Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
11949 |
1836 list (druk) wysłany 8.III ze Lwowa do Przeworska, dwuwierszowy łukowy stempel nadawczy, na odwrocie zalepka z suchym tłoczeniem; dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
11953 |
1838 list wysłany 10.X z Tarnowa do Lwowa, czarny, dwuwierszowy stempel nadawczy, dopisek "Exoffo" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie dwuwierszowy kasownik odbiorczy Lemberg (czcionką pisaną) i sucho tłoczona zalepka listowa. | 60 PLN | 60 PLN | |
11958 |
1840 list z pełną treścią wysłany 2.VIII ze Stanisławowa do Czortkowa, dwuwierszowy stempel nadawczy "STANISLAU", dopisek "Exoffo franco" zwalniający przesyłkę urzędową od opłaty pocztowej, czerwoną kredką wpisana waga przesyłki "1 1/2" łóta, na odwrocie ładnie odbity stempel odbiorczy "CZORTKOW"; walor w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 200 PLN | 210 PLN | |
11961 |
1842 około, TARNÓW NIEBIESKI KASOWNIK, list wysłany 23.IV z Tarnowa do Lwowa, dwuwierszowy stempel nadawczy w kolorze niebieskim, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy z herbem Tarnowskich - Leliwa i kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 55 PLN | |
11971 |
1848 list wysłany 2.II z Pilzna do Tarnowa, dwuwierszowy stempel nadawczy, dopisek "Exoffo" zwalniający korespondencję urzędową z opłaty pocztowej; na odwrocie sucho tłoczona zalepka listowa i dwuobrączkowy z ozdobnikiem kasownik odbiorczy. | 30 PLN | 30 PLN | |
11974 |
1849 obwoluta listu z Człuchowa (Schlochau) do Conitz. | 45 PLN | 45 PLN | |
11989 |
1860 około, koszulka listu wysłanego 11.4 z Warszawy do Hrubieszowa, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC (398k), stempelek "Interes Rządowy" (Czernik typ.IIIA) w ramce, na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej. | 70 PLN | 70 PLN | |
11997 |
1867 około, list wysłany 26.IV z Włocławka do Piotrkowa, okrągły stempel nadawczy typu IXA (417e) z tekstem rosyjsko - polskim, stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ.IIIA); na odwrocie dekoracyjna pieczęć nadawcy. | 40 PLN | 40 PLN | |
12000 |
1881 list polecony z Kościana (Kosten) do Lissy (Leśnicy), czerwony stempel "Recomandit", na rewersie stemple notariusza, dekoracyjna całość choć duży rozmiar (koperta zagięta w pionie). | 55 PLN | 55 PLN | |
12011 |
1873 list z Kołomyi do Lwowa. | 40 PLN | 40 PLN | |
12042 |
1904 widokówka wysłana 15(3).I z miejscowości Rypin do Piotrkowa, kasownik odbiorczy. | 20 PLN | 20 PLN | |
12050 |
1912 karta pocztowa opłacona jako druk miejscowy, wysłana 5.VI w Baranowiczach, rzadko spotykana taryfa 1 kop., bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 160 PLN | |
12055 |
1913 karta pocztowa wysłana 11/25.II z Kalisza do Petersburga, nadana w urzędzie na dworcu kolejowym, znak opłaty unieważniony datownikiem z napisami grażdanką KALISZ DWORZEC ( ) z wyróżnikiem "B" (), obok odbitka tego samego datownika; u dołu wirnik stempla odbiorczego w Petersburgu z 28.2; dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT. | 150 PLN | 150 PLN | |
12143 |
1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie). | 100 PLN | 100 PLN | |
12150 |
1914 widokówka o tematyce Legionowej z Krakowa do Budziejowic. | 15 PLN | 15 PLN | |
12158 |
1915 opaska gazetowa wysłana z Łodzi do Niemiec, stempel cenzury wojskowej. | 15 PLN | 15 PLN | |
