Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 108. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
12775

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281
140 PLN
12776

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie.

Fi.260D
Mi.281
250 PLN
12777

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne w Toruniu, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i opis Weźranowski.

Fi.260D
Mi.281
400 PLN
12778

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, marginesowy znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), jedna lekka zachowana w całości podlepka na pełnej oryginalnej gumie.

Fi.260D
Mi.281Y
125 PLN
12779

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.250.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
175 PLN
12780

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
200 PLN
12781

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
12782

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
300 PLN
12783

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.180.-).

Fi.261
Mi.282
140 PLN
12784

1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania.

Fi.261
60 PLN
12785

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, narożnikowy znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi. 330.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.262
Mi.283
350 PLN
12786

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.330.-).

Fi.262
Mi.283
250 PLN
12787

1933 Krzyż Niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony, wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; datownik odbiorczy.

Fi.263, 243
Mi.284, 262 
50 PLN
12788

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek z obiegu pocztowego Dubiecko na papierze z rzadkim znakiem wodnym Z.W IID, gwarancja Wiatrowski.

Fi.263D
Mi.284
70 PLN
12789

1933 Krzyż Niepodległości, kasowany znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
30 PLN
12790

1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, piękny kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
40 PLN
12791

1933 "1933-ŚWIĘTO MORZA-1933/ MORZE i KOLONJE/ TO POTĘGA POLSKI" Warszawa 2 wyróżnik "c", kasownik propagandowy na karcie pocztowej wysłanej 4.VII do Krakowa, dosłanej do Jaworzna do kopalni "Piłsudski"; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 109).

Fi.Cp51
120 PLN
12792

1933 kartka z Powursk (na Wołyniu) do Józefowa.

Fi.Cp64
40 PLN
12793

1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.Cp73
10 PLN
12794

1933 koperta firmowa z Warszawy z wirnikiem "WYSTAWA ELEKTROTECHNICZNA S.E.P. 11-19.VI.1933. WARSZAWA - POLITECHNIKA"


40 PLN
12795

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 2.VI do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
VERKAUFT
12796

1934 POCZTA PERONOWA TORUŃ, karta pocztowa zakupiona na dworcu kolejowym w Toruniu w stoisku Poczty Peronowej - stempelek "POCZTA PERONOWA TORUŃ", napisana w drodze do Warszawy - datowana 22/IX Toruń i przesłana następnego dnia balonem "Legionowo" podczas XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "LEGJONOWO"; datownik odbiorczy z miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "b"; adresowana do pracownicy urzędu Komisarza Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Gdańsku; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.7a
500 PLN
12797

1934 list polecony ze Lwowa do Pragi.

Fi.214
Mi.242
30 PLN
12798

1934 koperta firmowa LOT z Warszawy z wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." i naklejką z okazji zawodów o puchar Gordonn Benetta, wycięta folia z okienka koperty.

Fi.251, 252
70 PLN
12799

1934 kartka z Warszawy do Wielkiej Wsi, wirnik propagandowy "ŚWIĘTO HUCULSZCZYZNY WOROCHTA - ŻABIE 7, 8 LIPCA 1934".

Fi.252
80 PLN
12800

1934 list z Warszawy z wirnikiem zawodów Challenge.

Fi.252, 254
10 PLN
12801

1934 list polecony z Poznania nadany 5.7.34 do Niemiec, list nadany w urzędzie pocztowym Poznań 3 dworzec, stempel i erka poznań 3 z wyróżnikiem "dw", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.252, 256, 261
300 PLN
12802

1934 list handlowy z Łodzi z wirnikiem propagandowym poczty, taryfa za list handlowy.

Fi.253
15 PLN
12803

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255.

Fi.255
50 PLN
12804

1934 WILEŃSZCZYZNA - PLISSA - list wysłany 10.VI z miejscowości Plissa (powiat dziśnieński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.256
Mi.277
60 PLN
12805

1934 ekspres polecony z Krakowa 1.V.34 do Austrii, list opłacony według specjalnej niższej taryfy na listy do Austrii 0,50 zł zamiast 0,60 zł opłaty za list plus 0,60 zł za polecenie i 1 zł za ekspres.

Fi.257, 263
Mi.278, 284 
20 PLN
12806

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
12807

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach, fotoatest Walocha.

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
12808

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na podlepkach, gwarancja.

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
12809

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczne w Katowicach, karnet okolicznościowy.

Fi.264-5
Mi.285-6
250 PLN
12810

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w idealnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.285-6
550 PLN
12811

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
12812

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w czworoblokach (Fi.2600.-), dodatkowo znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu Wz.II.L (Fi.1800.-), położenie znaku "ustniki w lewo" doskonale widoczne na skanie od strony gumy; to pełen zestaw bo na znaczku za 20 gr. różne położenia znaku wodnego nie występują, gwarancja Schmutz, z oznaczeniem położenia znaku wodnego Kapkowski.

Fi.264-65
Mi.285-86
4 200 PLN
12813

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria w czworoblokach pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
12814

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w pięknym stanie (Fi.650.-), gwarancja Ćwiertnia.

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN