Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
6863 |
1919 porto lokalne TRZEBINIA 2, znaczek opłaty na wycinku przekazu pieniężnego z nadrukiem lokalnym "TRZEBINIA 2 / PORTO" typ 148, gwarancja i oznaczenie. | 30 PLN | 30 PLN | |
6865 |
1919 przekaz pieniężny z Wadowic 12.XI.19 do Krakowa, na odwrocie znaczek opłaty z lokalnym nadrukiem Porta urzędu pocztowego Kraków 1. | 100 PLN | 100 PLN | |
6872 |
1919 znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto urzędu pocztowego w Rozwadowie. | 40 PLN | 40 PLN | |
6874 |
1919 znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto urzędu pocztowego w Rudniku nad Sanem. | 40 PLN | 40 PLN | |
6882 |
1920 list firmowy z Dobrzynia nad Wisłą 22.6.20 do Warszawy opłacony przez odbiorcę znaczkiem dopłaty w podwójnej wysokości. | 150 PLN | 211 PLN | |
6899 |
1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, znaczek za 20 Mk./50 hal. z błędem na poz.8 "cyfra 2 ścięta u góry", gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
6900 |
1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, znaczek za 20 Mk./50 hal. z błędem na poz.98 "łuk cyfry 2 przerwany", gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
6909 |
1921 lokalne prowizoria dopłat, MIELEC (typ 89) - wydanie markowe, znaczek opłaty za 50 f. niekatalogowany jako przedrukowany lokalnie stempelkiem "Porto" typu 89 i użyty jak znaczek dopłaty w Mielcu, kasowany na wycinku, gwarancja i opis Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
6942 |
1934-36 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 25 gr./1 zł. na papierze prążkowanym pionowo 16 prążków/2 cm, gwarancja Ryblewski. | 60 PLN | 60 PLN | |
6949 |
1938 ozdobne cyfry, seria znaczków w czworoblokach, w pięknym stanie (Fi.200.-) | 180 PLN | 180 PLN | |
6983 |
1953 zawiadomienie o nadejściu paczki z Poznań 2 do Rudniki nad Sanem - multifrankatura dopłatna Fi D129. | 80 PLN | 80 PLN | |
6998 |
1920 wydanie prowizoryczne, seria czysta w czworoblokach, różne poddruki - tanie odmiany. | 400 PLN | 400 PLN | |
7082 |
1923 wydanie obiegowe - Herb Gdańska duży format, seria czysta w marginesowych czworoblokach (Fi.264.-), ładny stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
7139 |
1930 PALSCHAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 18.7 z Palschau (Palczewo) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
7141 |
1930 TIEGENORT - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 15.9 z Tiegenort (Tujsk) do Gdańska, okrągła pieczęć nadawcy "Gemeindevorstand Tiegenort, Kreis Pr.Vorder"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
7145 |
1931 PIECKEL - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 6.3 z Pieckel (Piekło) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
7150 |
1932 wydanie obiegowe - herb Gdańska w owalu, parka pozioma znaczków z ząbkowaniem do automatów, Fischer 500 zł. | 280 PLN | 280 PLN | |
7168 |
1935 Herb Gdańska w owalu, seria czysta w pięknym stanie (Mi.240 euro). | 500 PLN | 500 PLN | |
7181 |
1936 całostka na papierze jasnokremowym. | 100 PLN | 100 PLN | |
7234 |
1900 dwujęzyczna, w tym w języku polskim, całostka z opłaconą odpowiedzią z obiegu pocztowego. | 120 PLN | 120 PLN | |
7235 |
1904 trójjęzyczna całostka, w tym w języku polskim. | 10 PLN | 10 PLN | |
7236 |
1906 całostka trójjęzyczna, w tym w języku polskim. | 10 PLN | 10 PLN | |
7246 |
1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu 1 (opis patrz "Przegląd Filatelistyczny 3/2014), czyste (Fi.240.-). | 180 PLN | 140 PLN | |
7247 |
1918 wydanie lubelskie, karta z czarnym nadrukiem, znak opłaty z błędem "kropka w otoku godła z prawej strony"; bardzo dobry stan zachowania w papierze naturalne wtrącenie ("węgielek"). | 100 PLN | 70 PLN | |
7249 |
1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z obiegu pocztowego z Krakowa do Biłgoraja, gwarancja Pelczar. | 180 PLN | 120 PLN | |
7305 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135a. | 80 PLN | 80 PLN | |
7344 |
1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie cztery wyrazy pogrubione. | 30 PLN | 30 PLN | |
7346 |
1920 kartka typu n z hasłem propagandowym w układzie b - cztery wyrazy pismem grubym. | 40 PLN | 40 PLN | |
7357 |
1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | 120 PLN | 120 PLN | |
7368 |
1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią. | 80 PLN | 80 PLN | |
7406 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931. | 35 PLN | 35 PLN | |
7423 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków Wawel (krużganki), wysłana 7.VI.37 z urzędu Kraków 2 do Warszawy, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" (wyróżnik "b"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 116). | 30 PLN | 30 PLN | |
7465 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 24 - Maria Skłodowska-Curie (Nobel w dziedzinie fizyki 1903 i drugi w dziedzinie chemii 1911). | 120 PLN | 108 PLN | |
7479 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka ilustracją nr 62 o tematyce Czerwonego Krzyża. | 80 PLN | 85 PLN | |
7480 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka ilustracją nr 63 o tematyce Czerwonego Krzyża. | 80 PLN | 85 PLN | |
7487 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Artyleria I Brygady L.P. w marszu - maj 1915; karta ostemplowana okolicznościowo w 6.VII w Krakowie przesłana do Starachowic. | 80 PLN | 165 PLN | |
7533 |
1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 3 - stół wielkanocny; wysłana 23.3 z Bydgoszczy do Sosnowca, bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
7591 |
1952 wycofane koperty 12I drukowane z X walca z hasłami propagandowymi A i B (komplet), ponownie dopuszczone do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkami opłaty nr.606 i nadrukowane stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
7709 |
2003 miasta polskie - Pułtusk, makulaturowa koperta z przesuniętym drukiem kolorów. | 80 PLN | 85 PLN | |
7723 |
1926 Wydanie Lokalne - miejskich i powiatowych komitetów LOPP - Zdołbunów - ornamenty, kasowany znaczek za 10 gr. na papierze ze znakiem wodnym, jeden z najrzadszych (Fi. cena amatorska), Katalog Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali - cena amatorska, ładnie centrowany w pięknym stanie zachowania. | 1 000 PLN | 800 PLN |