Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
7737 |
1918 wydanie lubelskie, całostka na papierze x. | 100 PLN | 100 PLN | |
7738 |
1918 wydanie lubelskie, całostka na papierze y. | 100 PLN | 100 PLN | |
7751 |
1919 wydanie krakowskie - UKOŚNY NADRUK, pocztowy adres przesyłkowy z niekatalogowanym typem nadruku, opis eksperta "Typ niekatalogowany, podobny do T11, z przestawioną kropką"; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
7763 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 44. | 40 PLN | 40 PLN | |
7798 |
1919 wydanie prowizoryczne na niemieckim formularzu, całostka w walucie halerzowej, najrzadsza z cienką belką przekreślająca napis Postkarte z obiegu pocztowego z Lublina do Samsonowa, bardzo rzadkie. | 900 PLN | 700 PLN | |
7845 |
1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego wysłana miejscowo jako polecona 11.II w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
7901 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz. | 120 PLN | 120 PLN | |
7905 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 7 - Żabie Kapela huculska. | 100 PLN | 100 PLN | |
7908 |
1937 uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 5. | 80 PLN | 80 PLN | |
7969 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej, całostka z ilustracją nr 24. | 35 PLN | 35 PLN | |
7970 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, komplet 32 całostek z wszystkimi ilustracjami, bardzo dobry stan zachowania, katalog Fischer 1.656,- zł. | 1 300 PLN | 1 451 PLN | |
8056 |
1950 Bolesław Bierut, 10 zł, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50. | 10 PLN | 10 PLN | |
8063 |
1951 Światowy Tydzień Młodzieży. | 10 PLN | 10 PLN | |
8097 |
1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera (Fi.30.-). | 15 PLN | 15 PLN | |
8231 |
1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek na podlepkach. | 400 PLN | 340 PLN | |
8232 |
1925-38 zestaw ośmiu nalepek na cele Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | 300 PLN | 255 PLN | |
8233 |
1926 Znaczek do przesyłek lotniczych - Warszawa zawody balonów wolnych, cięty znaczek za 1 zł. (nakład 330 szt.), oryginalna guma ze śladem podlepki, gwarancja Krawczyk. | 300 PLN | 255 PLN | |
8234 |
1926 Warszawa, nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | 30 PLN | 26 PLN | |
8267 |
1934 Warszawa-Zakopane, samolotem "LOT-u" do Krakowa, dalej pociągiem ekspresowym "Lux-Torpeda", list lotniczy wysłany 22 XIII, datownik nadawczy WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY z godziny 8 rano, dodatkowy stempel okolicznościowy "SAMOLOTEM i LUX-TORPEDĄ WARSZAWA-ZAKOPANE LOT I VOL" (Myślicki 34 210) stempel o najwyższym stopniu rzadkości - D; na froncie datownik odbiorczy Zakopane z tego samego dnia z godziny 18; lotem tym przesłano 100 przesyłek; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 500 PLN | 500 PLN | |
8273 |
1935 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na budowę szkoły lotniczej pracowników KKO, seria w czworoblokach. | 1 400 PLN | 1 190 PLN | |
8274 |
1935 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na budowę szkoły lotniczej pracowników KKO, seria. | 350 PLN | 300 PLN | |
8297 |
1939 "PÓŁNOCNE TOWARZYSTWO Transportowe i Ekspedycyjne SP. AKC. ODDZIAŁ Ww GDYNI" - 345 gr frankatura mechaniczna FB-036 Gdynia, koperta firmowa wysłana 13.2 do Buenos Aires w Argentynie, stemple tranzytowe: datownik BERLIN SW11 z 14.2 i lotniczy DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERIKA ze Stuttgartu; na odwrocie mechaniczny stempel odbiorczy Buenos Aires 19 FEB; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (nazwisko adresata zaczernione). | 800 PLN | 640 PLN | |
8299 |
1945 Warszawa oskarża, 8 zł - frankatura mieszana, polecony lotniczy list wysłany 1.X.1946 z Łodzi do Australii adresowany "Jewish Commitee Melbourne", cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3136, datownik odbiorczy Melbourne 14 OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, przesyłka lotnicza z wczesnego okresu powojennego - niezwykle rzadki kierunek wysyłki. | 250 PLN | 215 PLN | |
8300 |
1946 samolot nad Warszawą, 10 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa (Fi.150.-), polecony list lotniczy wysłany 9.8.47 z Zaklikowa do Lyndora w USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), na odwrocie datownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 85 PLN | |
8310 |
1958 VII Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Lesznie, III lot szybowca "Jaskółka", dekoracyjna koperta z dodatkowym znaczkiem opłaty szybowcowej. | 30 PLN | 30 PLN | |
8314 |
1960 X lot szybowcowy z okazji MWF "POLSKA 60" i Igrzysk Olimpijskich w Rzymie, koperta z dodatkowym (brązowym) znaczkiem opłaty szybowcowej; przewieziona na trasie Leszno - Gniezno; temat - OLIMPIADA. | 30 PLN | 30 PLN | |
8315 |
1960 Lot balonu "Katowice" Na Południe. | 25 PLN | 20 PLN | |
8318 |
1962 nalepki poczty rakietowej. | 15 PLN | 13 PLN | |
8319 |
8383 |
1983 wizyta Papieża Jana Pawła II w Belize. | 30 PLN | 30 PLN | |
8567 |
1923 widokówka Busko - willa "Brzozówka, z obiegu. | 50 PLN | 45 PLN | |
8583 |
1928 widokówka Pińsk - Targ nad Piną, karta fotograficzna, z obiegu. | 150 PLN | 135 PLN | |
8585 |
1929 widokówka Solec Zdrój (szpital św.Edwarda), z obiegu. | 50 PLN | 45 PLN | |
8607 |
1936 widokówka Karkonosze - Śnieżka, z obiegu. | 20 PLN | 20 PLN | |
8617 |
1937 widokówka Karpacz, z obiegu. | 20 PLN | 20 PLN | |
8661 |
1925 Republika Weimarska, zestaw 7 ilustrowanych kart pocztowych prywatnego nakładu, wydanych z okazji 31 Dnia Filatelistów Niemieckich i Wystawy Filatelistycznej w Hamburgu, czyste; dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
8675 |
1936 III Rzesza, propagandowa widokówka wysłana 27.7 z Hamburga do Bad Warmbrunn, bardzo dobry stan zachowania. | 160 PLN | 160 PLN | |
8723 |
1951 NRD, 2 Zimowe Mistrzostwa NRD w Oberhof, seria czysta. | 15 PLN | 15 PLN | |
8728 |
1952 NRD, 3 Zimowe Mistrzostwa NRD w Oberhof, seria czysta. | 12 PLN | 12 PLN | |
8773 |
1908 narożny dziesięcioblok znaczka za 1 kop. | 25 PLN | 25 PLN |