Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
16823 |
1920 Olsztyn, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 23.8 z Osterode - Ostródy do Berlina, dosyłana na obszarze Berlina; prawidłowo opłacona przesyłka z ładną trójkolorową frankaturą. | 120 PLN | 100 PLN | |
16824 |
1920 Olsztyn, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 4.7 z Ortelsburg - Szczytno do Bingerbrück (na odwrocie punktowe ubytki powierzchni papieru po podlepkach); gwarancja Falkowski. | 100 PLN | 90 PLN | |
16825 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym - wzór Hutnik projektu prof.J.Raszki. | 60 PLN | 54 PLN | |
16826 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w kolorach ciemnobrunatnym i brunatnopomarańczowym - wzór Hutnik projektu prof.J.Raszki. | 60 PLN | 54 PLN | |
16827 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze jasnozielonym - wzór koścółek w Komorowicach projektu prof.J.Zarzyckiego. | 60 PLN | 54 PLN | |
16831 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czerwonobrunatnym - wzór dziewczyna Ślązaczka projektu prof.J.Bukowskiego. | 60 PLN | 60 PLN | |
16833 |
1920 Górny Śląsk, seria znaczków urzędowych z odmianami. | 90 PLN | 81 PLN | |
16837 |
1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim - wzór herb Śląska Cieszyńskiego projektu prof.J.Bukowskiego. | 60 PLN | 60 PLN | |
16842 |
1921 wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz. | 20 PLN | 20 PLN | |
16844 |
16853 |
1921 wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
16861 |
1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, luzaki ząbkowane. | 50 PLN | 50 PLN | |
16863 |
1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczki stemplowane. | 50 PLN | 50 PLN | |
16864 |
1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczki stemplowane. | 70 PLN | 70 PLN | |
16865 |
1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, luzaki nieząbkowane. | 30 PLN | 30 PLN | |
16866 |
1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, luzaki nieząbkowane. | 60 PLN | 60 PLN | |
16868 |
1921 Górny Śląsk, AMBULANS NR.345 relacji WROCŁAW - KATOWICE (Zug 345 Breslau-Kattowitz), całostka II wydania dofrankowana znaczkiem z pustopolem wysłana do Propsthain (Probsthain) - Proboszczowa, przewieziona 27.7 ambulansem; walor w dobrym stanie zachowania | 120 PLN | 100 PLN | |
16869 |
1921 Górny Śląsk, dofrankowana całostka za 15 Pf II wydania, wysłana 9.9 z miejscowości Panewnik (IDAWEICHE) - w wyniku plebiscytu przyznanej stronie polskiej - do miejscowości Lipiny Śląskie (Lipine). | 140 PLN | 120 PLN | |
16871 |
1922 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej Górnego Śląska, wysoka (19 mk.) frankatura trójkolorowa wyłącznie wartości markowych, pocztowy adres przesyłkowy (Fi. dopłata 300%) do paczki wysłanej 23.II z Leobschütz (Głubczyce) do Berlina, stempel odbiorczy; znaczki unieważnione kasownikiem korkowym; bardzo dobry stan zachowania; | 1 200 PLN | 700 PLN | |
16879 |
1942 seria pierwszego wydania - zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce na liście poleconym do Szwajcarii. | 100 PLN | 100 PLN | |
16887 |
1944 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony frankowany kompletną serią (dwa znaczki na odwrocie), znaczki skasowane 16.XII metalowym datownikiem typu II pocztowej agencji pokładowej Marynarki Wojennej nr.27 (okręt podwodny ORP "Wilk"); koperta z silnymi przebarwieniami, liczone jak znaczki kasowane. | 50 PLN | 50 PLN | |
16890 |
1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczek z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, w pięknym stanie. | 20 PLN | 20 PLN | |
16908 |
1940 Obszary anektowane przez Litwę, wydanie okolicznościowe z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, seria kasowana będąca w obiegu na terenach okupacji litewskiej. | 40 PLN | 40 PLN | |
16930 |
1943 tzw. "adres konspiracyjny" - służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, kartka z Warszawy do Portugalii. | 100 PLN | 90 PLN | |
16937 |
