Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
9879 |
1918 seria pomnikowa, rzadka próba znaczka 25 f./6 gr. opisana w PZP t.I str. 98 - Prawdopodobnie próbami są znaczki z nadrukiem "Poczta Polska" "fenygów" wartości 15/2, 15/6, 15/10, 15/20, 25/2, 25/6, 25/10, 25/20, wszystkie z nadrukiem odwróconym i 50/20 z nadrukiem normalnym, do dnia dzisiejszego brak jest danych co do ich charakteru, lekki ślad podlepki, gwarancja Krawczyk. | 2 400 PLN | 2 000 PLN | |
9898 |
1918 seria pomnikowa, bardzo rzadka próba znaczka 25 f./10 gr., opisana w PZP t.I str. 98 - Prawdopodobnie próbami są znaczki z nadrukiem "Poczta Polska" "fenygów" wartości 15/2, 15/6, 15/10, 15/20, 25/2, 25/6, 25/10, 25/20, wszystkie z nadrukiem odwróconym i 50/20 z nadrukiem normalnym, do dnia dzisiejszego brak jest danych co do ich charakteru, lekki ślad podlepki, gwarancja Krawczyk. | 2 400 PLN | 2 000 PLN | |
9906 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem z poz. 29 z bardzo rzadkim błędem występującym tylko w niewielkiej części nakładu w postaci uszkodzonego i w związku z tym częściowo nie odbitym nadrukiem "Poczta Polska", ładny stan zachowania, gwarancja. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
9943 |
1918 wydanie PP/GGW, próba nadruku na znaczku za 2,5 fen., nadruk z jedną kreska zasłaniającą napis "DETSCHES REICH", Fischer 3.000,- zł, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 200 PLN | 1 000 PLN | |
9961 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, numer HAN na marginesie, gwarancja. | 160 PLN | 160 PLN | |
10001 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, lewy dolny znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", górne znaczki podlepka, gwarancja i oznaczenie. | 280 PLN | 280 PLN | |
10016 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze szafirowym z nadrukiem pierwszej formy, mini fotoatest. | 700 PLN | 600 PLN | |
10045 |
1918 BIAŁA, znaczek z nadrukiem pierwszej formy na wycinku z listu ze stemplem prowizorycznym Białej. | 60 PLN | 50 PLN | |
10142 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
10147 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½, gwarancja i opis Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
10208 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem na zagniecionym papierze - w efekcie nominał w połowie zamiast na dole znaczka oraz miejscowe braki nadruku, bardzo ciekawe, ze względu na brak znaczków nawet tak uszkodzone zaliczono do nakładu i skierowano do eksploatacji, gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 320 PLN | |
10237 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | 120 PLN | 120 PLN | |
10260 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
10268 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | 200 PLN | 255 PLN | |
10269 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk i Schmutz. | 400 PLN | 350 PLN | |
10270 |
1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 3 hal. z nadrukiem dwustronnym, wartość ta nie była dopuszczona do obiegu. | 75 PLN | 60 PLN | |
10278 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 9 i 10 w pięknym stanie, prawy znaczek niewielka wada w gumie nie od podlepki, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | 6 000 PLN | 5 400 PLN | |
10302 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 z niekatalogowanym błędem w postaci "urwanej nogi litery P w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
10307 |
1919 wydanie krakowskie - BOCHNIA, oryginalnie użyty dnia 24.1.19 w Bochni znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.89, gwarancja i opis Mikstein. | 360 PLN | 360 PLN | |
10321 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal na opłaconym zgodnie z taryfą liście wysłanym 3.II z Bielska do Czech; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski. | 500 PLN | 500 PLN | |
10326 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 18, znaczek bez podlepki z niewielkim ubytkiem gumy w górnej części znaczka, fotoatest Schmutz. | 2 800 PLN | 2 800 PLN | |
10332 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
10374 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.96 (Fi.150.-), bardzo nietypowo lekko odbita środkowa część nadruku, piękny stan zachowania, gwarancja i opis Landre, Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
10389 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", rzadki znaczek przedrukowany najprawdopodobniej w dwóch arkuszach z nadrukiem odwróconym, z błędem najprawdopodobniej w ilości 20 sztuk!, piękny stan zachowania, fotoatest Schmutz. | 6 000 PLN | 6 760 PLN | |
10424 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.60, bardzo ładny stan zachowania, dwie delikatne sygnatury PHILATELIA KRAKÓW i Berest, fotoatest z określeniem "ohne Fehler" (bez wad) Jungjohann BPP. | 5 000 PLN | 4 500 PLN | |
10473 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB, gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
10479 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB, gwarancja Schmutz. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
10486 |
1919 wydanie krakowskie, seria znaczków gazetowych z katalogowanymi odmianami kolorów, wszystkie znaczki w bardzo ładnym stanie z jednym śladem podlepki; gwarancja (z opisem formy - IIC i pozycji w arkuszu) Sutclife (5), Bojanowicz (2), Mikstein (4), Rachmanow(1), Witkowski (1), Jungjohann (1), Schmutz(4); najdroższy za 10 h. gwarancja z opisem IIC54 Schmutz. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
10488 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasnobrązowym z nadrukiem formy IIC z poz. 10, podlepka na marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 360 PLN | 360 PLN | |
10497 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze szaroniebieskim z nadrukiem formy IIC z poz. 95, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
10505 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 31, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 600 PLN | 1 600 PLN | |
10539 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, seria, oba znaczki prawie niewidoczne ślady po zdjętej podlepce w dolnych lewych narożnikach, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie znaczka za 10 fen. Schmutz. | 1 750 PLN | 1 750 PLN | |
10547 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Baranowa 30.12.18 do Czechosłowacji, znaczek dopłaty użyty jako znaczek opłaty, adnotacje i korekty kontroli pocztowej. | 240 PLN | 216 PLN | |
10638 |
1919 "Wr.1/58" NIEZNANY STEMPELEK WARSZAWSKIEJ CENZURY WOJSKOWEJ, zagraniczny list polecony wysłany 1.11.1920 z Warszawy do Londynu, na odwrocie czytelna odbitka, nieodnotowanego w fundamentalnej pracy pp. Brzozowskiego i Tokara, stempelka cenzury warszawskiej; przesyłka opłacona znaczkiem za 5 koron (frankatura pojedyncza), ciekawostkę stanowi użycie znaczków koronowych w Warszawie, znaczki w tej walucie wycofano 15.02.1920, jednak 29.09 przywrócono ich ważność dodatkowo zrównując ich wartość nominalną 1kr=1mk, pozostawały one w obiegu na terenie kraju do 5.06.1922; czerwony londyński kasownik odbiorczy 9 NOV; walor w dobrym stanie zachowania. | 250 PLN | 220 PLN | |
10748 |
1919 I Polska Wystawa Marek, seria ząbkowana i nieząbkowaną (w tym 5+5 fen z błędem "uszkodzone szeryfy cyfry I") na dwóch miejscowych kopertach, wysłane jako polecone z terenu wystawy, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, numery przesyłek odciśnięte automatycznym numeratorem, dobry stan zachowania (Myślicki 19 001). | 60 PLN | 53 PLN | |
10755 |
1919 I Polska Wystawa Marek, 15+5 fen + 25+5 fen - prawidłowo opłacona miejscowa karta z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, wysłana jako polecona z terenu wystawy, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, numer przesyłki odciśnięty automatycznym numeratorem, datownik odbiorczy; dobry stan zachowania (Myślicki 19 001). | 60 PLN | 53 PLN | |
10759 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria. | 20 PLN | 20 PLN | |
10760 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria z odmianami. | 25 PLN | 25 PLN | |
10796 |
1919 prekursory, przekaz pieniężny ze Skawiny 4.1.19 do Wielkich Dróg opłacony znaczkami austriackimi, które utraciły moc obiegową 20.1.19. | 180 PLN | 150 PLN | |
10809 |
1920 list firmowy z Sosnowca 28.9.20 do Niemiec, największy stempel cenzury wojskowej z Krakowa. | 150 PLN | 135 PLN |