21889 |
1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Nowy Sącz do Krościenka. | |
| 40 PLN | |
21890 |
1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.9 |
| 500 PLN | |
21891 |
1943 kartka z warszawy do Bydgoszczy, znaczek unieważniony wirnikiem WARSCHAU 2 am. | Fi.75 |
| 30 PLN | |
21892 |
1943 "unbekannt/ Aufruf Erfolglos" rzadki stempel urzędu pocztowego we Lwowie informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki odciśnięty na formularzu kartkowym o sygnaturze DPO 444 (3.41), nadawcą którego jest Gertruda Potocka, wysłany 14.5 z Czortkowa do Lwowa, przesyłka niedoręczona, opatrzona stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy stempelek "Zurück": bardzo ciekawa całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie zaplamienia). | Fi.75, Fp1c |
| 350 PLN | |
21893 |
1943 kartka na formularzu pocztowym z obiegu pocztowego. | Fi.75, Fp1c |
| 20 PLN | |
21894 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza kartkowego definitywnego; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.75, Fp1c; 29 |
| 80 PLN | |
21895 |
1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym. | Fi.78 |
| 25 PLN | |
21896 |
1943 urodziny Hitlera, seria kasowana w parkach poziomych z dolnymi marginesami z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN i numeru form: 12gr+1zł - III (bez szeryfów), 24gr+1zł - II (z szeryfami), 84gr+1zł - I (z szeryfami); dodatkowo pod prawym znaczkiem 84gr+1zł pustopole; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.101-03 Pw2 Mi.101-03 Br u |
| 150 PLN | |
21897 |
| 50 PLN | |
21898 |
| 20 PLN | |
21899 |
| 100 PLN | |
21900 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4", pęknięta perforacja po prawej stronie, po za tym w ładnym stanie - wystawiony w cenie znaczka ze "złamaną osią". | Fi.104II |
| 100 PLN | |
21901 |
| 240 PLN | |
21902 |
| 30 PLN | |
21903 |
| 2 400 PLN | |
21904 |
1943 portret Hitlera, marginesowy znaczek za 60 gr. z oznaczeniem drukarni, walca i sektora. | Fi.111 Pw2 |
| 15 PLN | |
21905 |
1943 widoki zabytkowych budowli, arkusze znaczków nieperforowanych za 2, 4 i 6 zł w doskonałym stanie. | Fi.113-5nz ark. |
| 1 900 PLN | |
21906 |
1943 widoki zabytkowych budowli, seria w narożnych czworoblokach z gapami na górnym marginesie. | Fi.113-6 |
| 60 PLN | |
21907 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami. | Fi.113-16 Pw1 |
| 60 PLN | |
21908 |
| 20 PLN | |
21909 |
| 150 PLN | |
21910 |
1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U25-36 |
| 120 PLN | |
21911 |
| 2 400 PLN | |
21912 |
1943 znaczek makulaturowy z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.U27MK |
| 90 PLN | |
21913 |
| 100 PLN | |
21914 |
1943 kartka pocztowa z Urzędu Statystycznego w Krakowie do Austrii. | Fi.U28 |
| 40 PLN | |
21915 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 16 gr z błędem na poz.94 "daszek litery T w DEUTSCHES uszkodzony z prawej strony", czyste; gwarancja i opis. | Fi.U29 s6 |
| 50 PLN | |
21916 |
1943 (?) "Nächtraglich entwertet" rzadki stempel pocztowy na miejscowym liście urzędowym przesłanym w Warszawie, w urzędzie nadawczym znaczek nie został skasowany, a w urzędzie odbiorczym - aby uniemożliwić jego powtórne użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U31 |
| 300 PLN | |
21917 |
| 60 PLN | |
21918 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, druk - "Decyzja zapomogowa" przesłany miejscowo 11.5.44 w Warszawie, znaczek skasowany datownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "am"; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.U31 |
| 100 PLN | |
21919 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony wysłany 26.8 z Berlina do Starachowic, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.856, 857, 858 |
| 30 PLN | |
21920 |
| 500 PLN | |
21921 |
1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list lotniczy wysłany 21.9 z Lizbony do Warszawy, liczne stempelki cenzur portugalskich i niemieckich, ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | |
| 150 PLN | |
21922 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukownicy do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
21923 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji w Tymbarku do Limanowej. | |
| 40 PLN | |
21924 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z Jordanowa do Nowego Targu. | |
| 40 PLN | |
21925 |
| 40 PLN | |
21926 |
1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Labowa do Nowego Sącza. | |
| 40 PLN | |
21927 |
| 40 PLN | |
21928 |
| 40 PLN | |