Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
5145 |
1839 dwułutowy list wysłany 20.III z Tarnowa do Lwowa, dwuwierszowy stempel nadawczy, na odwrocie ładnie odbity kasownik odbiorczy, adnotacje pocztowe dotyczące wagi przesyłki; na odwrocie sucho tłoczona zalepka nadawcy; gwarancja Adamczyk. | 100 PLN | 100 PLN | |
5171 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 139x113mm; bardzo dobry stan zachowania. | 70 PLN | 70 PLN | |
5173 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 139x113mm; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ubytki powierzchni papieru po podlepkach). | 50 PLN | 50 PLN | |
5174 |
1883 list do Paczkowa przesłany 31.III ambulansem relacji Halle - Poznań, kasownik odbiorczy Czerwieńsk (Rothenburg). | 40 PLN | 40 PLN | |
5179 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop., rozmiar: 145x120mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | 60 PLN | 60 PLN | |
5181 |
1889 formularz zawiadomienia o wykryciu przez lekarza ogniska choroby zakaźnej, przygotowany na karcie pocztowej za 3 kop.; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
5182 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop., rozmiar: 134x376mm; dobry stan zachowania. | 70 PLN | 70 PLN | |
5189 |
1894 kartka z Drohobycza do Ciężkowic, wielokrotnie odbity stempel odbiorczy i okręgowy, osobliwe. | 20 PLN | 20 PLN | |
5190 |
1896 blankiet przekazu pocztowego bez znaku opłaty w typie pierwszego wydania ze znakiem opłaty; niespotykany, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
5205 |
1904 blankiet przekazu pocztowego na kwotę 50 rubli, wysłany 4.X z Wielunia do Frolowskoje, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; kasowniki odbiorcze 11.X na odwrocie; niespotykany, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 180 PLN | 180 PLN | |
5206 |
1906 kartka z Lwowa na trójjęzycznej całostce austriackiej, w tym w języku polskim. | 15 PLN | 15 PLN | |
5210 |
1908 kartka z Stanisławowa na trójjęzycznej całostce austriackiej, w tym w języku polskim. | 15 PLN | 15 PLN | |
5211 |
1908 polecony list urzędowy z Lwowa do Muszyny. | 15 PLN | 15 PLN | |
5215 |
1909 całostka ilustrowana. | 20 PLN | 20 PLN | |
5219 |
1910 recypis zwrotny z Rochatyń, czytelny stempel na odwrocie. | 15 PLN | 15 PLN | |
5248 |
1851 Królestwo Polskie, rzadka w tak wczesnym okresie, koperta listu zagranicznego wysłanego 24.IX z Warszawy do Clermont-Ferrand we Francji, stempel nadawczy typu IIIC (398k), stemple graniczne: "AUS RUSSLAND" (Feuser 130.-) i "PRUSSE - VALENCIENNES", stempel tranzytowy Berlina i odbiorczy francuski 30.IX; liczne adnotacje pocztowe dotyczące wagi przesyłki i opłat; zgrabna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | 400 PLN | 400 PLN | |
5256 |
1859 znak opłaty wycięty z koperty Poczty Miejskiej w Warszawie wydanej przez Komisję Rządową Przychodów i Skarbu. | 50 PLN | 50 PLN | |
5258 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany rzadkim kasownikiem numerowym 98 - Chomęciska, Bojanowicz 8 punktów, znaczek w bardzo dobrym stanie, gwarancja Petriuk. | 1 200 PLN | 1 900 PLN | |
5259 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek o jasnych odcieniach na kopercie listu wysłanego 14.XI z Płocka do Warszawy, znaczek unieważniony polskim kasownikiem numerowym 253 - Płock, obok polsko-rosyjski miejscownik nadawczy i adnotacja b.pilno, na odwrocie godzinnik 1/P (Fi.+250.-) i kasownik odbiorczy; list zamknięty nieuszkodzoną pieczęcią lakową; fragment tylnej części koperty został nadcięty dla lepszej ekspozycji stempli; bardzo zgrabna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 6 000 PLN | 6 000 PLN | |
5260 |
1860 pierwszy polski znaczek stemplowany kasownikiem numerowym 194 - Sieradz, silnie uszkodzona ramka w dolnym lewym rogu, słabe ząbkowanie w górnej części. | 800 PLN | 1 150 PLN | |
5261 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., czysty, w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach, słaby stan, na górze prześwitki i uszkodzone ząbki, dół niezły, pełny rysunek i bardzo niska cena wywoławcza. | 300 PLN | 410 PLN | |
