Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 108. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
12855

1934 "Bank Udziałowy Sp. z.o.o." - 80 gr (75gr + 5gr) frankatura mechaniczna C47 Białystok, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 15.X do urzędu pocztowego w miejscowości Kleszczele; stempelek polecenia urzędu Warszawa 1 z wyróżnikiem "b", na odwrocie datownik odbiorczy; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).


120 PLN
12856

1934 "Tomaszowska Fabryka Sztucznego Jedwabiu Sp.Akc." - 55 gr - idealnie odciśnięta frankatura mechaniczna FA004 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze R.T. VI-34 wysłana 16.10 do urzędu pocztowego w miejscowości Kleszczele; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1c" urzędu Warszawa 1, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).


150 PLN
12857

1934 list z Zakładu Ubezpieczenia od Wypadków w Krakowie do Cieszyna opłacony potrójną frankaturą mechaniczną.


60 PLN
12858

1934 PRZESYŁKA MASOWA OPŁACONA GOTÓWKĄ - "opł.got.60%", okolicznościowy datownik nadawczy "700-LECIE MIASTA RADZYNIA POMORSKIEGO 1234-1934"; bardzo dobry stanie zachowania (Myślicki 34 001).


80 PLN
12859

1934 formularz przekazu pocztowego.


50 PLN
VERKAUFT
12860

1934 formularz kartki pocztowej.


40 PLN
12861

1935 "SZYBOWCEM Z USTJANOWEJ KRAJOWE ZAWODY SZYBOWCOWE 1935r." pośrednictwo pocztowe Ustjanowa (Ustrzyki Dolne) - dobrej jakości odbitka rzadkiego stempla okolicznościowego (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie do Warszawy przesłanej pocztą szybowcową z okazji III Krajowych Zawodów Szybowcowych; niebieska nalepka "PAR AVION LOTNICZA", fioletowy stempelek "Nadeszło pocztą lotniczą"; na odwrocie kasownik przejściowy Lwów z 29.IX i odbiorczy Warszawa z tego samego dnia; lotem tym przesłano zaledwie 75 sztuk poczty!!! bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Myślicki 35 019).

Fi.220
Mi.228
600 PLN
12862

1935 firmowy list z Warszawy do Anglii, wirnik propagandowy "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P.", znaczek za 50 gr w kolorze ciemnozielonym.

Fi.238d, 251
Mi.257, 272 
15 PLN
12863

1935 list z Poznania do Portugalii, na odwrocie nalepka propagująca Targi Poznańskie i reklamowa polskich opon firmy Stomil.

Fi.251, 255
250 PLN
12864

1935 kasownik okolicznościowy z Warszawy Wystawy Drogowców.

Fi.251, 273
40 PLN
12865

1935 kartka z Przemyśla do Warszawy, stempel formacyjny "33. Pułk Piechoty Strzelców Lwowskich" oraz stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, widokówka z Przemyśla.

Fi.252
80 PLN
12866

1935 firmowy ekspres polecony z Krakowa do Szwecji, na odwrocie nalepki propagandowe XV Targów Wschodnich we Lwowie.

Fi.252, 275
Mi.273, 296 
900 PLN
12867

1935 kartka z Warszawy w wirnikiem propagandowym "POLSKI CZERWONY KRZYŻ CHRONI - RATUJE CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM P.C.K.".

Fi.253
20 PLN
12868

1935 kartka z ze stemplem okolicznościowym Targów Wołyńskich, beznominałowa kartka pocztowa z reklamą firmową z lat dwudziestych.

Fi.253
50 PLN
12869

1935 kartka z Poznania do Milejowa, znaczek unieważniony kasownikiem "POZNAŃ 3 TARGI POZNAŃSKIE".

Fi.253
50 PLN
12870

1935 kartka z Zakopanego do Krakowa, kasownik okolicznościowy "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935 ZAKOPANE 1".

Fi.253
300 PLN
12871

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - dekoracyjnie frankowana koperta z dodatkowymi harcerskimi nalepkami zlotowymi wysłana 23.VII przez uczestnika zlotu do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym; walor w słabym stanie zachowania (Myślicki 35 011).

Fi.254, 273
Mi.275, 294
250 PLN
12872

1935 list z Poznania z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.255
20 PLN
12873

1935 widokówka z Truskawca z kasownikiem okolicznościowym kąpieliska, widokówka Truskawiec.

Fi.267
60 PLN
12874

1935 Olimpiada Szachowa, list lotniczy z warszawy do Niemiec, znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem okolicznościowym "WSZECHŚWIATOWA OLIMPIADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E. * 16-31 VIII.35 * WARSZAWA 1".

