Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
3 |
1796 kompletny składany list z Krakowa do Steyer. | 120 PLN | 95 PLN | |
4 |
1797 kompletny składany list z Krakowa do Steyer. | 180 PLN | 150 PLN | |
10 |
1815 kompletny składany list z Krakowa do Steyer. | 120 PLN | 90 PLN | |
11 |
19 |
1826 kompletny składany list ze Lwowa do Austrii. | 80 PLN | 80 PLN | |
27 |
1832 kompletny składany list z Brodów do Wiednia. | 80 PLN | 80 PLN | |
28 |
1833 kompletny składany list z Brodów do Wiednia. | 60 PLN | 60 PLN | |
30 |
1834 kompletny składany list ze Lwowa do Steyer. | 40 PLN | 40 PLN | |
37 |
1839 obwoluta listu ze Lwowa do Bochni. | 40 PLN | 40 PLN | |
38 |
1840 kompletny list z pełną treścią wysłany ze Lwowa do Kolonii, czerwone dwuwierszowy stempel nadawczy Lemberg z datą 7.MAR i stempelek FRANCO - informujący o opłaceniu listu przez nadawcę, atramentem wpisana wysokość opłaty 8, na odwrocie stempel odbiorczy ST.P.COELN No4 z 17 3; dobry stan zachowania (na froncie wykruszony fragment papieru). | 150 PLN | 150 PLN | |
42 |
1842 kompletny składany list z Krakowa do Steyer. | 40 PLN | 40 PLN | |
53 |
185 około, obwoluta listu z Bełchatowa do Łodzi, na odwrocie stempel odbiorczy. | 40 PLN | 40 PLN | |
65 |
1860 list zagraniczny wysłany 3/5 z urzędu Kraków 2 na dworcu kolei żelaznej do Nantes we Francji, stempel nadawczy "KRAKAU B.H.", stempel określający miejsce (kraj) wysyłki listu: "AUTRICHE ERQUELINES", stempelek określający wysokość opłaty pocztowej "8"; na odwrocie stempel tranzytowy Paryża i odbiorczy Nantes 7.MAI, niebieski owalny stempelek "E.P."; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; walor w ładnym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
195 |
1914 widokówka z ręcznie malowaną ilustracją wysłana 15 7 z miejscowości Choroszcz do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem dodatkowo odciśniętym poniżej; warszawski datownik odbiorczy; słabszy stan zachowania (przebarwienia). | 40 PLN | 40 PLN | |
204 |
1917 kartka polecona z Dobrej koło Limanowej do warszawy, stempel cenzury i odbiorczy na froncie. | 80 PLN | 80 PLN | |
230 |
1860 pierwszy polski znaczek w barwach jasnoniebieskiej i jasnokarminowej o odcieniach jasnych na kopercie listu z Miechowa do Rokicin, znaczek unieważniono czteroobrączkowym kasownikiem z liczbą 131 w środku, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości, dwujęzyczny miejscownik Miechowa w kolorze czarnym, znaczek w dobrym stanie, koperta w słabszym co widać na ilustracji, fotoatest Schmutz. | 9 000 PLN | 6 000 PLN | |
231 |
1860 pierwszy polski znaczek w barwach jasnoniebieskiej i jasnoczerwonokarminowej o odcieniach jasnych, znaczek posiada częściowo zachowaną oryginalnej brązowawo żółtą gumę, dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz. | 6 000 PLN | 5 000 PLN | |
233 |
1860 ROZBITA KLISZA, pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach jasnych, znaczek z bardzo ciekawą i rzadką usterką w postaci rozbitej czerwonej kliszy po lewej stronie sprawiającej wrażenie zbicia się w jedną czerwoną linię, bardzo dobra prezencja, gwarancja z 4 i oznaczenie z. | 2 000 PLN | 1 350 PLN | |