1938 Jaworzyna Spiska, po zajęciu Zaolzia w dniu 31.X rząd polski wysłał do Pragi i Bratysławy ultimatum w sprawie zwrotu dalszych, niewielkich już, spornych obszarów: Spisza, Orawy, Czadca i Jaworzyny; w listopadzie polskie jednostki wkroczyły na te tereny, a 1.XII w Zakopanym przejęto je protokolarnie; list (bilet wizytowy) wysłany 21.XII z Jaworzyny Spiskiej do Nowego Sącza, dodatkowo stempel propagandowy "WYZWOLONA JAWORZYNA/ W POLSKICH TATRACH" (Myślicki 38 256); oryginalne całości z tych terenów należą do rzadkości; gwarancja. | 800 PLN | 500 PLN | |
16972 |
1942 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, "Wykaz poczty służbowej i rozkazów przesłanych za pośrednictwem Poczty Polowej Nr.112 z D-twa O.Z. do Oficera Placu w Tel-Aviv" dokument wewnętrzny polskiej poczty polowej 112, idealnie odciśnięty datownik z dnia 23.VIII; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 70 PLN | |
16974 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR, karta wiązana do pakietu zawierającego rozkazy i meldunki wysłane ze Sztabu Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR do Centrum Wyszkolenia Artylerii w Karsu, datownik "GŁÓWNA POCZTA POLOWA D.TWO.POL.SIŁ.ZBR.w.ZSRR" z wpisaną datą 18.7.42, poniżej numer RN978 i dwa podpisy; rzadki służbowy walor z okresu formowania Polskiej Armii w Związku Sowieckim przesłany za pośrednictwem polskiej poczty polowej; ogólnie dobry stan zachowania (ślady archiwizacji) | 120 PLN | 120 PLN | |
16984 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", połówka ząbkowanego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow). | 50 PLN | 50 PLN | |
16986 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na różowym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow). | 60 PLN | 60 PLN | |
16987 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", połówka ciętego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na fioletoworóżowym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow). | 50 PLN | 50 PLN | |
16990 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - II nakład w kolorze lilaczerwonym, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow). | 60 PLN | 60 PLN | |
16998 |
1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Irak, zbiorcze zestawienie wypłat "Postal order'y" dokonanych przez pocztę polową 111 dnia 27.VIII, przekazane do archiwum; niecodzienny dokument wewnątrzpocztowy w dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 70 PLN | |
17025 |
1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, próba fotograficzna - wzór IV, mały format 42x28 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; na konkurs zgłoszono siedem różnych projektów czteroznaczkowych serii i dwa znaczki luzem; oferowany powyżej dostał II nagrodę pocieszenia; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka. | 200 PLN | 150 PLN | |
17026 |
1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, próba fotograficzna - wzór VIII, mały format 42x28 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; jeden z dwu znaczków luzem zgłoszonych na konkurs; nienagrodzony; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka. | 150 PLN | 130 PLN | |
17039 |
1946 poczta polowa II Korpusu, seria - szlak bojowy. | 50 PLN | 50 PLN | |
17044 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, znaczek z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł., piękny stan. | 50 PLN | 50 PLN | |
17064 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr. - frankatura pojedyncza, ofrankowany formularz kartkowy wysłany 28.II.1940 z Warszawy do Wilna, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym polskim przedwojennym wirnikiem, stempelek cenzury królewieckiej. | 120 PLN | 120 PLN | |
17086 |
1940 list polecony z Zakopanego do Radomia, mieszana frankatura ze znaczkiem dopłatnym z fałszywym odwróconym nadrukiem, osobliwe. | 600 PLN | 600 PLN | |
17088 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr. z błędem na poz.91 "wklęsła podstawa lewej cyfry 2", gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
17095 |
1940 wycinek z rzadkim kasownikiem okolicznościowym targów jesiennych w Radomiu z wyróżnikiem a. | 100 PLN | 100 PLN |