Fi.268
1 000 PLN
12875

1935 WYSTAWA DROGOWA - wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1,20 zł. kasowany okolicznościowym stemplem wystawy na wycinku

Fi.272 I
Mi.293 I
30 PLN
12876

1935 dekoracyjnie ofrankowana karta pocztowa, wysłana 30.X jako polecona z Katowic do Drezna, nadawca najpewniej zamierzał nadać ją jako ekspresową (według taryfy opłata wynosiła 1,75 zł), faktycznie ofrankowana 1,70 zł - o 5 gr za mało, pomimo to dotarła do odbiorcy w iście ekspresowym tempie - datowniki odbiorcze 31.10 i 1.11; efektowny walor w dobrym stanie zachowania (karta u dołu naddarta).

Fi.272I, 276, 278, Cp58II
Mi.293I, 295II, 299
120 PLN
12877

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, kartka z Krakowa do Nowego Sącza z nieczęsto spotykaną na korespondencji parką znaczków rozdzieloną pustopolem, gwarancja Schmutz.

Fi.273
Mi.294
250 PLN
12878

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - bardzo poszukiwany stempel odbity na karcie wysłanej 21.VII do Łodzi, z dodatkową nalepką okolicznościową (Myślicki 35 011).

Fi.273
Mi.294I 
400 PLN
12879

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, komplet trzech stemplowanych czworobloków rozdzielonych pustopolem "na krzyż".

Fi.273-5I
Mi.294-6
290 PLN
VERKAUFT
12880

1935 wydanie żałobne, 15 gr czworoblok rozdzielony pustopolami "na krzyż" skasowany 16.VIII w Sanoku rzadkim stemplem okolicznościowym z sylwetką balonu i napisem "POCZTA BALONOWA" o stopniu rzadkości C, według katalogu Myślickiego; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Myślicki 36 025).

Fi.274
Mi.295
150 PLN
12881

1935 wydanie żałobne, 15 gr - frankatura pojedyncza, upomnienie z Ubezpieczalni Społecznej wysłane 28.X z Żyrardowa do Milanówka.

Fi.274
Mi.295I 
20 PLN
12882

1935 widokówka z Truskawca z kasownikiem okolicznościowym kąpieliska, widokówka Truskawiec.

Fi.274
60 PLN
12883

1935 list z Krakowa do Buska Zdroju, rzadki kasownik "URZĄD TELEF. TELEGR. * KRAKÓW *".

Fi.275
160 PLN
12884

1935 miejscowy list polecony z Warszawy.

Fi.275I
40 PLN
12885

1935 wydanie żałobne, 1 zł - frankatura mieszana, opłata 4,60 zł - lotniczy list polecony wysłany 26 IX z Warszawy do Rio de Janeiro, znaczki skasowane datownikiem Warszawa 1 z wyróżnikiem "ż", datownik odbiorczy; koperta firmowa "Kompanja Handlu Zamorskiego S.A."; słaby stan zachowania.

Fi.277, 214II, 254
Mi.298, 242II, 275
200 PLN
12886

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 7.VI z Krakowa do Sanoka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006).

Fi.278
Mi.299
30 PLN
12887

1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria.

Fi.278-9
Mi.299-300
30 PLN
12888

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, opłacony zgodnie z taryfą list polecony ofrankowany znaczkami z nadrukiem wysłany 21 X 37 z Przemyśla do Włocławka; datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.278-79
Mi.299-300
50 PLN
12889

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, opłacone zgodnie z taryfą druki polecone ofrankowany znaczkami z nadrukiem wysłany 12.VI z Krakowa do Poznania, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym KOPIEC MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA 7.VI; datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania koperta pionowo złożona i ukośnie zgięta (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300
50 PLN
12890

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria na widokówce skasowana okolicznościowo 16.VI, na odwrocie stempel Komitetu Budowy Kopca; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 006).

Fi.278-79
Mi.299-300 
50 PLN
12891

1935 list z Lublina z kasownikiem okolicznościowym "Witaj Gwiazdko Złota".

Fi.280
40 PLN
12892

1935 kasownik okolicznościowy I Grudziądzkiej Wystawy Filatelistycznej.

Fi.280
25 PLN
12893

1935 seria "widokowa", frankatura dwukolorowa - list polecony wysłany 23.VI.1936 z Będzina do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Fi.280, 284
Mi.301, 305 
10 PLN
12894

1935 seria "widokowa", frankatura dwukolorowa - list polecony wysłany 21.IV.1937 z miejscowości Dąbrowica do Warszawy, kasowniki odbiorcze na odwrocie.

Fi.280, 287I
Mi.301, 308I 
15 PLN