Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 108. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
12735

1932 kartka z Zakopanego do Krakowa, widokówka Tatr Zielony Staw.

Fi.226
60 PLN
12736

1932 list polecony z Warszawy do Radomia, przekierowywany i ostatecznie zwrócony do nadawcy.

Fi.238
Mi.257
30 PLN
VERKAUFT
12737

1932 list polecony z warszawy do Białej Podlaskiej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.238
25 PLN
12738

1932 metka listu poleconego z Poznania do Niemiec, adnotacja "Próbki towarowe/wzory bez wartości", tj. szczególna usługa Poczty Polskiej, na którą była ustalona osobna, specjalna taryfa pocztowa. Rzadkie.

Fi.238, 243
80 PLN
12739

1932 list firmowy z Warszawy do Austrii.

Fi.240, 254, 255
Mi.259, 275, 276
15 PLN
12740

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Poznań numer 23 z wyróżnikiem a.

Fi.242
40 PLN
12741

1932 list polecony z Katowic do Szwajcarii, nadawca komisja plebiscytowa w Katowicach, stempel i pieczęcie lakowe komisji "la Commission Mixte de Haute-Silésie", duży dekoracyjny walor z unikalną frankaturą.

Fi.250
Mi.271
600 PLN
12742

1932 małe doniczki - wydanie obiegowe, seria w czworoblokach.

Fi.251-7
Mi.272-8
150 PLN
VERKAUFT
12743

1932 "KUP KSIĘGĘ/ KU CZCI/ POLEGŁYCH LOTNIKÓW" Lwów 2 wyróżnik "a", stempel propagandowy na karcie świątecznej wysłanej 23.XII do Krakowa; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 32 105).

Fi.252
Mi.273 
60 PLN
12744

1932 kartka z Warszawy z wirnikiem "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE".

Fi.252
10 PLN
12745

1932 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty "paczki żywnościowe".

Fi.252
10 PLN
12746

1932 "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT. KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 " Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 8 XII do Wilna, datownik odbiorczy na odwrocie; przesyłkę po opatrzeniu stosowną adnotacją z pieczątką i parafką urzędnika "Adresatka wyprowadziła się ul.Wierulskiego 4 m 15" dosłano na nowy adres; dobry stan zachowania (Myślicki 34 126).

Fi.255
Mi.276
50 PLN
12747

1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, gwarancja.

Fi.255FP
Mi.276PFä
300 PLN
12748

1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.255FP
Mi.276PFä
500 PLN
12749

1932 miejscowy list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "NAJSZYBSZĄ DASZ ODPOWIEDŹ WYSYŁAJĄC JĄ SAMOLOTEM".


20 PLN
12750

1932 list wartościowy ze Lwowa do Belgii, zgodnie z przepisami opłacony gotówką na przeznaczonej do tego typu listów kopercie, stempel kontroli i tranzytowy z Poznania.


100 PLN
12751

1933 ekspresowy list polecony z Częstochowy do Warszawy.

Fi.240, 261
30 PLN
12752

1933 list z Mszany Dolnej do Zakopanego, nie podjęty przez adresata i odesłany ambulansem pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, stempel z wyróżnikiem a.

Fi.242, 254
50 PLN
12753

1933 kartka z obiegu w języku Esperanto z Bydgoszczy do Australii.

Fi.242, 256
90 PLN
12754

1933 miejscowy list polecony z Warszawy 21.X.33.

Fi.242, 258
Mi.272, 279 
25 PLN
12755

1933 kartka z Warszawy do Niemiec, rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA".

Fi.242, 259
600 PLN
12756

1933 kasownik okolicznościowy VII Międzynarodowego Kongresu Historyków 21-27. sierpnia 1935 w Warszawie.

Fi.245, 250, 258, 259, 261
200 PLN
12757

1933 list z Stanisławowa do Lwowa, stempel opłaty ulgowej i na odwrocie stempel "18 PUŁK PIECHOTY S. K.".

Fi.251, 252
100 PLN
12758

1933 małe doniczki, firmowy list polecony z Rzeszowa do Krakowa, ładna frankatura wielokrotna znaczka za 10 gr.

Fi.252
Mi.273
80 PLN
12759

1933 "X-LECIE L.O.P.P. MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V - WARSZAWA" Warszawa 2 (wyróżnik "c") okolicznościowy wirnik czytelnie odciśnięty na widokówce wysłanej 7.V do Łodzi; w katalogu Myślickiego nie reprodukowany!!! (Myślicki 33 108); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karta ukośnie na długości ok.5 cm nadgięta - nie złamana); gwarancja Schmutz.

Fi.254
Mi.275
200 PLN
12760

1933 polecony list pobraniowy z Królewskiej Huty do Tych, na odwrocie stempel odbiorczy i adnotacja o odmowie przyjęcia listu.

Fi.254, 262
Mi.275, 283
120 PLN
12761

1933 "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-10.I." Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 5 XII do Wilna; dobry stan zachowania (Myślicki 30 131).

Fi.256
Mi.277
50 PLN
12762

1933 wirnik okolicznościowy "X-LECIE L.O.P.P MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V-WARSZAWA", na liście z Warszawy do Lwowa.

Fi.256
30 PLN
12763

1933 700-lecie Torunia, znaczek z obiegu pocztowego z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y
120 PLN
12764

1933 700-lecie Torunia, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, zdjęta podlepka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.258D
Mi.279Y
350 PLN
12765

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. (Fi.450.-).

Fi.258G
Mi.279
360 PLN
12766

1933 700-lecie Torunia (znak wodny II.G.) i II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu (znak wodny II.D), znaczki na kopercie ostemplowane okolicznościowo kasownikiem wystawowym (Myślicki 33 005).

Fi.258G, 260D, 255
Mi.279, 281Y, 276
100 PLN
12767

1933 700-lecie założenia Torunia, niegumowana próba na papierze prążkowanym poziomo, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.258P3
Mi.279
2 400 PLN
12768

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.880.-).

Fi.259
Mi.280
650 PLN
12769

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 3 XI z Torunia do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "700-LECIE MIASTA TORUNIA 1233-1933" z wyróżnikiem "t", pieczęć nagłówkowa nadawcy "Sekretariat Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 33 001).

Fi.259
Mi.280
60 PLN
12770

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-).

Fi.259
Mi.280
150 PLN
12771

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w lewo, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
2 400 PLN
12772

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 23.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie do Warszawy (Myślicki 33 005).

Fi.260
Mi.281
120 PLN
VERKAUFT
12773

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
12774

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. na wycinku z czytelnie odbitym stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260
Mi.281
100 PLN