Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
9590 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy 16.6.17, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" typ 26IIb i stempel zwrotu "Verzogen nach / WARSCHAUER BURGERPOST" ze względu na niemożliwość doręczenia. | 160 PLN | 160 PLN | |
9600 |
1918 Żarki, I wydanie - znaczek za 3 hal unieważniony pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku, jako opłata za doręczenie dofrankowanej - zgodnie z austriacką taryfą z 1.09.1918 roku, karty pocztowej wysłanej 9.X z Dąbrowy (Fi.2600.-); znaki opłaty skasowane datownikiem Kuk. ETAPPENPOSTAMT DĄBROWA in POLEN z wyróżnikiem "d", obok datownik urzędu odbiorczego w Żarkach z 10.X, brak tekstu na odwrocie, walor prezentuje się bardzo dobrze, jest dekoracyjny i w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
9601 |
1918 PRUSZKÓW, DWA RÓŻNE STEMPELKI TARYFOWE widokówka wysłana 10.V z Lublina do Pruszkowa, omyłkowo odciśnięto na niej stempelek doręczeniowy "15 fenigów" (taryfowa należność za doręczenie listu) i skorygowano to odbijając stempelek o właściwej wartości - "10 fenigów"(należność za doręczenie karty pocztowej) prawie dokładnie na nieprawidłowej odbitce, operację dodatkowo potwierdzono parafką urzędnika; przesyłki doręczone przez pruszkowską pocztę miejską należą do wyjątkowo rzadkich walorów tego działu, w fundamentalnej pracy Stefana Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" nie pokazano, ani reprodukcji stempelka za 10 fen, ani kompletnej przesyłki, a jedynie dwa wycinki z kopert ze stempelkami o nominale 15 fen; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; fotoatest Schmutz. | 12 000 PLN | 12 000 PLN | |
9621 |
1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, niewielkie skazy na gumie na dwóch znaczkach, gwarancja Schmutz, Mikstein. | 260 PLN | 260 PLN | |
9629 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowana (tak jak wydano) cięta próba znaczka poczty miejskiej za 10 gr., bez tła (typ 2), gwarancja Gryżewski, Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
9643 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na karcie pocztowej wysłanej 23.7 z Pułtuska; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta). | 60 PLN | 60 PLN | |
9655 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN | |
9668 |
1918 Sieradz, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, rzadki w tak ładnym stanie z pełną oryginalna guma bez podlepki; gwarancja Perzyński. | 300 PLN | 252 PLN | |
9672 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, ślady po podklejeniu, gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 210 PLN | |
9682 |
1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA typu I - okrągła kropka, w kolorze czerwonym, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
9717 |
1918 Kalisz III, parka znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA POCZTA / dwie belki / KALISZ w położeniu nadruk normalny i odwrócony na sąsiednim znaczku, wykonano je w kolorze fioletowym stempelkiem gumowym o wymiarach 17,5 x 19 mm, poza śladami przywarcia farby znaczka i nadruku na gumie ładny stan zachowania; bardzo ceniona gwarancja Perzyński. | 240 PLN | 202 PLN | |
9718 |
1918 Olkusz, czysty znaczek za 1 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", na podlepce, gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 126 PLN | |
9722 |
1918 Przemyśl, znaczek pospieszny Bośni i Hercegowiny za 2 hal. z rzadszym na tym wydaniu lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", bardzo ładny stan, gwarancja Perzyński. | 70 PLN | 59 PLN | |
9724 |
1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 5 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / Orzeł" typu II, czysty z lekkim śladem podlepki w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 42 PLN | |
