Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
43064 |
1938 ozdobne cyfry, seria znaczków w czworoblokach, w pięknym stanie (Fi.200.-). | 180 PLN | 180 PLN | |
43067 |
1939 przekaz paczkowy z Kielc do Ostrowca zwrócony do nadawcy z licznymi adnotacjami pocztowymi. | 60 PLN | 70 PLN | |
43068 |
1939 przekaz paczkowy z Warszawy do Radomia, na odwrocie opłaty doręczeniowe opłacone znaczkami dopłaty. | 45 PLN | 45 PLN | |
43069 |
1939 list urzędowy z Rogoźna koło Grudziądza do Torunia, stempel "Opłatę uiści adresat!", opłatę od adresata pobrano znaczkami dopłaty, brak klapy koperty. | 15 PLN | 45 PLN | |
43085 |
1950 "groszy - lokalny", Zbąszyń, trąbka pocztowa, znaczek dopłaty za 2 zł. z fioletowym stempelkiem rzadszego typu 43, gwarancja Krawczyk. | 90 PLN | 90 PLN | |
43106 |
1845 kompletny składany list z Gdańska do Francji, stemple odbiorcze i adnotacja o opłatach tranzytowych. | 60 PLN | 60 PLN | |
43113 |
1920 wydanie przedrukowe, narożnikowy znaczek z numerem HAN na marginesie. | 120 PLN | 110 PLN | |
43117 |
1920 list z Gdańska do Auerbach. | 30 PLN | 30 PLN | |
43247 |
1924 MARIENSEE - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 50 fen - frankatura pojedyncza, list polecony zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 10.7.31 z Mariensee (Przywidz) do Gdańska; kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
43263 |
1926 TIEGENHOF - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", 35 fen - frankatura pojedyncza, polecony list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 6.11 z Tiegenhof (Nowy Dwór) do Gdańska, nalepka polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy DANZIG z wyróżnikiem "*1s"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
43280 |
1930 SCHIEWENHORST - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 30.8 z Schiewenhorst (Świbno) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 120 PLN | |
43281 |
1930 STEEGEN - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 14.7 z Steegen (Stegna) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
43304 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. | 250 PLN | 250 PLN | |
43398 |
1918 wydanie lubelskie, dwie całostki na papierze szarożółtym i szarobrązowawym. | 180 PLN | 180 PLN | |
43399 |
1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu 1 (opis patrz "Przegląd Filatelistyczny 3/2014), czyste (Fi.240.-). | 160 PLN | 160 PLN | |
43405 |
1919 koperta ze znakiem opłaty. | 70 PLN | 70 PLN | |
43428 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 20a wysłana 9.VIII z miejscowości Biecz do Krakowa, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona). | 100 PLN | 100 PLN | |
43455 |
1919 bardzo rzadka kartka - połówka całostki dwuczęściowej z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Ostrowca do Radomia. | 120 PLN | 120 PLN | |
43472 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II - wszystkie linie adresowe punktowane szeroko, napis propagandowy w układzie b - cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym (Fi.45.-). | 40 PLN | 40 PLN | |
43473 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, napis propagandowy w układzie b - cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym; papier lekko marmurkowy (Fi.45.-). | 40 PLN | 40 PLN | |
43510 |
1928 kartka z Krakowa do Niemiec, sygnatura X.1927. | 15 PLN | 15 PLN | |
43561 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 5. | 80 PLN | 120 PLN | |
43575 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec, wysłana 5.VII.37 z miejscowości Opatów Częstochowski do Warszawy; nieznacznie słabszy stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
43582 |
1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-). | 35 PLN | 35 PLN | |
43590 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 12 - Wilno Kościół Św.Anny. | 100 PLN | 100 PLN | |
43591 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 17 - Spisz. | 100 PLN | 100 PLN | |
43595 |
1937 uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 3. | 80 PLN | 80 PLN | |
43622 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE (Fi.20.-). | 15 PLN | 15 PLN | |
43635 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka opłacona odpowiedzią z hasłem propagandowym O i T, całostka nie złożona. | 50 PLN | 50 PLN | |
43639 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka do obiegu zagranicznego. | 30 PLN | 30 PLN | |
43652 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 36. | 20 PLN | 20 PLN | |
43680 |
1939 druk w sprawach żywnościowych z obiegu pocztowego z Mszany Dolnej, z obiegu rzadkie. | 250 PLN | 260 PLN | |
43687 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 20. | 35 PLN | 35 PLN | |
43688 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 22. | 35 PLN | 35 PLN | |
43731 |
1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi.1584,-), bardzo dobry stan zachowania. | 1 400 PLN | 1 200 PLN | |
43735 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", II i V linijka niedokładnie odbite; czysta w doskonałym stanie zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
43738 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego, odległość między kreską i cyframi nadruku 19 mm, wysokość kreski 8,5 mm; czysta w doskonałym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
43739 |
43872 |
1974 Dożynki Centralne w Poznaniu, dodatkowy nakład karty z nadrukiem informującym o cenach nawozów sztucznych wykonany na zlecenie CRS "Samopomoc Chłopska", bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
43890 |
1983 karnet - 90 lat ruchu filatelistycznego w Polsce, bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN |