Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
39246 |
1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie. | 50 PLN | 50 PLN | |
39295 |
1942 list z obozu koncentracyjnego w Oranienburg Grudziądza na obozowym listowniku, stempel cenzury obozowej. | 280 PLN | 280 PLN | |
39297 |
1942 Dachau - niemiecki obóz koncentracyjny, list na obozowym listowniku wysłana 22.9.42 z obozu do Korczyny koło Krosna, z tyłu stempel cenzora z parafką, niezły stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
39298 |
1942 Dachau - niemiecki obóz koncentracyjny, list na obozowym listowniku wysłana 4.8.42 z obozu do Korczyny koło Krosna, stempel cenzora z parafką, również wewnątrz korespondencji, listownik wewnątrz uszkodzony. | 200 PLN | 200 PLN | |
39299 |
1942 Auschwitz, list z obozu koncentracyjnego na kopercie obozowej obozu koncentracyjnego Auschwitz 11.2.42 do Nakła, stempel cenzora, ładny stan zachowania. | 240 PLN | 240 PLN | |
39302 |
1943 Dachau - niemiecki obóz koncentracyjny, list na obozowym listowniku wysłana 7.7.43 z obozu do Korczyny koło Krosna, z tyłu stempel cenzora z parafką, dobry stan zachowania. | 220 PLN | 220 PLN | |
39323 |
1944 Majdanek, kartka nadana z obozu koncentracyjnego na kartce obozowej z wydrukowanymi podziękowaniami za paczkę wysłana 15.2.44 do Lublina, stempel Polskiego Czerwonego Krzyża i cenzora na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania. | 700 PLN | 700 PLN | |
39333 |
1953 korespondencja Polaków wywiezionych w ramach jednej z czterech wielkich sowieckich deportacji ludności polskiej w głąb ZSRR, Kisłowodsk na Kaukazie, ręcznie malowana karta z życzeniami wielkanocnymi datowana 26.III, przesłana w liście do Polski; z eksponatu prof.St.Barańskiego. | 200 PLN | 200 PLN | |
39338 |
1968 karnet - "ODSŁONIĘCIE POMNIKA WALKI I MĘCZEŃSTWA STUTTHOF". | 40 PLN | 40 PLN | |
39370 |
1941 Pocztylion pierwszego wydania w niekatalogowanym kolorze jasnoceglastym na papierze x1 (nakład 837 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
39371 |
1941 Pocztylion pierwszego wydania w kolorze ciemnoceglastym na papierze x1 (nakład 837 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 200 PLN | 180 PLN | |
39467 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków, każdy na osobnej kartce, skasowana 13.VI kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915" na dużych wycinkach, gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
39504 |
1943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ryblewski. | 20 PLN | 20 PLN | |
39510 |
1943 kartka z grafika obozową. | 90 PLN | 90 PLN | |
39529 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja. | 400 PLN | 400 PLN | |
39532 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok z bardzo dobrym stanie, gwarancja. | 500 PLN | 510 PLN | |
39618 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blo czysty, gwarancja. | 180 PLN | 180 PLN | |
39623 |
1944 autor nieznany, czarna odbitka autorska projektu na papierze zielonkawym gładkim średnim, przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", wykorzystanego jako ilustracja na pocztówce świątecznej z 1944 roku, a po wyryciu daty 1945 na pocztówce noworocznej. | 500 PLN | 500 PLN | |
39632 |
1945 święto 3 Maja, gwarancja Ryblewski. | 15 PLN | 15 PLN | |
39636 |
1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę jeńców z 5.2.1943, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
39642 |
1942 Budynek obozowy, ciekawe i niebezpieczne fałszerstwo znaczków za 10 f. na żółtobrunatnym gładkim cienkim papierze, dwuznaczkowy arkusik, ciekawy materiał badawczy. | 150 PLN | 150 PLN | |
39643 |
1942 budynek obozowy, znaczek w kolorze szarym na papierze z2, drobne pęknięcia papieru na marginesach, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
39657 |
1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową, na bębnie widoczny napis "Wojtek jazz"; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; minimalnie słabszy stan zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
39658 |
1942 doskonała grafika obozowa, podpis "WSTEINAUER 1942", na odwrocie stempel obozowy. | 800 PLN | 800 PLN | |
39659 |
1942 doskonała grafika obozowa, podpis "WSTEINAUER 1942 / MURNAU MARZEC 1942". | 800 PLN | 800 PLN | |
39662 |
1943 góry, podlepka, gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
39666 |
1943 menażka, znaczek w kolorze jasno niebieskozielonym na papierze x1, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
39694 |
1944 kościół w Miechowie, próbna odbitka w kolorze czarnym z dwóch matryc; jednej dla druku tła w kolorze pomarańczowym i czerwonego krzyża, druga dla druku podstawowego obrazka znaczka w kolorze niebieskim, próba wykonana na papierze białym gładkim średnim, bardzo rzadkie znane nieliczne odbitki, gwarancja Schmutz. | 4 000 PLN | 4 000 PLN | |
39726 |
1945 Orzeł Biały, jednostronnie cięty znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk. | 100 PLN | 100 PLN | |
39740 |
1943 (?) oryginalny dokument ze zbiórki pieniężnej przeprowadzonej na rzecz Funduszu Społecznego - instytucji obozowej powołanej z inicjatywy jeńców do zbierania środków materialnych na cele dobroczynne, głównie na pomoc dla wdów i sierot po zabitych żołnierzach; niecodzienny, bardzo rzadki historyczny dokument, obrazujący życie codzienne jeńców polskich; na karcie albumowej. | 250 PLN | 250 PLN | |
39741 |
1943 "KALENDARZYK NA ROK 1943" - wydany przez Niemców dla polskich jeńców wojennych, propagandowe i agitacyjne wydawnictwo niemieckie, tu na karcie albumowej pokazano dwie kartki z tego "dzieła", zwraca uwagę zwłaszcza tekst "WOJNA SERCE EUROPY", stempelek cenzora obozowego nr.1. | 60 PLN | 60 PLN | |
39747 |
1944 wydanie obiegowe - różne rysunki, seria czysta gumowana ze śladami podlepek (Fi.440.-), gwarancja Krawczyk,. | 400 PLN | 400 PLN | |
39803 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty bez kasownika na marginesie (Fi.400.-), gwarancja Schmutz. | 360 PLN | 360 PLN | |
39807 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, rzadszy bez datownika na marginesie - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja i opis. | 400 PLN | 400 PLN | |
39862 |
1939 kartka z Wilna do Łodzi pisana w języku hebrajskim, kartka zwrócona do nadawcy. | 120 PLN | 120 PLN | |
39884 |
1939 Oflag IVA (Hohenstein) - pokwitowanie zdania broni, wystawione 16.X, nietypowy dokument; obóz funkcjonował tylko przez 5 miesięcy (do lutego 1940 roku)!!! | 80 PLN | 80 PLN | |
40003 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", czysta marginesowa seria z odmianami papieru, tak jak wydano gumowane deseniowo(y) i bez gumy(x). | 180 PLN | 180 PLN | |
40047 |
1945 Dachau, znaczki wydania "orzeł polski" w różnych odmianach. | 80 PLN | 80 PLN | |
40056 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, marginesowa seria kasowana z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze (jako zwykłe Fi.320.-). | 280 PLN | 280 PLN | |
40060 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria plus znaczki z nadrukiem "szanuj cztery wolności". | 100 PLN | 100 PLN |