Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
26808 |
1919 kartka ze Lwowa 2.XII.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury K1. | 25 PLN | 25 PLN | |
26809 |
1919 podwójna kartka wydania obiegowego "orzeł na tarczy barkowej" z opłacona odpowiedzią w układzie z odwrotnie wydrukowanymi kartkami - góra karty I połączona z dołem karty II użyta z Warszawy 17.6.19 do Wiednia, stempel odbiorczy na froncie, z obiegu pocztowego bardzo rzadka. | 400 PLN | 300 PLN | |
26810 |
1919 całostka z nadrukiem typ 11 wysłana z Warszawy 24.3.19 do Łodzi. | 85 PLN | 70 PLN | |
26812 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 43. | 500 PLN | 500 PLN | |
26813 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 - brak rombu. | 40 PLN | 40 PLN | |
26815 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14. | 40 PLN | 36 PLN | |
26817 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8. | 40 PLN | 36 PLN | |
26818 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7. | 40 PLN | 36 PLN | |
26828 |
1920 kartka typu m z hasłem propagandowym w układzie a - wszystkie litery jednakowego kroju. | 40 PLN | 40 PLN | |
26834 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 5 mk "orzeł na tarczy barokowej", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 17/11.1922 z miejscowości Posada Olchowska do Myszkowa; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (ubytki na dwóch narożnikach). | 50 PLN | 60 PLN | |
26843 |
1927 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią z sygnaturą IX-927. | 120 PLN | 120 PLN | |
26844 |
1928 Henryk Sienkiewicz, dwie całostki z sygnaturą II-1928 w barwie niebieskiej i ciemnoniebieskiej. | 70 PLN | 63 PLN | |
26856 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, sygnatura VIII-1931, stan średni. | 60 PLN | 60 PLN | |
26857 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki. | 80 PLN | 80 PLN | |
26858 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 13, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki. | 70 PLN | 70 PLN | |
26860 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 14, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki. | 80 PLN | 80 PLN | |
26862 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 24, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry z widoczną smugą. | 80 PLN | 80 PLN | |
26863 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 18, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki. | 80 PLN | 80 PLN | |
26864 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki. | 70 PLN | 70 PLN | |
26866 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
26877 |
1933 całostka z ilustracją nr 21 z obiegu pocztowego. | 30 PLN | 20 PLN | |
26880 |
1934 kartka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934. | 80 PLN | 80 PLN | |
26881 |
1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 14. | 80 PLN | 65 PLN | |
26882 |
1935 całostka z ilustracją 19 z obiegu. | 35 PLN | 25 PLN | |
26884 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1 wysłana z Krakowa do Ameryki. | 25 PLN | 25 PLN | |
26886 |
1936 całostka z sygnaturą V-1936 i hasłem propagandowym H. | 30 PLN | 110 PLN | |
26888 |
1937 M/S Piłsudski - 15 gr, sygnatura V-1936, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!" bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 50 PLN | |
26889 |
1937 całostka z sygnaturą I-1937 i hasłem propagandowym N. | 20 PLN | 18 PLN | |
26891 |
1937 Uniwersytet Lwów, całostka z ilustracją 15, stan bardzo dobry. | 70 PLN | 70 PLN | |
26892 |
1937 Lwów Uniwersytet, całostka z ilustracją 20 wysłana z Sarn do Ameryki pisana w języku hebrajskim. | 25 PLN | 25 PLN | |
26893 |
1937 Lwów Uniwersytet, całostka z ilustracją 21 wysłana z Lanckorony do Krakowa. | 25 PLN | 20 PLN | |
26895 |
1937 całostka z ilustracja nr 11 z obiegu pocztowego. | 45 PLN | 30 PLN | |
26928 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 2 z obiegu pocztowego. | 40 PLN | 30 PLN | |
26930 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 10 z obiegu pocztowego. | 40 PLN | 35 PLN | |
26936 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przybycie warszawskiego batalionu P.O.W. do Kopytowa na Wołyniu - sierpień 1915. | 60 PLN | 70 PLN | |
26937 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przy ognisku na Wołyniu - wrzesień 1915. | 70 PLN | 70 PLN | |
26938 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Komendant J.Piłsudski w okopach rezerwowych pod Kobczami na Wołyniu - październik 1915. | 70 PLN | 70 PLN | |
26941 |
1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk) z zadrukowanym znakiem opłaty, czysty, gwarancja. | 200 PLN | 180 PLN | |
26942 |
1945 znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego nadrukowany na formularzu kartkowym z poddrukiem "MIEJSCE NA ZNACZEK" i napis "ŁÓDŹ", hasło propagandowe 3 - "DEMOKRACJA TO NASZA SIŁA"; dobry stan zachowania (ślady po podlepkach). | 150 PLN | 210 PLN | |
26949 |
1946 ilustrowany formularz kartkowy z numerem zezwolenia cenzury B-45351; temat - Kopernik. | 50 PLN | 40 PLN |