5265 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym 1, znaczek w dobrym stanie, gwarancja. | 700 PLN | 860 PLN | |
5266 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z kasownikiem numerowym 3 - Nowy Dwór, reperowany dolny lewy narożnik, gwarancja z "4" Schmutz. | 750 PLN | 1 100 PLN | |
5267 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z kasownikiem numerowym 324 - Sanniki, bardzo rzadki kasownik - według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10, nieudolnie doklejony prawy górny narożnik, prześwitka, pozostałości oryginalnej gumy, gwarancja z "4" Schmutz. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
5269 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych z kasownikiem numerowym 138 - Radom, lekka prześwitka na środku znaczka. | 500 PLN | 500 PLN | |
5270 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych z kasownikiem numerowym 113 - Ożarów, bardzo rzadki kasownik - według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów, znaczek przeząbkowany i reperowany, ze zbioru S. Dolińskiego, mocno podniesiona gwarancja z "4" Schmutz. | 1 400 PLN | 1 800 PLN | |
5276 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem numerowym 187 - Tomaszów Rawski, znaczek z odmiennym typem kliszy z dodatkową obwódką w kolorze niebieskim typ I, słabe ząbkowanie, podniesiona gwarancja. | 1 400 PLN | 1 400 PLN | |
5281 |
1860 koperta dla Poczty Miejskiej w Warszawie, koperta z tłoczonymi kwadracikami, znak opłaty w kolorze niebieskim, stan bardzo dobry. | 1 500 PLN | 1 200 PLN | |
5288 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 37 Łomży, uszkodzony prawy dolny narożnik. | 100 PLN | 100 PLN | |
5292 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 244 Izbicy, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości 10 punktów. | 240 PLN | 240 PLN | |
5295 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 1 kop. wydania z 1865 roku na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), znaczek z prześwitką ale kasownik bardzo wyraźnie widoczny i tanio. | 50 PLN | 50 PLN | |
5297 |
1865 znaczek rosyjski stemplowany kasownikiem numerowym 190 Kamieńska, Bojanowicz 8 punktów. | 120 PLN | 120 PLN | |
5303 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 (Fi.250.-); unieważniony polskim kwadratowym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1; znaczek z lekką prześwitką, ogólnie w dobrym stanie, tanio. | 80 PLN | 80 PLN | |
5308 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. użyty dwukrotnie jako oszustwo na szkodę poczty, ostatnie użycie specjalnie mocno odbitym kasownikiem numerowym 138 z Radomia. | 120 PLN | 120 PLN | |
5309 |
1865 Królestwo Polskie, zestaw znaczków rosyjskich różnych wydań unieważnionych polskimi kasownikami numerowymi i ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska, jedno fałszerstwo na szkodę poczty (podwójnie użyty znaczek); słabe stany, ale ciekawe i bardzo tanio. | 250 PLN | 250 PLN | |
5316 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, podkładzie koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 247 - Lipno (Fi.+250.-), słabsze ząbkowanie na dole (tanio). | 100 PLN | 100 PLN | |
5318 |
1866 front koperty listu z Łomży do Suwałk, rosyjski znaczek za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 37 - Łomża, stopień rzadkości wg Bojanowicza 3 punkty. | 200 PLN | 200 PLN | |
5327 |
1869 list z Łochowa na rosyjskiej kopercie z wydrukowanym znakiem opłaty do Warszawy, rzadki kasownik numerowy Łochowa 315, Bojanowicz 8 punktów, koperta w słabym stanie, poprawiany adres na kopercie. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
5333 |
1871 obwoluta listu z Makowa do Warszawy, bardzo rzadki polski stempel numerowy 269 - Maków, według Bojanowicza 8 punktów, na odwrocie rosyjski Makowa i odbiorczy warszawski. | 500 PLN | 500 PLN | |
5337 |
1872 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 20 kop., rozmiar: 139x113mm, wszystkie klapy zaokrąglone; dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN |