Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 104. Volksrepublik Polen 1944-1952

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
23775

1948 Kultura polska, znaczki z bloku kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.320.-).

Fi.A429-36
Mi.A-H486
280 PLN
23776

1948 Kultura polska, ośmioblok znaczków z bloku w formie bloku - sektor 3, z obciętym narożnikiem; cena katalogowa pojedynczych znaczków z bloku Fi.240.-, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.A429-36
Mi.A-H486
240 PLN
23777

1948 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Kraków.

Fi.Cp103
80 PLN
23778

1948 Kultura Polska, kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok z 2 sektora w arkuszu drukarskim, gwarancja.

Fi.bl.10
1 200 PLN
23779

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z niewielkim uszkodzeniem gumy w lewym górnym rogu, ogólnie bardzo ładny.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
650 PLN
23780

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok na lotniczym liście poleconym z pierwszego dnia obiegu z Warszawy do USA - prawdziwe FDC, na odwrocie stemple odbiorcze, niski numer bloku 00358.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
2 000 PLN
23781

1948 "OPŁACONO GOTÓWKĄ POZ. 1", karta pocztowa wysłana 20.12 z Krynicy do Krosna; Polskie Znaki Pocztowe przy opisie frankatur zastępczych gotówkowych, odnotowują powyższy przypadek (s.759); gwarancja.


100 PLN
23782

1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 15 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list przesłany miejscowo 4.10; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
23783

1948 wewnętrzna wojskowa korespondencja między jednostkami, stempel okolicznościowy ze Szczecina "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH WE WROCŁAWIU LIPIEC - SIERPIEŃ 1948.


70 PLN
23784

1949 frankatura mieszana wydań lotniczych, list polecony wysłany 2.11 z Krakowa do Warszawy, zwraca uwagę nietypowa mechaniczna erka z automatycznym numeratorem, kasownik odbiorczy.

Fi.396, 445
Mi.429, 480 
40 PLN
23785

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
20 PLN
23786

1949 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.433A
Mi.467B
20 PLN
23787

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Piła - Tczew numer 624 do Gdańska.

Fi.435A
Mi.469B 
40 PLN
23788

1949 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Tarnów nr 244, widokówka Żegiestów.

Fi.438
70 PLN
23789

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Katowice nr 701.

Fi.450
30 PLN
23790

1949 list polecony z Elbląga do Poznania, z mieszaną frankaturą "Bierutów", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.470, 475, 476
Mi.518, 523, 524
30 PLN
23791

1949 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.472, 475
Mi.520, 523
15 PLN
23792

1949 lotniczy list polecony z Trzebini do Stanów Zjednoczonych, nalepka kontroli dewizowej.

Fi.475
Mi.523
40 PLN
23793

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Poznań nr 425.

Fi.475
80 PLN
23794

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Gdynia nr 421.

Fi.475
50 PLN
VERKAUFT
23795

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł z błędem na poz.6 "kropka nad głową pierwszej postaci"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.492 B
Mi.527
40 PLN
23796

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.20 "kropka pod 1949", gwarancja Krawczyk.

Fi.492 B
Mi.527 
30 PLN
23797

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, seria w blokach legitymacyjnych.

Fi.492-4
Mi.527-9
150 PLN
23798

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria znaczków narożnikowych z numerami walca na marginesie.

Fi.492-4
80 PLN
23799

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.492-94
Mi.527-29
40 PLN
23800

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych - seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 3.6 na kopercie (Myślicki 49 036).

Fi.492-94
Mi.527-29
30 PLN
23801

1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-).

Fi.492-508
Mi.527-43
160 PLN
23802

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.493
Mi.528 
15 PLN
23803

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 5 zł z błędem na poz.1 "biała kropka w górnej części obrzeża litera P wyrazu PRACA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.493 B
Mi.528
50 PLN
23804

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052).

Fi.495-97
Mi.530-32
30 PLN
23805

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, 35 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 30.VII z miejscowości Chorzele do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.497
Mi.532
40 PLN
23806

1949 75 lecie UPU - dyliżans pocztowy, unikalny projekt fotograficzny znaczka za 15 zł. autorstwa R.Kleczewskiego - zbliżony wzór przyjęto ostatecznie dla nominału 6 zł. - rytował go B.Brandt, w katalogach niemieckich "projekty fotograficzne" ujmowane są jako Essay i umieszczane w tabelach prób poszczególnych wydań z oznaczeniem "E"; gwarancja Krawczyk.

Fi.498 E
Mi.536
2 000 PLN
23807

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego UPU, serie z odmianami papierów.

Fi.498-500
Mi.533-5
100 PLN
23808

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), seria czysta.

Fi.498-500
Mi.535-37
25 PLN
23809

1949 75 lecie UPU, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 498-500 odbite w PWPW w barwie brązowofioletowej, projekty te były drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusikach, eseje na papierze gumowanym, lekkie załamania.

Fi.498-500 EIV-VI
360 PLN
23810

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria.

Fi.501-4
Mi.539-42
25 PLN
23811

1949 Sławni Polacy - A.Mickiewicz, F.Chopin i J.Słowacki, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka z dwunastoznaczkowego arkusika różnych jego projektów, odbite w PWPW w kolorach szaroczerwonym EI, brązowofioletowym EII i czarnooliwkowym EIII na szarobiałym gumowanym papierze, pierwszy esej z pełną oryginalną gumą, dwa pozostałe na jednej podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.505 EI, 506 EII, 507 EIII
Mi.536-38
1 600 PLN
23812

1949 Sławni Polacy, seria czysta (Fi.40.-).

Fi.505-08
Mi.536-38
25 PLN
23813

1949 A.Mickiewicz i A.Puszkin - miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej i A.Mickiewicz - sławni Polacy, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 505 i 508 odbite w PWPW w barwie brązowofioletowej, projekty te były drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusikach, eseje na papierze gumowanym, lekkie załamania.

Fi.505E, 508E
240 PLN
23814

1949 Sławni Polacy - Juliusz Słowacki, 35 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 12.XII z Warki do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.507
Mi.538
60 PLN