Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
27183 |
1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa, blok wydany na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu Woldenberg, którzy uprowadzeni na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali rozmieszczeni w innych obozach jenieckich; blok ma nieco większe od typowego wymiary 112x154 (zamiast 107x150), kilka pęknięć papieru na krawędziach nie obniża w związku z tym znacznie jego wartości, same znaczki (Fi.2400.-), gwarancja Schmutz | 3 000 PLN | 2 500 PLN | |
27196 |
1943 widokówka od żołnierza niemieckiego wysłana 13.7 do Gdańska, dwuobrączkowy datownik nadawczy GROSS BORN LAGER LINDE, okrągła pieczęć formacyjna z godłem "Pz.-Gren.-Ers.-Btl. 5" (Panzergrenadier-Ersatz-Bataillon 5); rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
27198 |
1943 potwierdzenie otrzymania paczki żywnościowej wysłane 8.7 z obozu do Chełma, stempelek cenzora obozowego nr.5, minimalnie słabszy stan zachowania;
| 300 PLN | 300 PLN | |
27230 |
1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, kasowany znaczek za 50 gr. na wycinku, gwarancja. | 60 PLN | 54 PLN | |
27268 |
1945 500. rocznica bitwy pod Warną, ślady przywarcia na gumie, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 250 PLN | |
27272 |
1942 Oflag IIE - oddział garażowy "K" - oznaczenie K wzięło się od pierwszej litery wyrazu Kaserne (Koszary), a związane było z miejscem rozlokowania młodszych stopniem jeńców w garażach po niemieckiej jednostce pancernej; dekoracyjna karta z życzeniami z okazji Świąt Wielkanocnych datowana 24.III, na froncie widoczny podpis "Oflag II/E/K"; stempelek cenzora obozowego nr.12; bardzo dobry stan zachowania;
| 350 PLN | 360 PLN | |
27277 |
1944 Syrenka, gwarancja z oznaczeniem "4d" Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
27284 |
1944 całostka grzecznościowo stemplowana z kasownikiem okolicznościowym o tematyce olimpijskiej, gwarancja na odwrocie Schmutz. | 180 PLN | 180 PLN | |
27285 |
1944 Kaplica, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 45 PLN | |
27286 |
1944 znaczek na papierze x4, gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
27302 |
1944 znaczek stemplowany pamiątkowo stemplem poczty polowej "W./orzeł/P." stosowanym do znakowania opasek powstańczych i stemplem Głównej Poczty Polowej No 75a (typ 17), fotoatest. | 450 PLN | 521 PLN | |
27419 |
1945-46 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie, cięty i ząbkowany arkusik z dopłatą na PCK. - reprodukcje malarstwa polskiego. | 150 PLN | 150 PLN | |
27426 |
1945 Libertas, znaczek na papierze x, gwarancja i oznaczenie. | 150 PLN | 150 PLN | |
27469 |
1944 Sosnowiec - wydanie prowizoryczne, znaczek III Rzeszy za 50 gr./1 fen. z nadrukiem stempelkiem metalowym "50 groszy 50 / Orzeł /Poczta Polska / belka", gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 135 PLN | |
27471 |
1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./10 gr. z nadrukiem nowej wartości i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnoszarym (nakład 300 szt), piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski. | 300 PLN | 270 PLN | |
27486 |
1945 Kołobrzeg, znaczki wydania prywatnego z przedrukiem stempelkiem metalowym na znaczkach Generalnego Gubernatorstwa. | 250 PLN | 225 PLN | |
27487 |
1945 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym. | 30 PLN | 30 PLN | |
27492 |
1944 Wodzowie, znaczek na wycinku kartki pocztowej ze stemplem prowizorycznym z Kraśnika. | 500 PLN | 500 PLN | |
27493 |
1944 Wodzowie, znaczek na wycinku z obiegu pocztowego z nieodnotowanym na znaczkach tego wydania stemplem poniemieckim z Parysowa 5.10.44 gmina Garwolin. | 1 200 PLN | 1 510 PLN | |
27531 |
1944 znaczki stemplowane kasownikiem prowizorycznym z Warszawy Warszawa "Wedel" - tymczasowego Urzedu Pocztowego na Pradze - dzisiejsza siedziba Wedla na odwrocie niemieckiego formularza. | 180 PLN | 180 PLN | |
27532 |
1944 Goznak, seria z odmianą znaczka za 25 gr z walca II i III. | 20 PLN | 20 PLN | |
27546 |
1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.8 "pionowe kreski na rysunku", gwarancja i opis. | 25 PLN | 35 PLN | |
27549 |
1944 wydanie przedrukowe, seria. | 25 PLN | 25 PLN | |
27550 |
1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz. | 25 PLN | 25 PLN | |
27575 |
1945 list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczna erka i kasownik urzędu pocztowego Warszawa 26. | 240 PLN | 240 PLN | |
27583 |
1945 P.K.W.N., parka oryginalnie kasowanych znaczków za 2 zł./25 gr., lewy z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.57 "kropka pod Gr", gwarancja i opis Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
27587 |
1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętym nadrukiem i z błędem na poz.40/90 "pionowa kreska 4 wcięta u góry", gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
27617 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z usterką w postaci ściętej u dołu litery w. | 15 PLN | 15 PLN | |
27645 |
1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.17/67 "zalana cyfra 5", gwarancja i opis Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
27658 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 7 "litera a uszkodzona". | 45 PLN | 45 PLN | |
27659 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 19 "litera a ścięta z prawej strony", gwarancja. | 45 PLN | 45 PLN | |
27666 |
1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.45 "kreska ścięta z lewej" i na znaczku podstawowym "kropka nad r w Gr", dodatkowo nierówne litery napisu Kielce, gwarancja i opis Krawczyk. | 70 PLN | 70 PLN | |
27680 |
1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem jak B4 na poz.63 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
27681 |
1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami - na znaczku podstawowym z III walca na poz.3 "wyszczerbiona lewa 2" i nadruku "uszkodzone z", gwarancja i opis. | 20 PLN | 20 PLN | |
27695 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 69 "cieńsza litera y". | 45 PLN | 45 PLN | |
27698 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z piątego rzędu z nadrukiem normalnym i częściowym podniesionym nadrukiem z szóstego rzędu - podwójny nominał, znaczek złamany. | 10 PLN | 10 PLN | |
27701 |
1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym na poz.76 "ukośna kreska na prawym skrzydle", gwarancja i opis Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
27706 |
1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem nadruku na poz.50 "zalana cyfra 4", błędem na znaczku podstawowym z poz.100 "wypustka na A w POCZTA"; dodatkowo ten skrajny w arkuszu znaczek jest poziomo zgięty i nadruk wyszedł skośny, cena wywoławcza tylko 20% wartości, gwarancja i opis Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
27708 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 34 z przesuniętym nadrukiem i nominałem na dole znaczka, gwarancja Petriuk. | 120 PLN | 120 PLN | |
27742 |
1945 wydanie łódzkie, parka znaczków o różnej wielkości, szerszy po prawej, możliwe przy ząbkowaniu liniowym. | 20 PLN | 20 PLN |