6129 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacja i nadrukiem, podlepka. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 120 PLN VERKAUFT | |
6130 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 100 PLN | |
6131 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
6132 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, rozmazany rysunek znaczka. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 120 PLN | |
6133 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja z oznaczeniem MK Walocha. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 80 PLN | |
6134 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z uszkodzonymi cyframi nowego nominału, gwarancja i opis. | Fi.376a MK5 Mi.409b |
| 120 PLN | |
6135 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w dół nadrukiem I Formy, gwarancja i opis. | Fi.376a MK5 Mi.409b |
| 120 PLN | |
6136 |
| 60 PLN | |
6137 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. na wycinku z przesuniętym w pionie nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z trzema błędami na poz.30 "belka uszkodzona po prawej", "wcięcie w prawej krawędzi cyfry 1" i występującym w niewielkiej części nakładu "wyraźnie odbita duża spacja w nadruku pomiędzy 29 a 30 znaczkiem", gwarancja. | Fi.376a MK5 B Mi.409b |
| 600 PLN | |
6138 |
| 500 PLN | |
6139 |
1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z odwróconym nadrukiem, podlepki, gwarancja Gryżewski. Perzyński. | Fi.376aNo Mi.409bK |
| 380 PLN | |
6140 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym nadrukiem formy III, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376aNo Mi.409bK |
| 500 PLN | |
6141 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formą III typ 2, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376aNo III Mi.409bK |
| 500 PLN | |
6142 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim podwójnym nadrukiem formy III z poz. 49, gwarancja Schmutz. | Fi.376aNp III Mi.409b DD |
| 3 000 PLN | |
6143 |
1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (forma II typ 2) - frankatura pojedyncza, znaczek z uszkodzeniem nadruku na poz.100 "prawa strona belki zasłaniającej nominał odłamana" na liście wysłanym 28.11 z Krzyżatki do Kobylanki, znaczek unieważniony jednowierszowym stemplem prowizorycznym "Krzyżatka" (K232 - wg. klasyfikacji Z.Mąki zapisany pod Kowary), data odciśnięta niemym datownikiem poniemieckim; do zakończenia wojny miejscowość nazywała się Schmiedeberg, w 1945 przyjęto nazwę Krzyżatka, a od 1947 Kowary; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.376aT2 B Mi.409b |
| 200 PLN | |
6144 |
| 380 PLN | |
6145 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II typ 2, gwarancja Gryżewki, Schmutz. | Fi.376b Mi.409a |
| 1 500 PLN | |
6146 |
1945 wydanie przedrukowe, list polecony z Witkowa do Ostrowa Wielkopolskiego, unikalna opłata czworoblokiem znaczków w barwie czerwonej wydania przedrukowego, opłata zawyżona (zbędny znaczek z serii rocznicy wyzwolenia Warszawy), niemniej z oryginalnego obiegu pocztowego, dekoracyjny i bardzo rzadki walor, fotoatest Mikulski. | Fi.376b, 390 Mi.409a, 423 |
| 5 500 PLN | |
6147 |
1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem I formy poz.38 - belka częściowo na dole znaczka, w tej drogiej odmianie znaczne przesunięcia nadruków są bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b F.I B Mi.409a |
| 1 500 PLN | |
6148 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy poz.16 z kropką na 2/3 wysokości cyfr (typ 1 - Fi.1800.-), ładny stan zachowania, gwarancja i staranny opis Schmutz. | Fi.376b F.II T1 Mi.409a |
| 1 800 PLN | |
6149 |
1945 NAJDROŻSZY ZNACZEK POLSKI LUDOWEJ KASOWANY OKOLICZNOŚCIOWO NA LIŚCIE; znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.93) - frankatura mieszana, znaczek na liście wysłanym 14.4.46 ze Szczecina do Witkowa, przesyłka minimalnie przefrankowana (3,50 zł. zamiast 3 zł.), znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" SZCZECIN 1 z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 008); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja z opisem formy i pozycji Ryblewski. | Fi.376b F.II t.2, 375 Mi.409a, 408 |
| 3 000 PLN | |
6150 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 16, gwarancja Gryżewski, Walocha. | Fi.376b FI Mi.409a |
| 6 000 PLN | |
6151 |
| 6 000 PLN | |
6152 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie jasno brązowoczerwonej, gwarancja i opis Walocha. | Fi.376c Mi.409 |
| 1 000 PLN VERKAUFT | |
6153 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie jasno brązowawoczerwonej, gwarancja i opis Walocha. | Fi.376c Mi.409 |
| 1 600 PLN | |
6154 |
| 1 260 PLN VERKAUFT | |
6155 |
1945 zabytki Gdańska, 1 zł - frankatura wielokrotna, miejscowy list wysłany w Warszawie 27.6, znaczki unieważnione stemplem propagandowym (Myślicki 46 030); koperta firmowa "PAŃSTWOWE ZJEDNOCZENIE PRZEMYSŁU PIWOWARSKO-SŁODOWNICZEGO"; do tematu - PIWO! | Fi.377 Mi.410 |
| 30 PLN | |
6156 |
1945 list z Nowego targu do Belgii, prowizoryczne kasowanie przez kreślenie, stempel cenzury wojskowej nr 2193. | Fi.377 Mi.410 |
| 40 PLN | |
6157 |
1945 zabytki Gdańska, fragment arkusza. | Fi.377 Mi.410 |
| 113 PLN VERKAUFT | |
6158 |
| 90 PLN | |
6159 |
| 50 PLN | |
6160 |
| 40 PLN | |
6161 |
1945 zabytki Gdańska, prawy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze. | Fi.377MK Mi.410 |
| 60 PLN | |
6162 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty. | Fi.377nz Mi.410U |
| 60 PLN | |
6163 |
| 80 PLN | |
6164 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski. | Fi.377nz Mi.410U |
| 35 PLN | |
6165 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek w barwie szaroniebieskiej na papierze y1 z ząbkowaniem ZL 10¾, gwarancja i opis Walocha. | Fi.378 Mi.411 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
6166 |
| 2 500 PLN | |
6167 |
1945 Warszawa oskarża, 1,50 zł - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 22.6.46 z Jeleniej Góry do miejscowości Kruszów, znaczek skasowany jednowierszowym stemplem prowizorycznym "JELENIA-GORA 3" (J100 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), dodatkowo jednoobrączkowy niemy datownik poniemiecki; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.380 Mi.414 |
| 135 PLN VERKAUFT | |
6168 |
1945 Warszawa oskarża, list firmowy z Świętochłowic do Rudy Śląskiej, znaczki z prywatnym ząbkowanie, gwarancja. | Fi.380 Mi.414 |
| 350 PLN | |