9748 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z brzegowym uszkodzeniem rysunku znaczka. | 70 PLN | 60 PLN | |
9752 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 5 fen./2 gr. ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja. | 120 PLN | 102 PLN | |
9753 |
1918 seria pomnikowa, marginesowy czworoblok znaczków za 5 f./2 gr., prawy dolny znaczek z błędem na poz.52 "uszkodzona prawa cyfra 5" (Fi.218.-), gwarancja. | 110 PLN | 94 PLN | |
9754 |
1918 seria pomnikowa, marginesowy sześcioblok znaczków za 5 f./2 gr., prawy środkowy znaczek z błędem na poz.12 "Poezta", a lewy dolny z błędem na poz.20 "kropka pomiędzy nóżkami litery k" (Fi.428.-), gwarancja. | 220 PLN | 187 PLN | |
9755 |
1918 seria pomnikowa, marginesowy czworoblok znaczków za 5 f./2 gr., lewy górny znaczek z błędem na poz.17 "uszkodzona litera N w FEN" (Fi.218.-), gwarancja. | 110 PLN | 93 PLN | |
9757 |
1918 seria pomnikowa, seria w stemplowanych czworoblokach, gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
9759 |
1918 seria pomnikowa, seria w ładnym stanie bez podlepek. | 120 PLN | 120 PLN | |
9764 |
1918 seria pomnikowa, seria znaczków z nadrukami odwróconymi w bardzo ładnym stanie, Fischer 5.420,- zł, gwarancja Falkowski. | 3 600 PLN | 3 140 PLN | |
9769 |
1918 seria pomnikowa, parka znaczków z silnie przesuniętym nadrukiem - nowy nominał na dole znaczka, ciekawe usterki nadruków na obu znaczkach. | 120 PLN | 102 PLN | |
9770 |
1918 seria pomnikowa, parka z silnie w poziomie przesuniętym nadrukiem. | 90 PLN | 77 PLN | |
9771 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem w poziomie w lewo, gwarancja Walisch. | 70 PLN | 60 PLN | |
9772 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Schmutz. | 70 PLN | 60 PLN | |
9774 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. z niekatalogowanym błędem "uszkodzone a", gwarancja. | 60 PLN | 50 PLN | |
9776 |
1918 seria pomnikowa, sześcioblok znaczków za 10 f./6 gr., prawy środkowy znaczek z błędem na poz.12 "Poezta", a lewy dolny z błędem na poz.20 "kropka pomiędzy nóżkami litery k" (Fi.322.-), gwarancja. | 160 PLN | 136 PLN | |
9778 |
1918 seria pomnikowa, marginesowy czworoblok znaczków za 10 f./6 gr., lewy górny znaczek z błędem na poz.17 "uszkodzona litera N w FEN" (Fi.158.-), gwarancja. | 80 PLN | 68 PLN | |
9784 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | 70 PLN | 60 PLN | |
9785 |
1918 seria pomnikowa, narożny czworoblok znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz. | 280 PLN | 280 PLN | |
9789 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z niekatalogowanym błędem "uszkodzone o" i fragmentami podwójnego nadruku szczątkowego, gwarancja. | 150 PLN | 128 PLN | |
9791 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z nowo skatalogowanym błędem "brak dużej części litery F tzw. gwóźdź" - faza końcowa, gwarancja. | 180 PLN | 153 PLN | |
9795 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | 200 PLN | 170 PLN | |
9802 |
1918 wydanie PP/GGW, podstawowa seria w czworoblokach, znaczek za 3 fen. gwarancja i oznaczenie (6b). | 1 000 PLN | 850 PLN | |
9803 |
1918 wydanie PP/GGW, podstawowa seria, znaczek za 3 fen. gwarancja. | 250 PLN | 210 PLN | |
9850 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy z poz. 24-25, lewy znaczek z błędem "ścieniona litera c", gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
9874 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, drugi znaczek z błędem "Pocata", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 320 PLN | 320 PLN | |
9887 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, górny prawy znaczek z błędem "Pocata", jeden znaczek bez błędu z niewielką podlepką, gwarancja i oznaczenie. | 200 PLN | 200 PLN | |
9906 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze szafirowym z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie. | 180 PLN | 180 PLN |