23775 |
1948 Kultura polska, znaczki z bloku kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.320.-). | Fi.A429-36 Mi.A-H486 |
| 280 PLN | |
23776 |
1948 Kultura polska, ośmioblok znaczków z bloku w formie bloku - sektor 3, z obciętym narożnikiem; cena katalogowa pojedynczych znaczków z bloku Fi.240.-, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.A429-36 Mi.A-H486 |
| 240 PLN | |
23777 |
1948 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Kraków. | Fi.Cp103 |
| 80 PLN | |
23778 |
1948 Kultura Polska, kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok z 2 sektora w arkuszu drukarskim, gwarancja. | Fi.bl.10 |
| 1 200 PLN | |
23779 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z niewielkim uszkodzeniem gumy w lewym górnym rogu, ogólnie bardzo ładny. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 650 PLN | |
23780 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok na lotniczym liście poleconym z pierwszego dnia obiegu z Warszawy do USA - prawdziwe FDC, na odwrocie stemple odbiorcze, niski numer bloku 00358. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 2 000 PLN | |
23781 |
1948 "OPŁACONO GOTÓWKĄ POZ. 1", karta pocztowa wysłana 20.12 z Krynicy do Krosna; Polskie Znaki Pocztowe przy opisie frankatur zastępczych gotówkowych, odnotowują powyższy przypadek (s.759); gwarancja. | |
| 100 PLN | |
23782 |
1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 15 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list przesłany miejscowo 4.10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
23783 |
1948 wewnętrzna wojskowa korespondencja między jednostkami, stempel okolicznościowy ze Szczecina "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH WE WROCŁAWIU LIPIEC - SIERPIEŃ 1948. | |
| 70 PLN | |
23784 |
1949 frankatura mieszana wydań lotniczych, list polecony wysłany 2.11 z Krakowa do Warszawy, zwraca uwagę nietypowa mechaniczna erka z automatycznym numeratorem, kasownik odbiorczy. | Fi.396, 445 Mi.429, 480 |
| 40 PLN | |
23785 |
| 20 PLN | |
23786 |
1949 kartka z Poznania do Ameryki. | Fi.433A Mi.467B |
| 20 PLN | |
23787 |
1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Piła - Tczew numer 624 do Gdańska. | Fi.435A Mi.469B |
| 40 PLN | |
23788 |
1949 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Tarnów nr 244, widokówka Żegiestów. | Fi.438 |
| 70 PLN | |
23789 |
1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Katowice nr 701. | Fi.450 |
| 30 PLN | |
23790 |
1949 list polecony z Elbląga do Poznania, z mieszaną frankaturą "Bierutów", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.470, 475, 476 Mi.518, 523, 524 |
| 30 PLN | |
23791 |
1949 kartka z Poznania do Ameryki. | Fi.472, 475 Mi.520, 523 |
| 15 PLN | |
23792 |
1949 lotniczy list polecony z Trzebini do Stanów Zjednoczonych, nalepka kontroli dewizowej. | Fi.475 Mi.523 |
| 40 PLN | |
23793 |
1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Poznań nr 425. | Fi.475 |
| 80 PLN | |
23794 |
1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Gdynia nr 421. | Fi.475 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
23795 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł z błędem na poz.6 "kropka nad głową pierwszej postaci"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.492 B Mi.527 |
| 40 PLN | |
23796 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.20 "kropka pod 1949", gwarancja Krawczyk. | Fi.492 B Mi.527 |
| 30 PLN | |
23797 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, seria w blokach legitymacyjnych. | Fi.492-4 Mi.527-9 |
| 150 PLN | |
23798 |
1949 Kongres Związków Zawodowych, seria znaczków narożnikowych z numerami walca na marginesie. | Fi.492-4 |
| 80 PLN | |
23799 |
1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 40 PLN | |
23800 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych - seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 3.6 na kopercie (Myślicki 49 036). | Fi.492-94 Mi.527-29 |
| 30 PLN | |
23801 |
1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-). | Fi.492-508 Mi.527-43 |
| 160 PLN | |
23802 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.493 Mi.528 |
| 15 PLN | |
23803 |
1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 5 zł z błędem na poz.1 "biała kropka w górnej części obrzeża litera P wyrazu PRACA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.493 B Mi.528 |
| 50 PLN | |
23804 |
1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052). | Fi.495-97 Mi.530-32 |
| 30 PLN | |
23805 |
1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, 35 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 30.VII z miejscowości Chorzele do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.497 Mi.532 |
| 40 PLN | |
23806 |
1949 75 lecie UPU - dyliżans pocztowy, unikalny projekt fotograficzny znaczka za 15 zł. autorstwa R.Kleczewskiego - zbliżony wzór przyjęto ostatecznie dla nominału 6 zł. - rytował go B.Brandt, w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; gwarancja Krawczyk. | Fi.498 E Mi.536 |
| 2 000 PLN | |
23807 |
1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego UPU, serie z odmianami papierów. | Fi.498-500 Mi.533-5 |
| 100 PLN | |
23808 |
1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), seria czysta. | Fi.498-500 Mi.535-37 |
| 25 PLN | |
23809 |
1949 75 lecie UPU, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 498-500 odbite w PWPW w barwie brązowofioletowej, projekty te były drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusikach, eseje na papierze gumowanym, lekkie załamania. | Fi.498-500 EIV-VI |
| 360 PLN | |
23810 |
1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria. | Fi.501-4 Mi.539-42 |
| 25 PLN | |
23811 |
1949 Sławni Polacy - A.Mickiewicz, F.Chopin i J.Słowacki, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka z dwunastoznaczkowego arkusika różnych jego projektów, odbite w PWPW w kolorach szaroczerwonym EI, brązowofioletowym EII i czarnooliwkowym EIII na szarobiałym gumowanym papierze, pierwszy esej z pełną oryginalną gumą, dwa pozostałe na jednej podlepce, gwarancja Krawczyk. | Fi.505 EI, 506 EII, 507 EIII Mi.536-38 |
| 1 600 PLN | |
23812 |
1949 Sławni Polacy, seria czysta (Fi.40.-). | Fi.505-08 Mi.536-38 |
| 25 PLN | |
23813 |
1949 A.Mickiewicz i A.Puszkin - miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej i A.Mickiewicz - sławni Polacy, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 505 i 508 odbite w PWPW w barwie brązowofioletowej, projekty te były drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusikach, eseje na papierze gumowanym, lekkie załamania. | Fi.505E, 508E |
| 240 PLN | |
23814 |
1949 Sławni Polacy - Juliusz Słowacki, 35 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 12.XII z Warki do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.507 Mi.538 |
| 60 PLN | |