21769 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
21770 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym. | Fi.56-58 |
| 30 PLN | |
21771 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie. | Fi.56-58; 6a |
| 50 PLN | |
21772 |
1940 znaczki z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria na czterech grzecznościowych listach do Niemiec. | Fi.59-62 |
| 40 PLN | |
21773 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.59-62 |
| 60 PLN | |
21774 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta. | Fi.59-62 |
| 50 PLN | |
21775 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria. | Fi.59-62 |
| 40 PLN | |
21776 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-). | Fi.Ck1 |
| 20 PLN | |
21777 |
1940 całostka z nadrukiem błyszczącym z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Co3I |
| 1 000 PLN | |
21778 |
1940 kartka z Tyczyna nadany 5.4.40 do Lwowa, stempel niemieckiej cenzury wojskowej i radziecki stempel odbiorczy Lwowa. | Fi.Cp2II |
| 200 PLN | |
21779 |
1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Pilzno do Biecza, ramkowy stempel agencji pocztowej "Pilzno / über Debica", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy. | Fi.Cp3 |
| 20 PLN | |
21780 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1500.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3II1 |
| 2 000 PLN | |
21781 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1500.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 30.i.41 z Warszawy do Krakowa; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; walor o niezłej prezencji w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji - uzupełnione otwory od dziurkacza), atrakcyjna cena wywoławcza; gwarancja i opis. | Fi.Cp3II1 |
| 800 PLN | |
21782 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm - wysoka wycena katalogowa (Mi.350 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.Cp3II1 |
| 1 200 PLN | |
21783 |
1940 całostka z hasłem propagandowym I. | Fi.Cp3II |
| 35 PLN VERKAUFT | |
21784 |
1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i uszkodzenie nadruku: "lewa cyfra 2 nominału wyszczerbiona z prawej strony" na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.12 z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski. | Fi.Cp4I Mi.P4 |
| 300 PLN | |
21785 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy (Fi.90.-). | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 60 PLN | |
21786 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp5I |
| 80 PLN | |
21787 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", czysta; niewielkie przebarwienia po obu stronach karty (Fi.130.-). | Fi.Cp6A Mi.P7F |
| 100 PLN | |
21788 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40 wysłana 31.XII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7I |
| 30 PLN | |
21789 |
1940 "wyszczerbiona górna pozioma kreska litery E w POSTKARTE" widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 4.8.1941 z Lublina do Otwocka. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 100 PLN | |
21790 |
1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic. | Fi.Cp78II |
| 140 PLN | |
21791 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie. | Fi.D1-4 |
| 30 PLN | |
21792 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 25.5 z urzędu Kraków 3 do Kielc, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Fcp4 |
| 350 PLN VERKAUFT | |
21793 |
1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce. | Fi.Fcp4 |
| 150 PLN | |
21794 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na części na odpowiedź karty podwójnej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XIX, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.3000.-); wysłana 20.3.44 z urzędu Kraków 3 do Berlina-Charlottenburga; dodatkowo fioletowe stemple urzędowe: dwuwierszowy "Postamt Krakau 3", okrągły z godłem "Postamt Krakau 3" i okrągły "7a"; egzemplarz w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz. | Fi.Fcp5BII |
| 2 600 PLN | |
21795 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U1-15 |
| 200 PLN | |
21796 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, list II klasy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 17.12.1941 z Krakowa do Dobczyc, list najpewniej nie został doręczony i zwrócono go do nadawcy - sądu, stąd otwory od przechowywania koperty w aktach; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U2, U13 |
| 80 PLN | |
21797 |
1940 list urzędowy z Warszawy z Rejestru Skazanych do posterunku polskiej policji w Lublinie. | Fi.U6 |
| 160 PLN VERKAUFT | |
21798 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego w bardzo dobrym stanie. | Fi.U14 ark. |
| 200 PLN | |
21799 |
1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji - doskonały stan. | Fi.U14 ark. |
| 200 PLN | |
21800 |
| 240 PLN | |
21801 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego z podwójnym ząbkowaniem grzebieniowym na prawym marginesie, powstało w ten sposób dziesięć przywieszek, widoczna podwójna perforacja pozioma od podwójnej perforacji, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie. | Fi.U14 ark. (Pw) |
| 2 000 PLN | |
21802 |
1940 arkusz znaczków urzędowych najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji. | Fi.U15 ark. |
| 180 PLN | |
21803 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego w bardzo dobrym stanie. | Fi.U15 ark. |
| 200 PLN | |
21804 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego z podwójnym ząbkowaniem grzebieniowym na prawym marginesie, powstało w ten sposób dziesięć przywieszek, widoczna podwójna perforacja pozioma od podwójnej perforacji, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie. | Fi.U15 ark. (Pw) |
| 2 000 PLN | |
21805 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.50.-). | Fi.U16-24 |
| 40 PLN | |
21806 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, dwa znaczki cięte bez nominału (Fi.1500.-), karminowolila z lekko pękniętą pionowo gumą, gwarancja. | Fi.U17, 22 nz |
| 1 000 PLN | |
21807 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 12 gr - frankatura wielokrotna, miejscowy list wysłany 19.12.1941 w Kielcach, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U19 |
| 50 PLN | |
21808 |
1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 24.VIII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem ambulansowym 526; stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |