33958 |
1965 dawne pojazdy konne, znaczek za 60 gr. z pustopolem nad znaczkiem, na pustopolu nazwa wydania. | Fi.1498 Pw Mi.1647 Zf |
| 500 PLN | |
33959 |
1965 dawne pojazdy konne, znaczek za 7,10 zł na liście poleconym z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy. | Fi.1503 Mi.1652 |
| 100 PLN | |
33960 |
1965 dawne pojazdy konne, znaczek z błędem "biała kropka w literze E w WIEKU". | Fi.1503B1 Mi.1652 |
| 35 PLN | |
33961 |
1965 Siedem wieków Warszawy, narożny czworoblok bloków z marginesem i oznaczeniem walca, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.46(35) Mi.Bl.37 |
| 40 PLN | |
33962 |
1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego - trzy stolice Polski, czarnodruk wydany z okazji Wystawy Filatelistycznej "POLSKA 1000". | Fi.1044-46 ND Mi.1188-90 Schwarzdr. |
| 25 PLN | |
33963 |
1966 "POCZTA SAMOCHODOWA POPRAD", widokówka z Żegiestowa do Warszawy datowana 18.7, wysłana 19.7 skasowana okolicznościowym datownikiem w Nowym Sączu; poczta samochodowa "POPRAD" obsługiwała 82 kilometrowy odcinek wzdłuż Popradu, z Nowego Sącza przez: Stary Sącz, Rytro, Piwniczną, Żegiestów Wieś i Zdrój, Czarny Potok i z powrotem miała 16 przystanków; ambulanse o pełnym zakresie działania (nadawanie i odbiór wszelkiego rodzaju przesyłek listowych, pieniężnych do 500 zł, operacje z książeczek PKO itp.) używały do stemplowania korespondencji odrębnych datowników; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.1451 Mi.1634 |
| 80 PLN | |
33964 |
1966 Kongres Techników Polskich, 20.rocznica nacjonalizacji przemysłu, XXXV Międzynarodowe Targi Poznańskie, komplet znaczków w układzie: przywieszka pomiędzy znaczkami, znaczek pomiędzy przywieszkami, z przywieszkami z lewej (ew.dół) i prawej (ew.góra) i bez przywieszki, czyste. | Fi.1504-05, 1526-31 Mi.1653-54, 1674-79 |
| 50 PLN | |
33965 |
1966 rocznik kopert FDC (Fi.100,70). | Fi.1504-91 Mi.1653-1739 |
| 60 PLN | |
33966 |
1966 rocznik znaczków czystych (Fi.88,40). | Fi.1504-91 Mi.1653-1739 |
| 50 PLN | |
33967 |
1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii, komplet arkusików 10-znaczkowych, kasowane z gumą (Fi.300.-). | Fi.1516-23 Mi.1665-72 |
| 220 PLN | |
33968 |
1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii, seria na kopertach FDC. | Fi.1516-24 Mi.1665-72, Bl.38 |
| 10 PLN | |
33969 |
1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, znaczek cięty za 13,50+1,50 zł. z błędem "kropka na lewym marginesie", gwarancja Falkowski. | Fi.1524 B Mi.bl.38 |
| 25 PLN | |
33970 |
1966 35. Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek bez druku barwy ciemnoniebieskiej - brak napisu POLSKA, fotoatest Ceremuga. | Fi.1530MK Mi.1679F |
| 600 PLN | |
33971 |
1966 Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek bez druku barwy ciemnoniebieskiej - brak napisu POLSKA, gwarancja Walisch. | Fi.1530MK2 Mi.1679F |
| 600 PLN | |
33972 |
1966 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, lewy górny znaczek z usterką "plama pod prawym kolanem". | Fi.1532 Mi.1680 |
| 60 PLN | |
33973 |
1966 Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, seria na kopertach FDC. | Fi.1532-9 Mi.1680-7 |
| 10 PLN | |
33974 |
1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, znaczek za 60 gr z błędem "przerwana pióro w ogonie" (4 pozycja w arkuszu 3 sektora) na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.1541 B1 Mi.1689 |
| 40 PLN | |
33975 |
1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, arkusik ozdobny znaczków za 2,50 zł. z dwoma błędami na poz.3 i 4 "ciemna plama nad głową orła", oba gwarancja. | Fi.1543-44 B Mi.Klb.1691-92 |