234 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach ciemnych stemplowany stemplem numerowym z Wodzisławia z liczba 130 w okręgach, stopień rzadkości według 10 stopniowej skali Bojanowicza 5 punktów, znaczek reperowany - poprawiane i uzupełnione ząbkowanie, gwarancja i opis stempla Berbeka. | 1 400 PLN | 1 000 PLN | |
235 |
1860 Królestwo Polskie - POLSKA NR.1 NIEZNANE BŁĘDY; pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach unieważniony bardzo czytelnie polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa; klisza niebieska ma nieopisane dotąd uszkodzenia "kropka pomiędzy cyfrą 1 a 0 na niebieskim owalu wokół tarczy" i "cienka zewnętrzna ramka w dwóch punktach na dole połączona z ramką wewnętrzną", oba błędy pokazano na skanach szczegółów; dodatkowo znaczek zachował się w nieprawdopodobnie pięknym stanie, ma żywe barwy i pełne wspaniale zachowane ząbkowanie, gwarancja Schmutz. | 4 800 PLN | 5 530 PLN | |
240 |
1863 pierwszy polski znaczek w barwach niebieskiej i karminowej o odcieniach ciemnych na liście z Pyzdr do Warszawy, znaczek unieważniony rzadkim kasownikiem Pyzdr z cyfrą 220 w czterech okręgach, stopień rzadkości 6 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości według Bojanowicza, datownik Pyzdr w kolorze czerwonym z datą nadania 20/11 (20 listopad), na odwrocie datownik odbiorczy z Warszawy z datą 23/11 (23 listopad), listu z Pydr nie było w zbiorach Bojanowicza i Kossoya - być może jedyny zachowany list z tej miejscowości, znaczek i list w doskonałym stanie o doskonałej prezencji, list z kolekcji W.Rachmanowa z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu. | 30 000 PLN | 35 600 PLN | |
241 |
1863 AMBULANS 12, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony unikalnym rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym 12; numery 12, 13, 14, 15 i 16 używane były na linii Drogi Żelaznej Północno-Zachodniej, stąd na odcinku Wierzbołów - Kowno, mogły zostać użyte na polskim znaczku numer jeden; to grupa najrzadszych kasowników Królestwa Polskiego; na polskim znaczku numer jeden są unikalne, ale i na rosyjskich bardzo rzadkie, znaczek jest w słabym stanie, ale kasownik czysto i klarownie odbity. | 600 PLN | 510 PLN | |
242 |
1864 pierwszy polski znaczek w kolorach ciemnoniebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych unieważniony rzadkim datownikiem ambulansowym СП.Б.ВАРШАВСК.Ж.Д. / ПОЧТ.ВАГ.No.2 / typu I z cyfrą kodową 37 i datą nadania 26.4.1864 stosowanym na linii Kolei Petersburskiej do Prus, ładny stan zachowania - żywe i czyste kolory, niewielkie rozerwanie na brzegu znaczka, pieczątka własnościowa J.H. Stolow. | 3 600 PLN | 2 800 PLN | |
243 |
1864 pierwszy polski znaczek w barwach błękitu pruskiego i karminowym o odcieniach ciemnych na obwolucie z Kibart do Rygi w Rosji, datownik Kibart w języku polskim (dla listu do Rosji powinien być użyty datownik dwujęzyczny) z datą nadania 23/3 (23 marca), na odwrocie stempel odbiorczy z Rygi z datą 12 marca 1864 według kalendarza juliańskiego, pomimo dwóch zagięć obwoluty dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania, cena według katalogu Fischer 12.000,- zł. | 4 400 PLN | 4 000 PLN | |
246 |
