczone jako znaczki kasowane luzem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.401 B1, 402, 403, 404 Mi.434, 435, 436, 437 |
| 200 PLN | |
6337 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, górny znaczek z błędem "szabla". | Fi.401B1 Mi.434 |
| 90 PLN | |
6338 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok. | Fi.402 Mi.435 |
| 35 PLN | |
6339 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, narożna parka. | Fi.402 Mi.435 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
6340 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem", przycięte marginesy arkusza. | Fi.402 ark. (402 B1) Mi.435 |
| 550 PLN | |
6341 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem walca, arkusz z pełnymi szerokimi marginesami, w arkuszu znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem". | Fi.402 ark.(402 B1) Mi.435 |
| 750 PLN | |
6342 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, znaczek z błędem "plamka z lewej strony poza obrębem obrazu znaczka", znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja i oznaczenie. | Fi.402B1 MK Mi.435 |
| 300 PLN | |
6343 |
1946 obóz śmierci w Majdanku. | Fi.403 Mi.436 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
6344 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z 5 katalogowanymi i 4 niekatalogowanymi (powtarzalnymi) błędami: na poz.10 "dwie kreski na ramce", na poz.11 "gruba kreska na ramieniu (pod pachą)", na poz.16 "ukośna kreska przechodząca z lewej strony napisu MAJDANEK", na poz.21 "druga litera O w KOMORY przerwana z lewej strony", na poz.23 ""łuk" nad dachami", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3", na poz.49 "czarna plama pod ścianą pierwszego budynku z lewej strony", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka postaci"; dobry stan zachowania (Fi.1890.-). | Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B Mi.436 |
| 1 500 PLN | |
6345 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na widokówce przedstawiającej Górę św.Anny wysłany 19 V do Radomska, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Góra św.Anny (Myślicki 46 010); dobry stan zachowania. | Fi.404 Mi.437 |
| 60 PLN | |
6346 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek skasowany okolicznościowo 19.V na Górze Świętej Anny (Myślicki 46 010). | Fi.404 Mi.437 |
| 15 PLN | |
6347 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, prawa cześć arkusza złożona w połowie. | Fi.404 Mi.438 |
| 200 PLN | |
6348 |
| 380 PLN | |
6349 |
1946 1 rocznica zwycięstwa, parka znaczków ciętych za 3 zł. (Fi.1200.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.405 nz Mi.438 U |
| 1 200 PLN | |
6350 |
1946 1. rocznica zwycięstwa, znaczek z przesuniętą perforacją pionową. | Fi.405MK Mi.438 |
| 20 PLN | |
6351 |
| 65 PLN | |
6352 |
1946 Święto Morza, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.406 Mi.440 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
6353 |
1946 święto morza, narożny ośmioblok. | Fi.406 Mi.440 |
| 60 PLN | |
6354 |
1946 Święto Morza, kartka ze stemplem okolicznościowym z Gdyni. | Fi.406 Mi.440 |
| 40 PLN | |
6355 |
1946 Święto Morza, 3+7 zł - frankatura pojedyncza, list (opłacony zgodnie z taryfą) wysłany 28.VII z Gdyni do Warszawy, znaczek unieważniony czerwonym kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.406 Mi.440 |
| 120 PLN | |
6356 |
1946 Święto Morza, kartka z Gdyni do Krakowa, znaczek unieważniony czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYTU MAS ŚWIĘTO MORZA 1945", dodatkowo dwuwierszowy w ramce czarny stempel okolicznościowy "Nadano w samochodowym kiosku poczt. podczas uroczystości Święta Morza" - stopień rzadkości C według Myślickiego. | Fi.406 |
| 1 500 PLN | |
6357 |
1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. z błędem na poz.48 "kropka po T", gwarancja i oznaczenie. | Fi.406 B1 Mi.440 |
| 80 PLN | |
6358 |
1946 Święto Morza, marginesowy znaczek cięty za 3+7 zł. (Fi.600.-), poza lekką naturalną zmarszczką papieru w pięknym stanie zachowania, gwarancja. | Fi.406 nz Mi.440 U |
| 400 PLN | |
6359 |
1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T". | Fi.406B1 Mi.440 |
| 80 PLN | |
6360 |
1946 Będzin, duży fragment arkusza złożonego w połowie, w arkuszu znaczek z błędem na poz. 100 "plama w prawym dolnym rogu". | Fi.406a B1 Mi.441a |
| 190 PLN VERKAUFT | |
6361 |
1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych. | Fi.406nz Mi.440U |
| 1 000 PLN | |
6362 |
1946 Święto Morza, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski. | Fi.406nz Mi.440U |
| 500 PLN | |
6363 |
1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym, gwarancja Petriuk. | Fi.406y Mi.440 |
| 100 PLN | |
6364 |
1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym ca 0,0115 mm, gwarancja i opis Wysocki. | Fi.406y Mi.440 |
| 250 PLN | |
6365 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.407 Mi.439 |
| 25 PLN | |
6366 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, czworoblok. | Fi.407 Mi.439 |
| 30 PLN | |
6367 |
| 30 PLN | |
6368 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, kasowany znaczek za 3 zł. czytelnie unieważniony w Kaliszu miesiąc po wycofaniu z obiegu. | Fi.407 Mi.439 |
| 40 PLN | |