Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
26606 |
1945 Ludowe Wojsko Polskie, widokówka (Konnersreuth w Bawarii) wysłana z miejscowości Nowy Świętów na adres poczty polowej 38504 (6 Pułk piechoty) w Częstochowie, stempelek cenzury wojskowej 380 razem z datownikiem 12.XI.45; dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
26639 |
1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe (Fi. ponad 1170.-). | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
26640 |
1939-45 komplet znaczków stemplowanych obejmujący znaczki opłaty, dopłatny i urzędowe, część na kopertach. | 170 PLN | 170 PLN | |
26683 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 24 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 07.10.41 z Otwocka do Warszawy; zwraca uwagę datownik "OTWOCK über WARSCHAU" z wyróżnikiem "a", na odwrocie fragment stempla wpływu; minimalnie słabszy stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
26693 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym na ozdobnym przedwojennym blankiecie polskiego telegramu. | 40 PLN | 40 PLN | |
26716 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.30 euro). | 50 PLN | 50 PLN | |
26720 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na wycinkach, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PRZEWROTNE". | 40 PLN | 36 PLN | |
26745 |
1941 ekspres polecony z Warszawy do Krakowa ze stemplem odbiorczym Krakau 1. | 65 PLN | 58 PLN | |
26750 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, minimalnie słabszy stan zachowania (u góry niewielkie przebarwienia narożników - w rzeczywistości praktycznie niewidoczne i niewielkie ukośne odciśnięcie). | 120 PLN | 120 PLN | |
26753 |
1941 urodziny Hitlera - trudny do zdobycia komplet 4 kasowników okolicznościowych stosowanych 20.IV w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie, bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
26785 |
1942 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania, na gumie w kilku miejscach niewielkie przebarwienia, od frontu w dwóch miejscach (Fi.200.-). | 200 PLN | 200 PLN | |
26813 |
1943 polecona kartka okolicznościowa 400. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika. | 70 PLN | 70 PLN | |
26818 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz, sektor II/2 | 90 PLN | 90 PLN | |
26833 |
1944 Okupacja Niemiecka Terenów Polskich anektowanych przez ZSRR - Włodzimierz Wołyński - poczta pomocnicza, znaczki 1 wydania poczty pomocniczej zorganizowanej w okresie wycofywania się armii niemieckiej - opłacano nimi dostarczenie przesyłki do najbliższej dalej działającej poczty, gdzie dodawano na list frankaturę z wydania przedrukowego "UKRAINE" lub znaczków Generalnej Guberni, nadruk HILFPOST / Gebietskommisssar Wladimir-Wolynsk, papier żółtawy, tak jak wydano bez gumy, ząbkowanie 11, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.3000.-), ładny stan zachowania. | 2 700 PLN | 2 700 PLN | |
26845 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-). | 120 PLN | 140 PLN | |
26885 |
1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze karminowym, na papierze białym gładkim bibułkowym, odmiana w rzadkim odcieniu różowawokarminowym - Machowski 11v (nakład kilkanaście z ogółem 200 szt.), gwarancja i opis (11v) Gryżewski, (4Iax1) Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
26887 |
1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szarym gładkim średnim, gwarancja i opis 1Iay2 Schmutz. | 180 PLN | 180 PLN | |
26889 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze żeberkowanym x3 (nakład 200 sztuki), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 420 PLN | 360 PLN | |
26890 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze y1 (nakład 1264 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
26893 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze zółtawym szorstkim grubym (nakład 259 szt.), na wycinku użytkowym, to jedyna odmiana występujaca na tym papierze, gwarancja i opis Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
26894 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze z2 (nakład 259 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 380 PLN | 320 PLN | |
26897 |
1942 Wdowa drugiego wydania w odcieniu zielonkawo niebieskim opisanym w katalogu Machowskiego na papierze y2 (nakład 232 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
26907 |
1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze żółtobrązowym na papierze szaroniebieskim gładkim średnim, gwarancja i opis Schmutz. | 110 PLN | 110 PLN | |
26909 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze x1 (nakład 160 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
26912 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze y3 (nakład 185 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 550 PLN | 500 PLN | |
26913 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 (nakład 1170 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
26920 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja. | 150 PLN | 300 PLN | |
26921 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
26934 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, skasowana czerwonym datownikiem na karcie, gwarancja. | 60 PLN | 50 PLN | |
26945 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony rysunku; karta w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
26982 |
1943 kartka z grafiką z okazji Dni Książki. | 180 PLN | 180 PLN | |
27026 |
1943 grafika wielkanocna. | 40 PLN | 80 PLN | |
27039 |
1944 kartka z grafiką obozową. | 160 PLN | 360 PLN | |
27054 |
1944 kartka z grafiką obozową z obiegu. | 100 PLN | 100 PLN | |
27055 |
1944 kartka z grafiką obozową, stempel okolicznościowy "13.VI.1831 Utworzenie Polskiej Żandarmerii". | 180 PLN | 308 PLN | |
27088 |
1945 kartka z rzadką grafiką obozową, stempel okolicznościowy "Wystawa leśna". | 180 PLN | 265 PLN | |
27094 |
1940 urzędowy dokument potwierdzający, że porucznik Ludwik Kościelski jest przetrzymywany w obozie jenieckim Oflag VIIA Murnau, wystawiono 28.8, pieczęć komendanta obozu, podpisana z upoważnienia przez majora Kohlera; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
27125 |
1943 góry, gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 108 PLN | |
27148 |
1944 kraty, parka znaczków na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (nakład 186 sztuk), znaczki w różnych odcieniach, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 350 PLN | 350 PLN | |
27160 |
1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, kasowany znaczek za 1+1 mk. z żółtopomarańczowym tłem na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN |