Aukcja rozpocznie się 19.04.2024
Powrót

Opis

1942 zaproszenie na Święto Pułkowe 1 Dywizji Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego w dniu 15.VIII ozdobione drzeworytem z programem uroczystości i odznaką pułkową, grafika sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); zaproszenie ofrankowane i wysłane 12.VIII, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; dekoracyjne wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Lot # 40060

Aukcja 115
Zamknięcie: Aukcja zakończona
Aktualna cena: 900 PLN
Katalog: Fi.15bx
Kategoria: Poczta obozu Woldenberg

Liczba przebić: 1 Historia przebić
Powrót