Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
2972 |
1944 polska przedwojenna całostka wysłana z niemieckiej poczty polowej w Rawie Ruskiej do Radomia, stemple "Deutsche Hilfspost", pionowe złamanie. | 350 PLN | 315 PLN | |
3040 |
1939 karnet okolicznościowy z Krakowa z okazji powołania gubernatora dla terenów Generalnego Gubernatorstwa. | 15 PLN | 15 PLN | |
3082 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, czysta z oryginalnym papierem listowym wewnątrz (Fi.80.-); bardzo dobry stan zachowania (na brzegach minimalnie ściemniała od światła). | 50 PLN | 50 PLN | |
3089 |
1940 kartka z obiegu pocztowego z Tarnowa, długość napisu "KARTKA POCZTOWA" 55,5 mm. | 1 000 PLN | 850 PLN | |
3093 |
1940 kartka z warszawy do Czeladzi, stempel agencji pocztowej w Tomaszowie. | 45 PLN | 40 PLN | |
3103 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, sygnatura (II-1939); hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 21.11 z Tomaszowa Mazowieckiego do Warszawy; doskonały stan zachowania. | 150 PLN | 130 PLN | |
3245 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro). | 100 PLN | 100 PLN | |
3273 |
1943 stempel okolicznościowy mistrzostw szachowych GG w Radomiu. | 30 PLN | 30 PLN | |
3370 |
1941 kartka z obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie na obozowym formularzu na Morawy, stempel cenzury obozowej pod wirnikiem, bardzo dobry stan zachowania. | 240 PLN | 240 PLN | |
3398 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze w kolorze ciemnobrązowym na papierze u (nakład 1.900 sztuk), gwarancja i opis Schmutz. | 120 PLN | 160 PLN | |
3407 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze jasno ultramarynowym jedyny z tego wydania na papierze żółtawym szorstkim grubym (Fi.450.-), pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowany jako 1.1.5.1 jedna z odmian w kolorze graublau 21C2, adnotacja na odwrocie (nakład część z 259 sztuk), gwarancja i opis według Machowskiego (IAe) Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
3409 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim cienkim (nakład 276 szt.), na wycinku z kasownikiem okolicznościowym 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, gwarancja i opis Falkowski. | 300 PLN | 300 PLN | |
3410 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze u szaroniebieskim gładkim średnim (nakład zaledwie 193 sztuk!), gwarancja i oznaczenie. | 600 PLN | 600 PLN | |
3411 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze bibułkowym y1 (nakład 217 sztuk), gwarancja i oznaczenie. | 650 PLN | 650 PLN | |
3412 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, bardzo rzadki znaczek w kolorze ceglastoczerwonym (Fi.ciemnobrązowym) na papierze szarym gładkim średnim, pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowany jako jedna z odmian papieru (0,107 mm) 1.3.4.2 kolor ziegelrot 7D7, jego adnotacja na odwrocie (część z ogólnego nakładu 208 sztuk), gwarancja i opis według Machowskiego (IIIAd) Schmutz. | 800 PLN | 700 PLN | |
3413 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze y2 (nakład 208 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 650 PLN | 550 PLN | |
3418 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze cynobrowym na papierze x2 (nakład 1067 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 180 PLN | 180 PLN | |
3420 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielonkawoniebieskim na papierze y2 (nakład 232 sztuki), gwarancja i oznaczenie. | 500 PLN | 400 PLN | |
3428 |
1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
3437 |
1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
3438 |
1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz, Krawczyk. | 70 PLN | 70 PLN | |
3443 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o ciemnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony rysunku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
3444 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony rysunku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 180 PLN | |
3448 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty, idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
3459 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znak opłaty za 10 pf. z nieretuszowanej kliszy w kolorze jasnozielonym, na papierze prążkowanym pionowo od strony rysunku, gwarancja i opis Krawczyk. | 40 PLN | 36 PLN | |
3478 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 24.V kasownikiem "400-LECIE KOPERNIKA" i seria kasowana; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Schmutz, Falkowski. | 300 PLN | 250 PLN | |
3479 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja. | 140 PLN | 140 PLN | |
3480 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana okolicznościowo, gwarancja. | 120 PLN | 100 PLN | |
3481 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków na kartach, każdy ostemplowany innym kasownikiem okolicznościowym: 5 f - 11.XI.43 "ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI", 10 f - 14.VIII,43 "WYSTAWA DOM MIESZKALNY 14-20.VIII.43", 20 f - 24.V.43 "ROKITNA"; gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
3484 |
1943 karnet - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych przesłany 12.VIII, wykonane drzeworytem efektowne i rzadkie wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | 700 PLN | 700 PLN | |
3500 |
1943 gen. Władysław Sikorski, gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN | |
3520 |
1944 Hetmani (Stefan Czarniecki) + wydanie obiegowe + Rok Olimpijski, dekoracyjnie ofrankowany prawidłowo opłacony list polecony wysłany 11.IX, stempelek polecenia na froncie, na odwrocie stempel nadawcy "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i datownik odbiorczy; dobry stan zachowania; gwarancja. | 800 PLN | 800 PLN | |
3528 |
1944 wydanie obiegowe, kasowane okolicznościowo dwa czworobloki znaczka za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
3530 |
1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczka za 5 f. w skrajnie rożnych kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
3531 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek ostemplowany 13.VI.44 okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na karcie z napisem POCZTÓWKA; gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
3533 |
1944 150 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, fałszerstwo na szkodę zbieraczy próby znaczka za 10+40 f. w kolorze czarnym na cienkim bibułkowym papierz, ciekawe. | 80 PLN | 72 PLN | |
3542 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
3543 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria kasowana, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
3548 |
1944 odrastający dąb, seria kasowana z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
3549 |
1944 odrastający dąb, seria czysta z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN |