Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
31593 |
1948 Kultura polska, blok czysty z 3 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, bardzo ładny stan zachowania (Fi.650.-). | 400 PLN | 360 PLN | |
31594 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty z 4 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów, bardzo ładny stan zachowania. | 680 PLN | 600 PLN | |
31604 |
1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-). | 100 PLN | 105 PLN | |
31677 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 32, gwarancja Krawczyk. | 45 PLN | 45 PLN | |
31685 |
1950 "groszy" znaczki wyjątkowo rzadko spotykane z nadrukiem (tu typu 2), z serii 5 rocznica Manifestu (wg.PZP grupa D) na liście wysłanym 27.12 z urzędu Chorzów 1 do Katowic; dwa pozostałe znaczki bez nadruku; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
31703 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 34, gwarancja Roszkowski. | 40 PLN | 40 PLN | |
31720 |
1950 "groszy", wydanie lotnicze - Bojownicy o wolność i demokrację, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy (Fi.300.-), gwarancja Krawczyk. | 250 PLN | 225 PLN | |
31742 |
1950 rocznik znaczków czystych (Fi.219,50). | 130 PLN | 130 PLN | |
31767 |
1950 60-lecie Święta 1 Maja - 15 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.1.a, gdzie "a" oznacza prawy sektor walca - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 72 PLN | |
31768 |
1950 groszy, front listu firmowego z Lubartowa do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze czarnym. | 20 PLN | 18 PLN | |
31769 |
1950 Walka o pokój - 10 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca Ok.W.I. (okolicznościowy) - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 54 PLN | |
31774 |
1950 Bolesław Bierut, czworoblok z przeząbkowanym marginesem tworzące osobliwe pustopole, gwarancja z opisem. | 80 PLN | 115 PLN | |
31794 |
1950 "groszy - prywatny", Bierut, znaczek za 10 zł. z czerwonolila stempelkiem rzadszego typu 80 - według Stanisława Ćwiertni, gwarancja Krawczyk. | 100 PLN | 100 PLN | |
31806 |
1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk. | 75 PLN | 75 PLN | |
31819 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 25 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
31873 |
1950 odbudowa Warszawy, parka rozdzielona pustopolem miedzyarkuszowym. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
31962 |
1951 groszy, miejscowy list ze Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze fioletowym. | 50 PLN | 50 PLN | |
31982 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem nadruku "g uszkodzone u góry". | 30 PLN | 30 PLN | |
31986 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek z podwójnym nadrukiem pochodzący z jednego stu znaczkowego arkusza z tym błędem, doskonały stan zachowania, klasyczna pozycja Polski Ludowej, gwarancja Mikulski, fotoatest. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
31987 |
1951 wydanie przedrukowe na znaczku nie wprowadzonym do obiegu, nadruk podwójny znany z jednego stu znaczkowego arkusza, gwarancja Mikulski. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
31996 |
1951 25. rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste. | 40 PLN | 35 PLN | |
32016 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok z błędem "podwójne linie ornamentu w lewym dolnym rogu" o obróconym rysunku, bardzo rzadkie - przy cięciu pionowym obrócił się lekko, przy poziomym mocniej, załamany lewy narożnik może być wynikiem obrócenia się arkusza drukarskiego, gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
32020 |
1952 groszy, list polecony z Katowic 9 do Danii opłacony serią znaczków z podobizną Bolesława Bieruta z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czerwonym, gwarancja Petriuk. | 100 PLN | 100 PLN | |
32023 |
1952 rocznik znaczków czystych w tym dodatkowo odmiana 631I NIEDZIGA (Fi.574.-). | 340 PLN | 340 PLN | |
32031 |
1952 Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert z kasownikami wszystkich etapów na terenie Polski: Warszawa, Łódź, Katowice i Wrocław (Myślicki 52 005-8); temat - KOLARSTWO. | 40 PLN | 40 PLN | |
32072 |
1953, Święto lotnictwa - PRAWDZIWE FDC, unikalne z 10.8.1952 koperty ostemplowane okolicznościowym kasownikiem ZAPOBIEGAJ POŻAROM WZBOGACASZ SIEBIE I NARÓD w trzech różnych miastach Warszawie, Poznaniu i Łodzi, dopiero dwa tygodnie później z datą 23.8.1952 przygotowano oficjalne abonamentowe ostemplowanie charakterystycznym sześciokątnym stempelkiem, ponieważ wspomniany powyżej kasownik okolicznościowy był używany przez miesiąc - do 10.9, wczesne w pełni legalne sporządzenie FDC pozostało przez lata niezauważone. | 400 PLN | 400 PLN | |
32079 |
1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, lewy znaczek z błędem "uszkodzone R w KAROLA". | 300 PLN | 270 PLN | |
32087 |
1953 Mistrzostwa Europy w boksie w warszawie, serie z odmianami papieru i ząbkowań. | 150 PLN | 150 PLN | |
32106 |
1953 szkolnictwo, seria z odmianami papierów i ząbkowań. | 35 PLN | 35 PLN | |
32123 |
1954 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami ząbkowań. | 50 PLN | 50 PLN | |
32134 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, górny znaczek z podwójnym moletowaniem litery O w OLSZTYN (na literze L), dolny z podwójnym moletowaniem litery L w OLSZTYN. | 300 PLN | 630 PLN | |
32137 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze intensywnie ciemnoniebieskim i co w tym wydaniu bardzo rzadkie z przesuniętą perforacją pionową, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 180 PLN | |
32143 |
1954 10-lecie PRL, seria w czworoblokach z odmianami (749I, II i 752I, II) rozdzielonych pustopolem. | 1 750 PLN | 1 750 PLN | |
32145 |
1954 10-lecie PRL, seria z odmianami (749I, II i 752I, II) w parkach rozdzielonych pustopolem. | 700 PLN | 600 PLN | |
32146 |
1954 10-lecie PRL, parka znaczków za 20 gr rozdzielona międzypolem (zgięte na ząbkach), czyste. | 20 PLN | 18 PLN | |
32149 |
1954 10-lecie PRL, parka znaczków za 45 gr rozdzielona międzypolem, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 27 PLN | |
32184 |
1955 Pomniki Warszawy, 40 gr - pomnik Kopernika - pozioma parka metrykalna o ząbkowaniu ramkowym ZR 11¾:11½ z oznaczeniem walca (1 walec, 7 nakład, 18 moletowanie) znajdującym się przed 1 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania (marginesy przycięte). | 60 PLN | 60 PLN | |
32191 |
1955 10. rocznica Układu Warszawskiego, parka rozdzielona pustopolem z nadrukiem PRÓBA. | 380 PLN | 380 PLN | |
32192 |
32198 |
1955 XXIV Międzynarodowe Targi Poznańskie, seria z odmianami. | 70 PLN | 70 PLN |