Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
17339 |
1961 owady chronione, seria z odmianami papieru. | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 130 PLN | |
17340 |
1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum. | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 400 PLN | |
17341 |
1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-). | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 60 PLN | |
17342 |
1961 Owady chronione, seria znaczków kasowanych z pełną oryginalną gumą (Fi.30.-). | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 20 PLN | |
17343 |
1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.110.-). | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 60 PLN | |
17344 |
1961 owady chronione, znaczek marginesowy z błędnie naniesioną i poprawioną na nową wartość liczby rozrachunkowej. | Fi.1137 Mi.1282 |
| 30 PLN | |
17345 |
1961 Owady chronione, znaczek za 5,60 zł z błędem "chorągiewka przy ZŁ" (13 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC (Fi.180.-); gwarancja Krawczyk. | Fi.1143 B1 Mi.1288 |
| 150 PLN | |
17346 |
1962 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Chile 1962, karta okolicznościowa z okazji meczu eliminacyjnego Polska - Jugosławia, dodatkowa nalepka olimpijska z okolicznościowym nadrukiem. | Fi.943 Mi.1088 |
| 10 PLN | |
17347 |
1962 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Chile 1962, komplet kart okolicznościowych z okazji meczu eliminacyjnego Polska - Jugosławia, z dwoma - niebieską i brązową - dodatkowymi nalepkami olimpijskimi z pamiątkowym nadrukiem; temat - PIŁKA NOŻNA. | Fi.943 Mi.1088 |
| 30 PLN | |
17348 |
1962 20.rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolami, kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.100.-). | Fi.1144-48 Pp Mi.1289-93 |
| 70 PLN | |
17349 |
1962 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1149-51a, b + 2 x bl.30(24); Fi.170,50). | Fi.1144-1221 Mi.1289-1369 |
| 150 PLN | |
17350 |
1962 rocznik znaczków czystych (bez bl.31-33 (ark.1149-51a); Fi.226,80). | Fi.1144-1221 Mi.1289-1369 |
| 190 PLN | |
17351 |
1962-1963 TOM V JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Ark.1149-1151a FIS, które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 691 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.1144-1308 Mi.1289-1456 |
| 490 PLN | |
17352 |
1962 20.rocznica powstania PPR, narożnikowy czworoblok znaczków na papierze bez zabarwienia, na lewym marginesie liczby rozrachunkowe, przed 31/37 znaczkami krzyżyki markacyjne, a powyżej odręczne oznaczenia maszynisty (odwrócone litery Kw); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1148b Mi.1289 |
| 30 PLN | |
17353 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.5 w urzędzie pocztowym znajdującym się Biurze Prasowym zawodów; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1149-51a Mi.1294-96A |
| 40 PLN | |
17354 |
1962 "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA FIS ZAKOPANE", znaczek za 40 gr skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie-wizytówce wydanej staraniem zakopiańskiego koła krakowskiego oddziału PZF z okazji zawodów; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1149a Mi.1294A |
| 30 PLN | |
17355 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczek za 60 gr skasowany okolicznościowo 24.2 na specjalnej widokówce wydanej z okazji zawodów wysłanej do Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.1150a Mi.1295A |
| 50 PLN | |
17356 |
1962 "FIS NA ZNACZKACH POCZTOWYCH POKAZ dn.18-25,2,1962 KOŁO PZF ZAKOPANE" znaczek za 60 gr skasowany okolicznościowo 24.2 na specjalnej ilustrowanej kopercie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1150a Mi.1295A |
| 30 PLN | |
17357 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, czworoblok znaczków za 60 gr z dolnym marginesem z liczbami rozrachunkowymi, pod 64/65 znaczkami krzyżyki markacyjne, a poniżej odręczne oznaczenia maszynisty (odwrócone litery Kw) i próby kolorów; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1150a Mi.1295A |
| 50 PLN | |
17358 |
1962 POCZTA HARCERSKA, "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA FIS ZAKOPANE", znaczek skasowany okolicznościowo na kopercie z dodatkową parką nalepek Poczty Harcerskiej, ostemplowanych 23 lutego datownikiem POCZTA HARCERSKA 2.D.H. RZESZÓW-MIASTO; temat - HARCERSTWO, FIS. | Fi.1150b Mi.1298 |
| 30 PLN | |
17359 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, znaczek z niespasowanym drukiem barw w stosunku suchego tłoczenia. | Fi.1151 Mi.1296 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
17360 |
1962 "ZAKOPANE 1 SKOCZNIA NARC." - znaczek za 1,50 zł skasowany 22-2 rzadkim datownikiem na efektownej ilustrowanej karcie maksimum. | Fi.1151a Mi.1299 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
17361 |
1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek z błędem "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA". | Fi.1158B1 Mi.1306 |
| 15 PLN | |
17362 |
1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek z błędem "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA". | Fi.1158B1 Mi.1306 |
| 15 PLN | |
17363 |
1962 50. rocznica pobytu Lenina w Polsce, rzadki czarnodruk serii znaczków wydany w formie zaproszenia z okazji wystawy filatelistycznej "Lenin jego idea", nakład 300 sztuk, bardzo rzadkie zaproszenie wypisane dla "Wróbel Stanisław" o numerze 271, doskonały stan zachowania. | Fi.1161-3 ND Mi.1309-11 SD |
| 8 000 PLN VERKAUFT | |
17364 |
1962 wielcy Polacy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy tła, napisy pod znaczkiem częściowo juz w tle, biały obrys głowy . | Fi.1164 Mi.1312 |
| 40 PLN | |
17365 |
1962 Wielcy Polacy (II), 4 wartości z serii wszystkie, w arkuszach których występują marginesy wewnętrzne, w czworoblokach rozdzielonych międzypolami, czyste (Fi.200.-). | Fi.1166-69 Mi.1314-16 |
| 160 PLN | |
17366 |
1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, MAŁA BROSZKA, znaczek za 60 gr. z błędem "mała broszka na lewej stronie kołnierza", pozycja na razie nieznana, według adnotacji L.Schmutza to błąd powtarzalny, jest bardzo rzadko spotykany bo występuje tylko w niewielkiej części nakładu. | Fi.1169 B(2) Mi.1326 |
| 1 500 PLN | |
17367 |
1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, znaczek za 60 gr. z błędem na poz.2 "broszka", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1169 B1 Mi.1316 I |
| 500 PLN VERKAUFT | |
17368 |
1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką". | Fi.1169B1 Mi.1316I |
| 120 PLN | |
17369 |
1962 VII lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, ząbkowany znaczek za 1,55 zł z błędem na poz.21 "ścięta podstawa 2 w 1962"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.1195B B1 Mi.1343A |
| 40 PLN | |
17370 |
1962 VII lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, nieząbkowany znaczek za 2,50 zł z błędem na poz.53 "kropka w cyfrze V w VII"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.1196A B2 Mi.1347B |
| 40 PLN | |
17371 |
1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, dolny prawy znaczek z błędem "kropka w V". | Fi.1196AB2 Mi.1344B |
| 27 PLN VERKAUFT | |
17372 |
1962 Wystawa filatelistyczna "WOJSKO LOTNICTWO KOSMOS" - koperta pamiątkowa z dodatkową nalepką. | Fi.1202 Mi.1350 |
| 20 PLN | |
17373 |
1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami (Fi.30.-), kasowane z pełną oryginalną gumą. | Fi.1202-03 Mi.1350-51 |
| 25 PLN | |
17374 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolem. | Fi.1202-3 Mi.1350-1 |
| 40 PLN | |
17375 |
1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 2,50 zł. z klasycznym błędem na poz.11 w części nakładu "brak napisu PWPW w sygnaturze", gwarancja i opis. | Fi.1203 B1 Mi.1351 |
| 60 PLN | |
17376 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, znaczek z błędem "brak napisu PWPW", gwarancja i oznaczenie Wysocki. | Fi.1203B1 Mi.1351I |
| 90 PLN | |
17377 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, górny lewy znaczek z błędem "brak napisu PWPW". | Fi.1203B1 Mi.1351I |
| 30 PLN | |
17378 |
1962 Dzień Znaczka, seria w narożnych czworoblokach z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.1205-6 |
| 80 PLN | |