21729 |
| 60 PLN | |
21730 |
1939 pierwszy stempel okolicznościowy przygotowany z okazji utworzenia GG. | Fi.1 |
| 40 PLN | |
21731 |
1939 I wydanie przedrukowe, 6 + 8 gr - frankatura dwukolorowa, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6 opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 17.12.39 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Jasła do Lublina, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym JASŁO, data odciśnięta osobnym numeratorem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta w dwóch miejscach pionowo zgięta). | Fi.1, 2 |
| 200 PLN | |
21732 |
| 600 PLN | |
21733 |
| 1 100 PLN | |
21734 |
1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy wysłany 15.VII.1940 z Warszawy do Kielc, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.3 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
21735 |
1939 "Nächtraglich entwertet" I wydanie przedrukowe, 16 gr - frankatura pojedyncza, koperta okienkowa listu (druki) wysłanego 23.VII.40 z Warszawy, w urzędzie nadawczym znaczek skasowano fragmentarycznie, aby uniemożliwić jego powtórne użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; koperta firmowa "LUDWIK KOŁAKOWSKI ADWOKAT"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.4 |
| 300 PLN | |
21736 |
1939 I wydanie przedrukowe, 16 gr - frankatura pojedyncza, kompletna opaska gazetowa "Warschauer Zeitung" nr.26 z 1939 roku (ukazał się 12.12.39) wysłana 27.2.40 z Warszawy do Amstelveen w Holandii; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.4 |
| 250 PLN | |
21737 |
1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 27.XII z Gorlic do "Administracji Łemkowszczyzny" w Sanoku, znaczek z dolnym marginesem unieważniony fioletowym kasownikiem prowizorycznym "Gorlice" z dostawioną datą "27 Dez.1939"; przesyłka dosyłana, liczne adnotacje na odwrocie. | Fi.9 |
| 100 PLN | |
21738 |
| 80 PLN | |
21739 |
1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr."długie e" opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 29.2.1940 z Krakowa do Radomia; idealny stan zachowania (Mi.100 euro). | Fi.Cp1II, 1, 3 |
| 120 PLN | |
21740 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "długie e", prawidłowa przesyłka z okresu podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 29.2.1940 z Czarnego Dunajca do Nowego Targu, stempelek wpływu "ZARZĄD MIEJSKI król. wol. m. w Nowym Targu"; bardzo dobry stan zachowania (Mi.90 euro). | Fi.Cp2II |
| 120 PLN | |
21741 |
1939 polska karta pocztowa użyta jako formularz przez urzędnika niemieckiego, wysłana 28.11 z Krakowa do Halle, przekreślony znak opłaty unieważniono datownikiem KRAKAU 1 z wyróżnikiem "c", na górze karty dopisek "Deutsche Dienstpost", w adresie nadawcy podano urząd Kraków 3, pieczęć urzędowa wysyłającego z godłem III Rzeszy "Postbeauftragte de ... Militärbefehlshabe ... "; niezwykle ciekawy walor z początkowego okresu funkcjonowania niemieckiej poczty okupacyjnej, doskonały stan zachowania. | Fi.Cp78I |
| 350 PLN | |
21742 |
| 70 PLN | |
21743 |
1939 prekursor, znaczek obiegowy Rzeszy za 15 fen użyty na terenie GG, polska karta pocztowa wykorzystana jako formularz opłacona znaczkiem niemieckim według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 20.XII z Warszawy do Pruszkowa; znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem; dobry stan zachowania. | Mi.520 |
| 250 PLN | |
21744 |
1939 Oflag XIA, prowizoryczny formularz datowany 2.XII, wysłany 3.XII z Warszawy do obozu, stempel prowizoryczny - przedwojenny polski datownik WARSZAWA 1 z wyróżnikiem "4a"; stempelek cenzora nr.1 z parafką; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN VERKAUFT | |
21745 |
1940 list polecony z Niska do Stalagu XIIIA koło Norymbergi, na odwrocie stempel odbiorczy Norymbergi. | Fi.9, 10 |
| 50 PLN | |
21746 |
| 80 PLN | |
21747 |
| 250 PLN | |
21748 |
1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) czysta (Fi.513.- zł); bardzo dobry stan zachowania (znaczek za 30/30 gr ciekawie utleniony). | Fi.14-39 |
| 500 PLN | |
21749 |
| 240 PLN | |
21750 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana, poza rozmytą miejscami i brakiem pasa gumy po lewej w dobrym stanie , gwarancja i opis | Fi.14I |
| 150 PLN | |
21751 |
1940 lotniczy list polecony z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.14II, 16I, 22, 24I, 35-39 |
| 200 PLN | |
21752 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z katalogowanym błędem "kropka połączona z R", kasowany, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.17 B2 |
| 40 PLN | |
21753 |
1940 wydanie przedrukowe, lewy górny znaczek z błędem "kropka połączona z R" lewy dolny znaczek z błędem "uszkodzone pióro". | Fi.17B2, B4 |
| 220 PLN | |
21754 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "prawa cyfra 4 zakończona szpicem". | Fi.18B4 |
| 10 PLN | |
21755 |
1940 list polecony z Warszawy do Wiednia, na odwrocie stempel tranzytowy. | Fi.21, 23, 35 |
| 60 PLN | |
21756 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 24/25 gr z katalogowanym błędem na poz 41 "przecinek między n i e w General", kasowany, dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.22 B1 |
| 50 PLN | |
21757 |
1940 Urodziny A.Hitlera, pamiątkowa karta ofrankowana znaczkiem za 50/50 gr z małym odstępem nadruku, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.24II; 3 |
| 40 PLN | |
21758 |
| 40 PLN | |
21759 |
1940 kartka z Kleczy Górnej do Niemiec, prowizoryczny kasownik agencji pocztowej. | Fi.34 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
21760 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.65.-). | Fi.40-51 |
| 50 PLN | |
21761 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), cięta seria czysta, bardzo dobry stan zachowania, każdy znaczek gwarancja. | Fi.40-51 nz Mi.40-51U |
| 3 600 PLN VERKAUFT | |
21762 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka datowana "3.6.1941 Rudnik" wysłana do Radomia, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania (karta przycięta, niewielkie przebarwienia wokół znaczka). | Fi.43 |
| 50 PLN | |
21763 |
1940 kartka z Chełma Lubelskiego do ZSRR, stemple cenzury niemieckiej i stempel tranzytowy z Moskwy. | Fi.46 |
| 70 PLN | |
21764 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna (Fi.130.-), paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.8.1943 z Wierzbnika do Ojcowa, ramkowy stempelek odbiorczy "Ojcow über KRAKAU 2"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.48 |
| 120 PLN | |
21765 |
1940 seria wydania z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż. | Fi.52-5 |
| 35 PLN | |
21766 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | Fi.52-55 |
| 60 PLN | |
21767 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-). | Fi.52-55 |
| 60 PLN | |
21768 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów skasowanych 17/18.8 stemplami okolicznościowymi w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.52; 4a-d |
| 120 PLN | |