Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
5341 |
1874 list z Warszawy do Berlina z "niemym" kasownikiem z usuniętymi literami BW (kasownik ekspedycji pocztowej na dworcu Warszawa) i miejscownik rosyjski "Poczt. oddielenije / warsz 24 fewral 874". | 1 400 PLN | 1 000 PLN | |
5343 |
1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop., rozmiar: 140x58mm; dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
5344 |
1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 145x81mm; dobry stan zachowania. | 70 PLN | 70 PLN | |
5367 |
1916 opaska gazetowa z Łodzi do Wiednia. | 60 PLN | 60 PLN | |
5380 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek z nadrukiem błyszczącym, gwarancja i opis Miszczak. | 10 PLN | 30 PLN | |
5381 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, parka z nadrukiem błyszczącym, numer HAN na marginesie. | 30 PLN | 45 PLN | |
5387 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek z nadrukiem błyszczącym. | 25 PLN | 25 PLN | |
5390 |
1916 kartka polecona z Borowa 4.III.16 do Tarnowa, stempel cenzury wojskowej w Tarnowie. | 120 PLN | 100 PLN | |
5395 |
1916 kartka nadana w poczcie etapowej w Gorzkowicach 31.XII.1916 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej w Piotrkowie. | 150 PLN | 231 PLN | |
5396 |
1916 kartka austriackiej poczty polowej z Włoszczowej. | 60 PLN | 60 PLN | |
5409 |
1917 firmowy list wartościowy z Warszawy do Wiednia, koperta uszkodzona przy otwieraniu. | 80 PLN | 85 PLN | |
5423 |
1917 polecony list firmowy nadany w poczcie etapowej w Piotrkowie 4.VI.18 do Pragi, stempel cenzury wojskowej z Piotrkowa. | 100 PLN | 80 PLN | |
5442 |
1918 firmowy list polecony z Warszawy do Siedlec. | 100 PLN | 100 PLN | |
5444 |
1918 list polecony z Warszawy do Wiednia, stempel cenzury. | 80 PLN | 80 PLN | |
5448 |
1918 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau" - ładnie frankowany adres przesyłkowy, wysłany 6.X z Garwolina do Striegau (Strzegom); pieczęć formacyjna, kasownik odbiorczy; wysoka frankatura! dla skartów opłaconych znaczkami katalog przewiduje wysokie dopłaty - Fischer +200% do ceny znaczków na liście !!! całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
5454 |
1918 okupacja niemiecka "Etappengebiete West", list ofrankowany 6 najniższymi wartościami wydania przedrukowego, wysłany 30.I do Lipska, znaczki unieważnione kasownikiem "Postüberwachungsstelle 33". | 40 PLN | 45 PLN | |
5458 |
1918 okupacja niemiecka Rumunii, list ofrankowany serią przedrukową III wydania, wysłany 16.IX z Bukaresztu do miejscowości Krummhübel (Karpacz), cenzury, dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
5463 |
1918 polecony list firmowy nadany w poczcie etapowej w Dąbrowie 10.IX.16 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej z Granicy i stempel odbiorczy na odwrocie. | 120 PLN | 100 PLN | |
5495 |
1915 trzyczęściowy formularz austriackiej poczty polowej z opłaconą odpowiedzią (nierozerwany) wysłany z poczty etapowej 355 1.XII.15 do Krakowa, stempel cenzury i stemple formacyjne. | 100 PLN | 80 PLN | |
5518 |
1916 list do Krakowa ze stemplem formacyjnym "III. KOMPANIA BAONU UZUPEŁNIAJĄCEGO POLSKICH LEGIONÓW" plu stempel cenzury krakowskiej. | 70 PLN | 60 PLN | |
5547 |
1917 list z poczty polowej w Koluszkach. | 50 PLN | 40 PLN | |
5559 |
1917 kartka Z Radomia 18.XI.17, reprodukcja obrazu W. Kossaka "Racławice". | 20 PLN | 20 PLN | |
