Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
43358 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stefana Żeromskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania. | 250 PLN | 200 PLN | |
43393 |
1953 PODWÓJNY DRUK - spektakularny błąd do tej pory niekatalogowany!!! koperta "Elektrownia w Jaworznie" za 45+15 gr z napisem "CENA 70 GR" z hasłem propagandowym C; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 5 000 PLN | 4 500 PLN | |
43405 |
1954 koperta lotnicza "Samolot nad Paczkowem", sygnatura VI-1954, czysta. | 30 PLN | 24 PLN | |
43411 |
1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura VI-1957, czysta. | 30 PLN | 24 PLN | |
43433 |
1960 V Międzynarodowe Targi Książki. | 10 PLN | 10 PLN | |
43434 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 17 ilustrowanych kart, w tym karta Gdańsk z prawidłowym napisem - "ŻURAW"; bardzo dobry stan zachowania (Fi.292.-). | 200 PLN | 160 PLN | |
43437 |
1961 1000-lecie Państwa Polskiego - karty ilustrowane - komplet 40 sztuk, czyste (Fi.576.-). | 400 PLN | 320 PLN | |
43443 |
1962 karty pocztowe czyste, rocznik - 52 sztuki w tym Cp221I (Fi.721.-). | 580 PLN | 450 PLN | |
43458 |
1965 koperta na listy lotnicze z sygnaturą VIII-1964. | 10 PLN | 10 PLN | |
43483 |
1975 Dożynki Centralne w Koszalinie, dodatkowy nakład karty z nadrukiem informującym o cenach nawozów sztucznych wykonany na zlecenie CRS "Samopomoc Chłopska", bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
43520 |
1990 całostki, rocznik: 2 koperty i 2 karty. | 15 PLN | 15 PLN | |
43521 |
1991 całostki, rocznik: 2 koperty i 7 kart. | 30 PLN | 30 PLN | |
43522 |
1992 karty pocztowe czyste, rocznik - 11 sztuk (Fi.21.-). | 30 PLN | 30 PLN | |
43523 |
1993 całostki, rocznik: 5 koperty i 30 kart (Fi.108.-). | 100 PLN | 100 PLN | |
43524 |
1994 całostki, rocznik: 2 koperty i 22 karty (Fi.73.-). | 70 PLN | 70 PLN | |
43532 |
1924 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Śmigło i Skrzydła, znaczek czysty za 10 gr. w kolorze zielonym, rzadszy. | 30 PLN | 30 PLN | |
43534 |
1925 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | 20 PLN | 20 PLN | |
43549 |
1928 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Białystok - samolot, Na budowę lotniska w Białymstoku, czworoblok czystych znaczków za 5 gr., rzadki, piękny stan zachowania. | 480 PLN | 408 PLN | |
43579 |
1933 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - X-lecie LOPP, znaczek kasowany za 5 gr. i czysty za 10 gr. | 30 PLN | 30 PLN | |
43582 |
1934 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | 120 PLN | 102 PLN | |
43591 |
1936 VIII Krajowe Zawody o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Toruniu, list do Brandenburg w Niemczech, przesłany balonem "Gryf"; tym balonem przewieziono 170 sztuk poczty. | 400 PLN | 400 PLN | |
43602 |
1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list przesłany balonem "Hel"; kasownik okolicznościowy w kolorze fioletowym (Fi.dopłata 100%) datownik odbiorczy Matyjowice na froncie; na odwrocie rzadko spotykany datownik TELEF.-TELEG.LWÓW z wyróżnikiem "j"; bardzo dobry stan zachowania. | 600 PLN | 600 PLN | |
43609 |
1939 XI Krajowe Zawody Balonowe o Puchar Przechodni im.A.Wańkowicza w Mościcach, balon "Pomorze", wycięty adres odbiorcy (uzupełniony). | 120 PLN | 120 PLN | |
43610 |
1939 XI Krajowe Zawody Balonowe o Puchar Przechodni im.A.Wańkowicza w Mościcach, balon "Mościce I", wycięty adres odbiorcy (uzupełniony). | 120 PLN | 120 PLN | |
43611 |
1939 kartka przygotowana do przelotu balonem "Belgica" w ramach Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon - Bennetta we Lwowie, które z powodu wybuchu wojny się odbyły, nalepka polskiej poczty balonowej. | 120 PLN | 210 PLN | |
43612 |
1939 kartka przygotowana do przelotu balonem "Belgica" w ramach Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon - Bennetta we Lwowie, które z powodu wybuchu wojny się odbyły, nalepki polskiej poczty balonowej. | 120 PLN | 210 PLN | |
43719 |
1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet 9 kart, skasowanych stemplami okolicznościowymi o tematyce papieskiej z okresu pielgrzymki. | 40 PLN | 40 PLN | |
43737 |
2005 "Kondolencje z Jerozolimy - Izraela Polsce i Chrześciaństwu w związku ze zgonem Papieża Jan Pawła II" arkusik 6-znaczkowy na kopercie FDC. | 50 PLN | 50 PLN | |
43741 |
1960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani z nadrukiem rzadkiej nowej wartości 10 zł, poza zgięciami narożnika w bardzo ładnym stanie. | 150 PLN | 102 PLN | |
43743 |
1960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani z nadrukiem wysokiej nowej wartości 50 zł., ładny stan zachowania. | 120 PLN | 102 PLN | |
43744 |
1961 Sofia Loren, nalepka w formie znaczka pocztowego poczty włoskiej grawerowana przez Czesława Słanię, rzadkie. | 500 PLN | 400 PLN | |
43747 |
1964 winietka pamiątkowa z okazji tysiąclecia Polski wydrukowane w USA w formie 9-cio znaczkowych arkuszy, zaprojektowana przez Dana Jarry z Francji i grawerowana przez Czesława Słania, a wydana przez Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Stanach Zjednoczonych. | 20 PLN | 17 PLN | |
43764 |
1942 "POLPEX 1942" pamiątkowa winieta w formie bloczka z polskim przedwojennym znaczkiem Fi.210 przedstawiającym Wawel i fragmentem tekstu i zapisu nutowego pieśni "Boże coś Polskę". | 50 PLN | 50 PLN | |
43772 |
1957 ilustrowana koperta wysłana 23.XII z góry Kościuszki - najwyższego szczytu Australii do Pruszcza Gdańskiego | 40 PLN | 40 PLN | |
43775 |
1962 karnet - "Polphil 62" zawierający pamiątkową winietkę z okazji 40-lecia Muzeum Poczty. | 50 PLN | 50 PLN | |
43788 |
1966 nalepki okolicznościowe rytowane w stali z okazji wystawy filatelistycznej Polphilex 66 w Wielkiej Brytanii. | 180 PLN | 160 PLN | |
43916 |
1930 widokówka Hel - ORP Mewa w porcie, czysta. | 80 PLN | 80 PLN | |
43920 |
1933 widokówka Hel - żaglowiec Lwów, czysta. | 80 PLN | 80 PLN | |
43981 |
1924/27 Republika Weimarska, budowle, seria kasowana. | 30 PLN | 30 PLN | |
43992 |
1933 Saara, eksplozja w Neukirchen, seria czysta na podlepkach. | 90 PLN | 90 PLN |