23415 |
1946 list polecony z Gdańska do Lęborka, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym "PIERWSZA ROCZNICA * OSWOBODZENIA GDAŃSKA *", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.401 Mi.434 |
| 120 PLN | |
23416 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii. | Fi.401 Mi.434 |
| 10 PLN | |
23417 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.401 |
| 30 PLN | |
23418 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł z błędem na poz.5 "szabla - szrama poprzez napis", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.401 B1 Mi.434 |
| 90 PLN | |
23419 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł - frankatura mieszana z parką nieząbkowanych znaczków za 1 zł zabytki Krakowa i znaczkiem za 6 zł z wydania przedrukowego 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, dekoracyjnie ofrankowany list polecony opłacony zgodnie z taryfą, wysłany 14.V z Warszawy do Przemyśla, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.401, 391 Mi.434, 424, |
| 200 PLN VERKAUFT | |
23420 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z błędem "szabla". | Fi.401B1 Mi.434 |
| 70 PLN | |
23421 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok znaczków czystych. | Fi.402 Mi.435 |
| 40 PLN | |
23422 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem", przycięte marginesy arkusza. | Fi.402 ark. (402 B1) Mi.435 |
| 550 PLN | |
23423 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem walca, arkusz z pełnymi szerokimi marginesami, w arkuszu znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem". | Fi.402 ark.(402 B1) Mi.435 |
| 750 PLN | |
23424 |
1946 600-lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł i wycofany z obiegu znaczek z serii wyzwolenie dziesięciu miast za 3zł/25gr "Bydgoszcz" z powtarzalnym błędem na poz.25/75 "brak lewego dolnego szeryfa w cyfrze 1" na kopercie opłaconej zgodnie z taryfą (list zamiejscowy - 3 zł), znaczki ostemplowane 6.5 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101); dobry stan zachowania. | Fi.402, 355 B Mi.435, 390I |
| 120 PLN VERKAUFT | |
23425 |
1946 obóz śmierci w Majdanku. | Fi.403 Mi.436 |
| 30 PLN | |
23426 |
| 25 PLN | |
23427 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1850.-). | Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B Mi.436 |
| 1 450 PLN | |
23428 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na ilustrowanej karcie wydanej staraniem Ligi Morskiej z IV serii z ilustracją "BITWA POD OLIWĄ 1627 R." ostemplowany 3.5 w Bytomiu stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 012). | Fi.404 Mi.437 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
23429 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie skasowany 19 V na Górze św. Anny stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 010). | Fi.404 Mi.437 |
| 40 PLN | |
23430 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, karnet okolicznościowy. | Fi.404 Mi.437 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
23431 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, dwa narożne czworobloki znaczków za 3+7 zł. z różnym ząbkowaniem liniowym - ZL 10,75 i bardzo rzadkim ZL 11. | Fi.404 Mi.437 |
| 400 PLN | |
23432 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek skasowany okolicznościowo 19.V na Górze Świętej Anny (Myślicki 46 010). | Fi.404 Mi.437 |
| 15 PLN | |
23433 |
| 340 PLN | |
23434 |
1946 list z Radości koło Warszawy do Gdyni. | Fi.405 Mi.438 |
| 70 PLN | |
23435 |
1946 1 rocznica zwycięstwa, parka znaczków ciętych za 3 zł., gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.405 nz Mi.438 U |
| 1 200 PLN VERKAUFT | |
23436 |
| 65 PLN | |
23437 |
1946 Święto Morza, kartka okolicznościowa ze stemplem "Nadano w samochodowym kiosku poczt. / podczas uroczystości "Święta Morza". | Fi.406 Mi.440 |
| 25 PLN | |
23438 |
1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany na wycinku znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.406 Mi.440 |
| 70 PLN | |
23439 |
1946 Święto Morza, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.406 Mi.440 |
| 25 PLN | |
23440 |
1946 święto morza, narożny ośmioblok. | Fi.406 Mi.440 |
| 60 PLN | |
23441 |
1946 Święto Morza, narożny czworoblok znaczków ciętych za 3+7 zł. z oznaczeniem walca pod 91 znaczkiem, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.406 nz Mi.440 U |
| 2 400 PLN | |
23442 |
1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T". | Fi.406B1 Mi.440 |
| 40 PLN | |
23443 |
1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym y. | Fi.406y Mi.440 |
| 100 PLN | |
23444 |
1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym, gwarancja Petriuk. | Fi.406y Mi.440 |
| 100 PLN | |
23445 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, oryginalnie kasowany w Żywcu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.407 Mi.439 |
| 60 PLN | |
23446 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.407 Mi.439 |
| 25 PLN | |
23447 |
1946 rocznica manifestu lipcowego, narożny cięty znaczek za 3 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.407 nz Mi.439 U |
| 700 PLN | |
23448 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek z błędem "ukośna kreska nad literą K w wyrazie POLSKA". | Fi.407B1 |
| 25 PLN | |
23449 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein. | Fi.407nz Mi.439U |
| 700 PLN | |
23450 |
1946 2. rocznica manifestu Lipcowego, cięty marginesowy czworoblok z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja Mikstein,. | Fi.407nz Mi.439U |
| 1 400 PLN | |
23451 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, górny znaczek z lekkim przegięciem w górnym narożniku, gwarancja Berbeka. | Fi.407nz Mi.439U |
| 700 PLN | |
23452 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Walisch. Wycena Fischera 2x550=1100 | Fi.407nz Mi.439U |
| 750 PLN | |
23453 |
1946 "BISKUPIN WYKOPALISKA" Gąsawa, kasownik okolicznościowy według Myślickiego stosowany od XII.1946 na liście wysłanym 4.11 do miejscowości Czerwińsk nad Odrą, a więc miesiąc wcześniej!!! bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 087). | Fi.408a Mi.441a |
| 40 PLN | |
23454 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem najrzadszego walca, którym drukowano ten znaczek N.1.W.V. (4080 arkuszy) - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.408a Mi.441a |
| 540 PLN VERKAUFT | |