12167 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta pocztowa Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, wysłana 26.VIII z urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Wiednia, dwuwierszowy stempelek cenzury piotrkowskiej. | 100 PLN | 90 PLN | |
12170 |
1916 list polecony z Warszawy 10.3.16 do Berlina opłacony serią z nadrukiem Rusisch Polen, stempel cenzury i odbiorczy na odwrocie. | 50 PLN | 50 PLN | |
12171 |
1916 list polecony z Warszawy 4.9.16 do Hamburga, opłata zgodna z taryfą pocztową. | 20 PLN | 20 PLN | |
12186 |
1916 zalepka z Krakowa. | 20 PLN | 20 PLN | |
12198 |
1917 list polecony z Sieradza 28.10.17 do Monachium, na odwrocie stempel odbiorczy. | 70 PLN | 70 PLN | |
12200 |
1917 list z Szawli (Schaulen) koło Kowna 27.8.17 do Królewca, stempel cenzury wojskowej. | 50 PLN | 80 PLN | |
12203 |
1917 list polecony z Łodzi 22.12.17 do Hamburga, stempel cenzury i odbiorczy na odwrocie. | 50 PLN | 50 PLN | |
12234 |
1918 list z Lublina 25.7.18 do Düsseldorfu, stempel "K.u.K. Militärgeneralgouvrnement / für das öst.-ung. Okkupationsgebiet / in Polen". | 80 PLN | 80 PLN | |
12266 |
1915 list z poczty polowej w Marienburgu (Malborka) 31.7.15 do Berlina, stempel miejscowej cenzury wojskowej, widokówka zamek w Malborku. | 70 PLN | 70 PLN | |
12269 |
1915 kartka z poczty polowej 113 4.VIII.15 ze stemplem formacyjnym "KOMENDA LEGIONÓW POLSKICH / PROWIANTURY I. BRYGADY". | 80 PLN | 80 PLN | |
12338 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I i II wydanie przedrukowe - frankatura mieszana: znaczek za 35 kop. i znaczki cięte za 10 kop. i 35 kop. na kopercie listu grzecznościowego wysłanego 3.5 do chirurga naczelnego korpusu - generała Stanisława Gurbskiego w Bobrujsku, na odwrocie kasownik odbiorczy 4.5; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygn. na odwrocie S.ŚL.; gwarancja Mikstein. | 600 PLN | 820 PLN | |
12344 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie. | 35 PLN | 35 PLN | |
12345 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z oryginalną gumą. | 35 PLN | 35 PLN | |
12348 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie w czworobloku, widoczne na skanie lekkie załamanie w lewym dolnym rogu. | 120 PLN | 120 PLN | |
12358 |
1918 całostka poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Jungjohann. | 150 PLN | 130 PLN | |
12359 |
1918 całostka poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Jungjohann. | 150 PLN | 150 PLN | |
12374 |
1920 znaczki wydania pamiątkowego Armii gen. J.Hallera w Pucku, fotoatest Schmutz. | 1 400 PLN | 1 550 PLN | |
12447 |
1916 Warszawa, list z Wilna 11.7.16 do Warszawy, pięknie odbity stempel cenzury wojskowej w Królewcu i znaczkiem poczty miejskiej na odwrocie. | 40 PLN | 40 PLN | |
12467 |
1916 Warszawa, ząbkowana seria wydania nie dopuszczonego do obiegu, znaczek za 6 groszy bez ząbkowania pionowego. | 200 PLN | 200 PLN | |
12487 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czystych znaczków ząbkowanych oba typu 3, lewy z widocznym na skanie mocnym załamaniem pionowym, prawy w pięknym stanie, gwarancja i opis. | 250 PLN | 250 PLN | |
12502 |
1918 Luboml, seria cięta, jeden znaczek z podlepką, inne z lekkimi przywarciami farby na gumie, gwarancja Falkowski. | 50 PLN | 45 PLN | |
12503 |
1918 Luboml, seria cięta. | 40 PLN | 40 PLN | |
12504 |
1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem. | 10 PLN | 8 PLN | |
12516 |
1918 Przedbórz, znaczek IV wydania, gwarancja Wiatrowski. | 10 PLN | 8 PLN |