1865 rosyjska całostka koperta z Rosji do Szwajcarii, przypadkowo skierowano do Polski, znaczki najprawdopodobniej rosyjskie (fragment rosyjskiego stempla) na froncie odklejone w trakcie przesyłki sądząc po adnotacjach pocztowych w ich miejscu, stempelki "FRANCO" i "AUS POLEN" oraz stemple tranzytowe i odbiorczy, liczne adnotacje o dodatkowych opłatach tranzytowych. | 500 PLN | 415 PLN | |
248 |
1866 Królestwo Polskie - AMBULANS DB wagon 7; znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony rzadkim polskim kasownikiem ambulansowym DB - Droga Bydgoska, typ - grube wąskie litery z kropkami po D i B, który był stosowany w wagonie pocztowym numer siedem, na rosyjskich znaczkach tylko w kolorze czarnym; poza minimalnym rozpuszczeniem rysunku na górze zachował się w dobrym stanie. | 3 200 PLN | 2 720 PLN | |
252 |
1867 obszar I Rzeczypospolitej - WYSOKIE LITEWSKIE, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 137x107 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu normalnym, wysłana z Wysokiego Litewskiego do domu hrabiego Augusta Zamojskiego w Warszawie; znak opłaty unieważniony dwuwierszowym datownikiem ВЫСОКОЛИТОВСКЪ / 15 Октя 1867 года według kalendarza juliańskiego; obok stempel odbiorczy typu IXA - ВАРШАВА / WARSZAWA z 30/10 według kalendarza gregoriańskiego i godzinnik 8/R typu Da; w 1795 roku Wysokie Litewskie znalazło się w zaborze rosyjskim; koperty tego wydania mogły być używane w Królestwie po przywróceniu do obiegu znaczków rosyjskich; bardzo ładny stan zachowania. | 700 PLN | 550 PLN | |
259 |
1870 kompletny składany list z Seroczki do Krakowa, list nadano w Aleksandrowie Pogranicznym, przesłany kolejami: Warszawsko-Bydgoską (Aleksandrów-Skierniewice) i Warszawsko-Wiedeńską (Skierniewice-Granica), niebieski okrągły datownik nadawczy ALEKSANDRÓW POGRANICZNY typu IXA z napisami rosyjskimi i polskimi, stempel cyrylicą "Nie Frankirowano" informujący, że list nie został ofrankowany znaczkami i wysyłany jest na koszt adresata, stąd oznaczenie niebieską kredką ”20” (kop) - opłata za list na koszt odbiorcy była wyższa niż za opłacony znaczkami (14 kop), na odwrocie stempel ambulansu pocztowego nr.25-26 relacji WARSZAWA-GRANICA - datownik POCZTOWY WAGON No.25 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.25) z wyróżnikiem "4" - oznaczającym miejsce przyjęcia listu (tu Skierniewice), datowniki pocztowych urzędów granicznych: polskiego - GRANICA DR.ŻEL. 22/9 i austriackiego - SZCZAKOWA 22/9, austriacki stempel kraju pochodzenia "RUSSIE" i odbiorczy stempel krakowski Krakau 23/9, ciekawy walor. | 600 PLN | 480 PLN | |
270 |
1922 reprint książki W.Polańskiego "Znaki i marki pocztowe w Polsce w XVIII i XIX wieku (1780 - 1870)", 92 strony, liczne ilustracje w tym tablice kolorowe. | 110 PLN | 110 PLN | |
287 |
1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", podwójna karta pocztowa użyta po za obszarem stosowania, wysłana 25.5 z Ludwigshafen!!! do Belgii!!! a stamtąd po dofrankowaniu znaczkiem niemieckiej poczty okupacyjnej w Belgii, przesłana 28.V z poczty polowej nr.15 do Ludwigshafen; niespotykane użycie pocztowe! | 100 PLN | 85 PLN | |
363 |
