Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
12535 |
1925 kartka z Wilna do Niemiec, znaczek kwestarski. | Fi.184, 187 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
12536 |
1925 kartka ze Zdunów 11.6.25 do Niemiec. | Fi.184, 210 |
| 10 PLN | |
12537 |
1925 ekspres polecony z Bielska 14.VII.25 do Szwajcarii. | Fi.185, 186, 190 Mi.204, 205, 209&nbs; |
| 30 PLN | |
12538 |
1925 list polecony z Przemyśla do Krakowa, ciekawy datownik Przemyśla z wyróżnikiem 2a w prostokącie, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.186, 187 Mi.205, 206 |
| 120 PLN | |
12539 |
1925 kartka z Częstochowy nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa numer 101. | Fi.187 |
| 50 PLN | |
12540 |
1925 polecony list bankowy z Katowic do Niemiec, na odwrocie stempel ambulansu niemieckiego na trasie Wrocław - Berlin i stempel odbiorczy. | Fi.190 Mi.209 |
| 100 PLN | |
12541 |
1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY" znaczek za 50 gr z serii orzeł w wieńcu skasowany 12.VIII w czasie trwania na Wołyniu I fazy manewrów w dniach 9-14.VII; dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowano urząd pocztowy, który stosował ten datownik (Myślicki 25 002). | Fi.191 Mi.210 |
| 80 PLN | |
12542 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria bez znaczka za 40 + 50 gr w czworoblokach, katalog Fischer 1.600,- zł. | Fi.194-202, 204 Mi.213-21, 223 |
| 900 PLN | |
12543 |
1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Lwowie 22 seria (Fi.1320.-), gwarancja. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 400 PLN | |
12544 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria czysta bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 300 PLN VERKAUFT | |
12545 |
1925 wydanie z dopłata na Skarb Narodowy, seria. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 100 PLN | |
12546 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczek za 15+50 gr z błędem na poz.27 (lub 77) "kropka po Y", czyste bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.199 B2 Mi.218 |
| 200 PLN | |
12547 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, prawidłowo opłacona kartka z Warszawy nadana 24.5.31 do Niemiec opłacona bardzo rzadkim na korespondencji znaczkiem z dopłatą na Skarb narodowy, dopłata wynosiła 50 gr. czyli znacznie więcej niż koszt opłaty za wysyłkę samej kartki. | Fi.199,, 240 Mi.218, 259 |
| 1 200 PLN | |
12548 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczek za 20+50 gr z błędem na poz.37 (lub 87) "przerwa w poprzeczce litery A w POLSKA", czyste bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.200 B3 Mi.219 |
| 200 PLN | |
12549 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczek za 30+50 gr z błędem na poz.21 (lub 71) "przerwana nóżka litery R w GR", czyste bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.202 B3 Mi.220 |
| 200 PLN | |
12550 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczek za 30+50 gr z błędem na poz.34 (lub 84) "wyrostek na daszku T", czyste bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.202 B4 Mi.220 |
| 180 PLN | |
12551 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczek za 50+50 gr z błędem na poz.47 (lub 97) "litery O i S w GROSZY połączone lub kropka przy O", czyste bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.204 B4 Mi.223 |
| 200 PLN | |
12552 |
1925 różne widoki, list ekspresowy z Dobrej koło Limanowej nadany 24.8.26 do Nowego Sącza, rzadziej spotykany na korespondencji znaczek za 45 gr, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na walkę z bezrobociem, która obowiązywała pomiędzy 15 kwietnia, a 31 sierpnia 1926. | Fi.205, 208, 209, 215 Mi.233, 236, 237, 243 |
| 120 PLN | |
12553 |
1925 różne widoki, ekspresowa kartka polecona nadana 30.6.26 z Krakowa Krynicy, tam przekierowana zwrotnie do Krakowa na nowy adres adresatki, całostka i znaczki jednego wydania, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na walkę z bezrobociem, która obowiązywała pomiędzy 15 kwietnia, a 31 sierpnia 1926. | Fi.205, 209, 213, Cp43I |
| 80 PLN | |
12554 |
1925 różne widoki, list firmowy z Krakowa nadany 30.8.26 do Kalwarii Zebrzydowskiej, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na walkę z bezrobociem, która obowiązywała pomiędzy 15 kwietnia, a 31 sierpnia 1926. | Fi.205, 210 |
| 80 PLN | |
12555 |
1925-26 wydanie obiegowe (różne rysunki), rozbudowana kompletna seria 18-znaczkowa zawierająca oba typy (tam, gdzie one występują) wszystkich wartości, bardzo trudna do skompletowania; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.205-15 Mi.233-43 |
| 1 600 PLN | |
12556 |
1925 różne widoki, niegumowana próba arkuszowa kreślona czerwoną kredką, gwarancja Berbeka. | Fi.206P1 |
| 200 PLN | |
12557 |
1925 różne widoki, próba arkuszowa niegumowana cięta z małym "GR". | Fi.206P4 |
| 320 PLN | |
12558 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 310 z wyróżnikiem a. | Fi.208 |
| 80 PLN | |
12559 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), 5gr + 20gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 17.I.28 z Warszawy do Paryża, koperta firmowa "EPOKA"; dobry stan zachowania. | Fi.208II, 211I Mi.236II, 239I |
| 20 PLN | |
12560 |
1925 widokówka z Szczawnicy ze stemple schroniska przy Morskim Oku w Tatrach. | Fi.209 |
| 60 PLN | |
12561 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Stróże nr 172 z wyróżnikiem a. | Fi.209 |
| 60 PLN | |
12562 |
1925 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Poznań nr 103, stempel z wyróżnikiem c. | Fi.209 |
| 50 PLN | |
12563 |
1925 wydanie obiegowe, kreślona próba znaczka za 10 gr. z pełną oryginalna gumą, niezmiernie rzadko występuje jako gumowana, gwarancja Łaszkiewicz, Schmutz. | Fi.209 P1 Mi.237 P |
| 1 000 PLN | |
12564 |
1925 różne rysunki - wydanie obiegowe, znaczek parka znaczków z rysunkiem I typu i numeratorem arkuszy na lewym marginesie. | Fi.209I Mi.237I |
| 150 PLN | |
12565 |
1925 różne rysunki - wydanie obiegowe, znaczki za 10 gr. w dwóch różnych typach. | Fi.209I, II Mi.237I, II |
| 40 PLN | |
12566 |
1925 wydanie obiegowe, 10gr - frankatura wielokrotna, opłacony zgodnie z taryfą list polecony wysłany 8 XI 27 z Drohobycza do Jarosławia; przebarwienia. | Fi.209II Mi.237II |
| 50 PLN | |
12567 |
1925 wydanie obiegowe, 2x10gr + całostka za 10gr z takim samym znakiem opłaty, dofrankowana karta pocztowa wysłany 22.5.28 roku z Warszawy do Lille, znaki opłaty skasowane stemplem rolkowym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.209II, Cp46 Mi.237II |
| 40 PLN | |
12568 |
1925 różne rysunki, rzadka gumowana cięta próba znaczka za 10 gr kreślona czerwonym tuszem, nieregularna guma, gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.209I P1 Mi.237 |
| 550 PLN | |
12569 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 10 gr o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL 11¾:11½ na podlepce, dobry stan zachowania. | Fi.209I ZL Mi.237I |
| 80 PLN | |
12570 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stryj - Przemyśl nr 373 z wyróżnikiem a. | Fi.210 |
| 60 PLN | |
12571 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Jarocin - Czempiń nr 395, stempel z wyróżnikiem a. | Fi.210, Cp42 |
| 141 PLN VERKAUFT | |
12572 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 10 gr o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL 11½:11¾ na podlepce, dobry stan zachowania. | Fi.210I ZL Mi.238I |
| 80 PLN | |
12573 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 15 gr. o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL - odmiana rysunku "kreski tła połączone z cyframi", piękny stan zachowania, gwarancja i pełen opis odmiany Schmutz. | Fi.210I ZL Mi.238I |
| 200 PLN | |
12574 |
1925 wydanie obiegowe, pierwsze fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze karminowoczerwonym o wyrazistym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.211 FPI Mi.239 Pfa |
| 800 PLN | |