| 120 PLN | |
33976 |
1966 Dożynki - BRAK BARWY SREBRNEJ; znaczki za 40 i 60 gr. bez barwy srebrnej - w znaczeku za 40 gr. to brak napisu POLSKA, w znaczku za 60 gr. nominału i napisu DOŻYNKI (Fi.1200.-), piękny stan zachowania, nowa gwarancja i opis Walocha. | Fi.1545-46 MK Mi.1693-94 F |
| 1 600 PLN | |
33977 |
1966 dożynki, znaczek z brakiem druku barwy srebrnej - brak napisu POLSKA, gwarancja Wiatrowski. | Fi.1545s Mi.1693F |
| 550 PLN | |
33978 |
1966 Dożynki - BRAK BARWY SREBRNEJ, znaczek bez druku barwy srebrnej - nominału i napisu DOŻYNKI (Fi. 600,-), nieco pognieciony, ale walor pochodzi z makulatury, gwarancja Ryblewski. | Fi.1546 MK Mi.1694 F |
| 550 PLN | |
33979 |
1966 dożynki, znaczek z niespasowanym drukiem barw (barwy czarnej), dla porównania po lewej normalny znaczek. | Fi.1547MK Mi.1695 |
| 20 PLN | |
33980 |
1966 kwiaty ogrodowe, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. | Fi.1548 ark. Mi.1696 |
| 30 PLN | |
33981 |
1966 kwiaty ogrodowe, arkusz sprzedażny znaczka za 20 gr. | Fi.1549 ark. Mi.1697 |
| 25 PLN | |
33982 |
1966 kwiaty ogrodowe, znaczek za 7,10 zł na liście poleconym z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy. | Fi.1556 Mi.1704 |
| 100 PLN | |
33983 |
1966 turystyka, znaczek drukowany na połączeniu taśm papieru - brak części rysunku, gwarancja Schmutz. | Fi.1564 Mi.1712 |
| 1 000 PLN | |
33984 |
1966 Kongres Kultury Polskiej, odmiany papieru. | Fi.1566 Mi.1714 |
| 10 PLN | |
33985 |
1966 kongres Kultury Polskiej, znaczek makulaturowy z szczątkowym drukiem barwy różowokarminowej, w zasadzie wyłącznie druk barwy różowej, gwarancja i opis Walisch. | Fi.1566MK |
| 100 PLN | |
33986 |
1966 30. rocznica powstania brygady im. Jarosława Dąbrowskiego, znaczek z błędem "RÓCZNICA". | Fi.1569B1 Mi.1717 |
| 35 PLN | |
33987 |
1966 "POLSKA 1000" Wystawa Filatelistyczna - zestaw: karta pamiątkowa z dekoracyjnym suchym tłoczeniem, zaproszenie na otwarcie wystawy i koperta pamiątkowa. | |
| 30 PLN | |
33988 |
1966 wystawa filatelistyczna Polska 1000, nalepka z okazji wystawy wykonana na zlecenie PZF z oryginalnego materiału drukarskiego znaczków serii historycznych miast Polski. | |
| 25 PLN | |
33989 |
1967 rocznik kopert FDC (bez bl.48; Fi.109.-). | Fi.1592-1672 Mi.1740-1819 |
| 65 PLN | |
33990 |
1967 rocznik znaczków czystych (Fi.95,30). | Fi.1592-1672 Mi.1740-1819 |
| 50 PLN | |
33991 |
1967 Uroczyste odsłonięcie Pomnika Ofiar Faszyzmu z lat 1940-1945 w Oświęcimiu, seria znaczków na karcie skasowana okolicznościowo 16.4 w Oświęcimiu. | Fi.1609-1611 Mi.1757-1759 |
| 20 PLN | |
33992 |
1967 pomniki walki i męczeństwa, znaczek makulaturowy z rozmazaną farbą drukarską. | Fi.1609MK Mi.1757 |
| 40 PLN | |
33993 |
1967 Apel Olimpijski, seria w ozdobnych arkuszach sprzedażnych. | Fi.1613-20 ark. Mi.1761-8 |
| 120 PLN | |
33994 |
1967 Apel olimpijski, komplet znaczków w układzie przywieszka pomiędzy znaczkami z bocznymi i górnymi marginesami z rysunkami poszczególnych dyscyplin, czyste. | Fi.1613-20Pw Mi.1761-68Zf |
| 40 PLN | |
33995 |
1967 apel olimpijski, znaczek z odwróconym drukiem barw; szarej, niebieskiej i żółtej, dla porównania poniżej normalny znaczek, gwarancja Petriuk. | Fi.1613MK2 Mi.1761I |
| 2 700 PLN | |
33996 |
1967 rośliny chronione, znaczek z błędem "biała plamka w cyfrze 5 nominału". | Fi.1626B1 |
| 10 PLN | |
33997 |
1967 Rośliny chronione, znaczki za 10 zł w parce poziomej, lewy z błędem na poz.5 "trójkątne wcięcie w podstawie 1 nominału"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | Fi.1628 B1 Mi.1775 |
| 50 PLN | |