1914 świadectwo odbycia służby wojskowej, przedkładane przy ubieganiu się "... o jedną z posad zastrzeżonych dla wysłużonych podoficerów ...", wydane 26.II w Ministerstwie Wojny we Wiedniu, opatrzone suchą pieczęcią; wręczone zainteresowanemu 5.III w Jarosławiu; na odwrocie instrukcja dla posiadacza świadectwa w ośmiu urzędowych językach cesarstwa; dokument w słabszym stanie zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
385 |
1915 sekretnik od płk.Jana Romera dowódcy austriackiego 32 Pułku Artylerii Polowej do prof.Władysława Abrahama we Lwowie, wysłany 17.XI za pośrednictwem austriackiej poczty polowej nr.6, pieczęć formacyjna z orłem "K.u.K. FELDKANONEN REGIMENT Nr.32"; ciekawa treść listu!!! Płk.Jan Romer późniejszy generał Wojska Polskiego był dowódcą Grupy Operacyjnej "Bug", która walczyła w Małopolsce Wschodniej i Galicji, a 10.I.1919 wkroczyła do Lwowa przełamując pierścień okrążenia ukraińskiego; Prof.Władysław Abraham rektor Uniwersytetu Lwowskiego w latach 1899-1900 ojciec generała Romana Abrahama - dowódcy Wielkopolskiej Brygady Kawalerii w Kampanii Wrześniowej. | 350 PLN | 300 PLN | |
397 |
1915-17 nalepki z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, serie cięta i ząbkowana z pełną oryginalną gumą bez podlepek, cynkografia. | 100 PLN | 100 PLN | |
402 |
1915 karta polowa wysłana 18.9.15 z 3. szwadronu 2. pułku ułanów z frontu na Bukowinie do Makowa, datownik FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna "3-ci Szwadron / 1-go Polskiego Legionu", fioletowy i czerwony stempel cenzury "CENZUROWANE". | 130 PLN | 130 PLN | |
404 |
1915 kartka pocztowa wysłana z Krakowa 6.11.15 do Kolumny Prowiantowej Pociągu Prowiantowego 1/P przy Urzędzie Prowiantowym Legionów Polskich, odbiorcza pieczęć formacyjna "KOMENDA / PROWIANTURY I. BRYGADY / LEGIONÓW POLSKICH", stempel cenzury "K.u.k. Militarzenzur / Krakau". | 100 PLN | 100 PLN | |
414 |
1916 Legiony Polskie - formularz wysłany 9.II przez oficera werbunkowego Legionów, za pośrednictwem urzędu etapowego w Dąbrowie (kasownik z wyróżnikiem "b") do Piotrkowa, owalna pieczęć formacyjna z orłem: "OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH w Dąbrowej" (Berek P349) dodatkowo odciśnięta na odwrocie, stempelek cenzury "K.u.k. Kreiskommando DOMBROWA Zensurstelle" (Berek C21); całość w dobrym stanie zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
423 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 17.VII z urzędu etapowego w Końskich do piekarni polowej Legionów Polskich na pocztę polową 389, niebieski stempelek w ramce "C. i k. Komenda Legionów Polskich" u Berka nieopisany!!! cenzura; dobry stan zachowania. | 120 PLN | 80 PLN | |
440 |
1916 kartka poczty polowej wysłana 13.1.16 z komendy 1. Brygady do Gilowic, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 118, stempel formacyjny "Komenda (-) I Brygady (-) Legionów Polskich". | 90 PLN | 90 PLN | |
445 |
1916 karta polowa wysłana 13.5.16 z 3. batalionu 2. pułku Legionów z frontu na Wołyniu do Myślenic, datownik FELDPOSTAMT 355, pieczęcie formacyjne: z orłem "KOMENDA III BAONU 2 PUŁKU LEG. POL." oraz rzadka "LEGION POLSKI / Baon III/2 pp". | 160 PLN | 160 PLN | |
446 |
1916 kartka pocztowa wysłana 8.1.16 z komendy 3. pułku I. Brygady (właściwie 7. pułku Legionów) do Ostrówka k/Mielca, datownik FELDPOSTAMT 118, rzadka pieczęć formacyjna z orłem "* Komenda 3. pułku * I. Brygady Legionów Polskich". | 150 PLN | 150 PLN |