23535 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z błędem "kreska nad K w POLSKA", gwarancja i oznaczenie. | Fi.416B1 Mi.451 |
| 63 PLN VERKAUFT | |
23536 |
1947 XII Międzynarodowe Mistrzostwa narciarskie, okolicznościowy znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym mistrzostw. | Fi.417 Mi.452 |
| 40 PLN | |
23537 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski OSZUSTWO NA SZKODĘ POCZTY, dwa znaczki za 5+15 zł. jako opłata za list polecony z Zakopanego do Krakowa; pierwszy prawdziwy z poz. 6 z charakterystycznymi dla tej pozycji błędami nadruku "wcięcie z lewej w literze I oraz z prawej w literze N", drugi z fałszywym nadrukiem odwróconym z poz.3 z błędem "wcięcie z prawej w literze I", fałszerstwa dokonano nadużywając skradzioną z drukarni kliszę z oryginalnymi nadrukami z pól 1-5; ponieważ zmieniała ona nominał z 25 gr. na 5+15 zł. przy użyciu pocztowym takiego znaczka poczta ponosiła duże straty, historia głosi, że kiedy Polski Związek Narciarski chciał rozprowadzić znaczki (był beneficjentem dopłaty) kioski i filateliści byli już zaopatrzeni w znaczki z nadużytym nadrukiem, to że list został nadany 24.2 - w trzecim dniu obiegu, w Zakopanem (kasownik okolicznościowy) potwierdza ten fakt; mimo energicznego śledztwa źródła wycieku kliszy nie ustalono; ze względu na wysoką dopłatę znaczki na oryginalnych listach są bardzo rzadkie, na odwrocie datownik odbiorczy z dnia 25.2.47, gwarancja (FP) Krawczyk. | Fi.417, 417 No Mi.452 |
| 8 000 PLN | |
23538 |
| 600 PLN | |
23539 |
1947 wydanie przedrukowe, list polecony z Sierpca do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.418 Mi.454 |
| 30 PLN | |
23540 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł. cięty, gwarancja. | Fi.418 nz Mi.454 U |
| 200 PLN | |
23541 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł. z zalanym pomarańczowym nadrukiem, gwarancja. | Fi.418b B Mi.454 |
| 50 PLN | |
23542 |
| 380 PLN | |
23543 |
| 900 PLN | |
23544 |
| 900 PLN | |
23545 |
1947 list z Oświęcimia do Poznania, ozdobny kasownik muzeum w Oświęcimiu. | Fi.419, 420A, 427B |
| 10 PLN VERKAUFT | |
23546 |
1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 30 PLN | |
23547 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - ząbkowany znaczek za 1 zł z błędem na poz.88 "kropka nad z - żłoty"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.420B B2 Mi.455A |
| 60 PLN | |
23548 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.421A Mi.456B |
| 30 PLN | |
23549 |
1947 Kultura polska I wydanie, cięty znaczek za 2 zł. z błędem na poz.50 "plamka na brodzie", gwarancja i oznaczenie. | Fi.421A B2 Mi.456B |
| 60 PLN | |
23550 |
| 25 PLN | |
23551 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.421B Mi.456A |
| 23 PLN VERKAUFT | |
23552 |
1947 Kultura Polska, parka z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 25 PLN | |
23553 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
23554 |
1947 Kultura Polska, czworoblok z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.464A |
| 25 PLN | |
23555 |
1947 Kultura Polska (II) - 3 zł Fryderyk Chopin, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste. | Fi.422A Mi.457B |
| 40 PLN | |
23556 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.422B Mi.457A |
| 10 PLN | |
23557 |
1947 Kultura polska (I), Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. bez perforacji poziomej między znaczkami, gwarancja. | Fi.422B MK1 Mi.457A |
| 250 PLN | |
23558 |
1947 Kultura Polska (II) - 5 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czysty. | Fi.423A Mi.458B |
| 30 PLN | |
23559 |
1947 Kultura Polska (I) - 5 zł nieząbkowane parka pionowa blok legitymacyjny z oznaczeniem najrzadszego walca, którym drukowano ten znaczek N.1.W.I. (5100 arkuszy) - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, słabszy stan zachowania. | Fi.423A Mi.458B |
| 300 PLN | |
23560 |
1947 Kultura polska (I + II), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, miejscowy list polecony przesłany 16.6.48 w miejscowości Starachowice-Wierzbnik, stempelek polecenia, na odwrocie kasownik odbiorczy z 17.6; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.423A, 436A Mi.458B, 470B |
| 30 PLN | |
23561 |
| 10 PLN | |
23562 |
1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA wysłana jako list polecony do USA, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.423B |
| 25 PLN | |
23563 |
1947 Kultura polska (I), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony, wysłany 18.8 z miejscowości Sędziszów k.Ropczyc do Warszawy, kasownik odbiorczy. | Fi.423B, 427B Mi.458A, 462A |
| 20 PLN | |
23564 |
| 80 PLN | |
23565 |
1947 Kultura Polska, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.425B Mi.460A |
| 20 PLN | |
23566 |
| 150 PLN | |
23567 |
| 5 000 PLN | |
23568 |
1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, narożna parka znaczków za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.427B Mi.460A |
| 40 PLN | |
23569 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.427B Mi.462A |
| 25 PLN | |
23570 |
| 40 PLN | |
23571 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, parka znaczków za 5+5 zł., lewy z błędem z poz.33 "przedłużona poprzeczka A", gwarancja z oznaczeniem Kalinowski. | Fi.428 B1 Mi.471 |
| 80 PLN | |
23572 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, parka znaczków za 5+5 zł., lewy z błędem z poz.6 "dwie kreski pod lewym ramieniem krzyża", gwarancja z oznaczeniem Kalinowski. | Fi.428 B3 Mi.471 |
| 72 PLN VERKAUFT | |
23573 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "czarna kropka pod ręką dziecka". | Fi.428B2 Mi.471 |
| 30 PLN | |
23574 |
1947 Kultura Polska, narożnikowa parka z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 25 PLN | |