Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
5129 |
1946 zamek w Będzinie, znaczek z numerem walca na marginesie. | 25 PLN | 25 PLN | |
5133 |
1946 zamek w Będzinie, makulaturowa parka z nie dodrukiem połowy znaczka przy lewym marginesie, gwarancja Wysocki. | 350 PLN | 315 PLN | |
5184 |
1947 list lotniczy z Poznania do Ameryki. | 20 PLN | 20 PLN | |
5205 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | 25 PLN | 25 PLN | |
5207 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | 25 PLN | 30 PLN | |
5210 |
1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA. | 15 PLN | 15 PLN | |
5214 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | 10 PLN | 10 PLN | |
5231 |
5245 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 40 zł/50 gr - frankatura pojedyncza, ekspresowy polecony list miejscowy nadany 17.9 w Warszawie, minimalnie przefrankowany (40 zamiast 37 zł), na odwrocie datownik odbiorczy z tego samego dnia; bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
5265 |
1947 brat Albert, znaczek za 2+18 zł. z błędem na poz.46 "biała kropka nad WA", gwarancja i opis Schmutz. | 40 PLN | 40 PLN | |
5271 |
1948 list polecony nadany z pokładu M/S Batory do Stanów Zjednoczonych, stempel M/S Batory "GDYNIA - AMERICA LINE" i bardzo rzadka erka transatlantyka z numerem 1, na odwrocie stemple odbiorcze. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
5294 |
1948 karnet - "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH". | 50 PLN | 50 PLN | |
5315 |
1948 Bolesław Bierut, parka znaczków z silnym abklaczem obrazu znaczków na stronie gumowanej, niespotykane. | 220 PLN | 261 PLN | |
5331 |
1948 walka z gruźlicą, bloki legitymacyjne z oznaczeniem zaakceptowanych walców: 3+2 zł - O.k.W.II.; 5+5 zł - O.k.W.I.; 6+4 zł - O.k.W.I.; 15+10 zł - O.k.W.II.; znajdujące się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 220 PLN | |
5353 |
1948 bojownicy o wolność i demokracje, blok w gabinetowym stanie. | 650 PLN | 600 PLN | |
5354 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w doskonałym stanie. | 650 PLN | 550 PLN | |
5356 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok bez numeru kontrolnego, doskonały stan zachowania. | 2 300 PLN | 2 300 PLN | |
5357 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, rzadki blok bez numeru kontrolnego, ta niewielka partia bloków w tym ten egzemplarz wydrukowano na nieco innym papierze w stosunku do egzemplarzy numerowanych (pod lampą UV papier wykazuje ciemniejszy szarawy odcień), doskonały stan zachowania, fotoatest Berbeka. | 2 800 PLN | 2 700 PLN | |
5380 |
1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria czysta (Fi.35.-). | 20 PLN | 20 PLN | |
5458 |
1950 groszy, list z Tomaszowa Mazowieckiego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym. | 20 PLN | 20 PLN | |
5511 |
1950 karnet - "III ZJAZD ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POCZT I TELEKOMUNIKACJI i 75 ROCZNICA ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU POCZTOWEGO (UPU)", nakład 600 sztuk (Fi.200.-). | 150 PLN | 150 PLN | |
5519 |
1950 Julian Marchlewski, znaczek za 15 zł. z błędem na poz.41 "kropka na klapie marynarki", gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
5556 |
1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Bierut, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
5557 |
1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
5648 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem na lewym marginesie. | 10 PLN | 10 PLN | |
5651 |
1950 Bolesław Bierut, narożnikowy znaczek z pustopolem. | 20 PLN | 20 PLN | |
5661 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z ząbkowaniem ZR 11 1/4: 11 3/4, gwarancja i oznaczenie. | 20 PLN | 25 PLN | |
5665 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z rozmazanym rysunkiem znaczka, gwarancja Walocha. | 50 PLN | 70 PLN | |
5666 |
1950 Bolesław Bierut, makulaturowy znaczek z zamazanym rysunkiem, gwarancja Walocha. | 40 PLN | 60 PLN | |
5727 |
1951 groszy, list z Poznania do Torunia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 11 w kolorze fioletowym. | 20 PLN | 20 PLN | |
5789 |
1951 FDC - "Międzynarodowy Dzień Dziecka". | 60 PLN | 51 PLN | |
5792 |
1951 I Kongres nauki Polskiej, znaczek bez ząbkowania poziomego na dolnym marginesie z obiegu pocztowego. | 200 PLN | 180 PLN | |
5822 |
1952 groszy, lotniczy list polecony z Sosnowca do Danii opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym, gwarancja Petriuk. | 80 PLN | 80 PLN | |
5825 |
1952 rocznik kopert FDC. | 950 PLN | 850 PLN | |
5835 |
1952 110 rocznica urodzin Marii Konopnickiej, czworoblok znaczka za 1.15 zł., lewy dolny z błędem na niekatalogowanym polu "podwójna cyfra 1 w 110", gwarancja i opis Schmutz. | 40 PLN | 36 PLN | |
5858 |
1952 uchwalenie konstytucji PRL, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4". | 30 PLN | 30 PLN | |
5869 |
1952 35 rocznica Rewolucji Październikowej, seria ząbkowana z pustopolami z lewej strony, kasowane z pełną oryginalną gumą. | 50 PLN | 50 PLN | |
5873 |
1952 przyjaźń polsko-radziecka, znaczek za 45+15 gr. bez napisu LENIN (Mi.50 euro), gwarancja. | 100 PLN | 100 PLN | |
5892 |
1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, seria czysta (Fi.100.-). | 60 PLN | 60 PLN | |
5893 |
1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, znaczek za 95 gr ze znacznie przesuniętą perforacją. | 60 PLN | 60 PLN |