5566 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria czysta ząbkowana w pięknym stanie, gwarancje: Perzyński, Ćwiertnia i podwójna sygnatura Rachmanow, Schmutz i sygnatura Rachmanow, Schmutz. | 1 400 PLN | 1 260 PLN | |
5571 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie. | 50 PLN | 65 PLN | |
5583 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla - II wydanie, z fragmentem znaku wodnego w górnej części znaczka. | 70 PLN | 70 PLN | |
5589 |
1918 znaczki lokalnej poczty dla obszaru okupowanego przez 10. Armię, gwarancja Schmutz. | 650 PLN | 650 PLN | |
5592 |
1919 Powstanie Wielkopolskie, list II klasy, przesłany miejscowo 30.VIII w Wolsztynie, opłacony według taryfy zamiejscowej, stempelek cenzury powstańczej "Kontrola poczt w Wolsztynie"; gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 85 PLN | |
5593 |
1919 list urzędowy z Sądu Powiatowego we Lwowie do jednostki wojskowej 644, list zwrócony z stemplem odbiorczym jednostki i naklejką z informacja o nie podjęciu listu. | 20 PLN | 20 PLN | |
5600 |
1919 karta pocztowa wysłana 2.VI z 3 Zapasowego Baonu telefonicznego D.O.G. w Kielcach do miejscowości Ostrowy; znaczek unieważniony datownikiem prowizorycznym przerobionym ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej; karta pionowo zgięta. | 60 PLN | 50 PLN | |
5628 |
1916 Białystok, znaczek pierwszego wydania z podpisem, gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 720 PLN | |
5629 |
1916 Białystok, znaczek drugiego wydania z podpisem bez gumy, gwarancja Schmutz. | 700 PLN | 630 PLN | |
5638 |
1916 Częstochowa, wycinek z telegramu z odbitką bardzo rzadkiego stempla opłaty doręczeniowej typu IV za 30 fen., w bardzo atrakcyjnej cenie. | 80 PLN | 80 PLN | |
5649 |
1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej. | 250 PLN | 250 PLN | |
5677 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | 20 PLN | 20 PLN | |
5683 |
1916 Warszawa, seria wydania nie dopuszczonego do obiegu. | 100 PLN | 100 PLN | |
5685 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | 15 PLN | 15 PLN | |
5699 |
1917 Przedbórz, I wydanie, list (druki) wysłany 20.XII z Warszawy; opłata za doręczenie pobrana 22.XII znaczkiem za 2 gr. typu 8, cenzura; gwarancja. | 400 PLN | 400 PLN | |
5735 |
1918/19 Bielsko, austriacka całostka poczty polowej z nadrukiem lokalnym "POCZTA POLSKA 15 hal" i dodatkowym nadrukiem wydania krakowskiego w typie 133, całostki najpierw uzyskały nadruk lokalny, a ponieważ nie był zbytnio czytelny przesłano do Krakowa gdzie uzyskały nadruk krakowski, jedna z najrzadszych pozycji wydań lokalnych 1918-19, znane około 10 całostek z obiegu z Bielska i okolic (Czechowice, Żywiec) i pojedyncze czyste egzemplarze, pojedyncze egzemplarze całostek z tym nadrukiem lokalnym odkryto w latach trzydziestych XX wieku, a czyste były długi czas nieznane, doskonały stan zachowania, gwarancja i opis na odwrocie Schmutz. | 10 000 PLN | 10 000 PLN | |
5752 |
1918 Tarnów, znaczek opłaty za 60 h. z lokalnym nadrukiem typu II w kolorze czerwonobrunatnym, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 45 PLN | |
5755 |
1918 Tarnów, znaczek opłaty za 80 h. z lokalnym nadrukiem typu II, na wycinku, fantastyczna jakość nadruku, świetny jako wzorcowy egzemplarz, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN |