Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
18906 |
1938 list z Gdańska do Krakowa ze stemplem okolicznościowym. | 80 PLN | 80 PLN | |
18921 |
1920 kartka wysłana z Katowic 27.3.20. | 35 PLN | 35 PLN | |
18939 |
1920 plakietka propagandowa o charakterze patriotycznym. | 60 PLN | 54 PLN | |
18940 |
18941 |
1920 plakietka propagandowa o charakterze patriotycznym, uszkodzona. | 50 PLN | 45 PLN | |
18942 |
1920 niemiecka plakietka propagandowa, słaby stan zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
18943 |
1920 niemiecka plakietka propagandowa. | 80 PLN | 72 PLN | |
18944 |
1920 Górny Śląsk, niemieckie dywersyjne fałszerstwo propagandowe, rzadko spotykana kompletna seria w ładnym stanie. | 250 PLN | 250 PLN | |
18954 |
1921 Górny Śląsk, wydanie poczty powstańczej, znaczek za 20 f. z błędem "odwrócone y zamiast f" (Mi.40 euro), gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
18956 |
1921 Górny Śląsk, niemiecka karta propagandowa wysłana z Bytomia 20.III - w dniu plebiscytu. | 150 PLN | 135 PLN | |
18971 |
1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria ząbkowana. | 200 PLN | 200 PLN | |
18984 |
1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty, seria w pięknym stanie. | 35 PLN | 35 PLN | |
18989 |
1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty, seria w pięknym stanie. | 35 PLN | 35 PLN | |
18995 |
1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczek z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, w pięknym stanie. | 20 PLN | 20 PLN | |
18998 |
1936 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa sygn. 36-79-1-B4, przesłana 13.IX miejscowo we Wrocławiu. | 20 PLN | 20 PLN | |
19007 |
1939 Obszary anektowane przez Niemcy, polska karta pocztowa użyta jako formularz, ofrankowana znaczkiem Rzeszy, wysłana w listopadzie z Bielska do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, gdzie wpłynęła 24.XI, liczne stempelki i adnotacje urzędowe, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego; temat - CZERWONY KRZYŻ. | 300 PLN | 300 PLN | |
19018 |
1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, dofrankowana karta pocztowa, datowana 11.XII, wysłana z miejscowości Chodorów do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, znaczki usunięte najpewniej przez cenzurę sowiecką; korespondencja pomiędzy częścią Polski okupowaną przez Niemców, a częścią okupowaną przez Rosjan, wędrowała okrężną drogą Moskwa - Berlin, stąd stempel berliński z datą 1.II; pieczęć kancelaryjna PCK z datą wpłynięcia przesyłki 16.II; całość o ładnie udokumentowanym obiegu w dobrym stanie zachowania (niewielkie ślady archiwizacji). | 200 PLN | 200 PLN | |
19028 |
1941 ROZPOCZĘCIE WOJNY NIEMIECKO-SOWIECKIEJ, obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, koperta ostemplowana 21.VI w Brześciu nad Bugiem w przeddzień ataku niemieckiego na Związek Sowiecki, adresowana na niemiecką pocztę polową, całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 180 PLN | 180 PLN | |
19043 |
1944 wydanie nie dopuszczone do obiegu dla getta w Łodzi, gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
19064 |
1939 kartka z Kwasówki (wieś na lubelszczyźnie)wysłana 4.IX.39 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej BC32 z rzadko spotykaną parafką cenzora. | 500 PLN | 450 PLN | |
19071 |
1941 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, nalepki pocztowe. | 20 PLN | 20 PLN | |
19075 |
1942 Dojdziemy, znaczek stemplowany grzecznościowo na kopercie stemplem Głównej Poczty Polowej. | 700 PLN | 700 PLN | |
19076 |
1942 Tajna poczta podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, seria czysta w pięknym stanie. | 640 PLN | 640 PLN | |
19077 |
1942 Dojdziemy, odbitki próbne na gumowanym papierze, ślad podlepki na marginesie, gwarancja Schmutz. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
19078 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, zielona próba znaczka tzw."STAN" - zatwierdzonego do druku, ale zaniechanego z powodów politycznych (motyw - mapa Polski na tle Orła Białego z miastami Wilno i Lwów, ku którym zmierza żołnierz i matka Polka z dziećmi był dla władz radzieckich nie do przyjęcia), w parce tete beche, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
19079 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, znaczek pocztowy z okazji wystawy dokumentów i rysunków z historii II Korpusu. | 100 PLN | 100 PLN | |
19083 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - marginesowy znaczek cięty za 50 gr. | 250 PLN | 250 PLN | |
19084 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego", znaczek za 1 zł. z błędem "biała plama pod orłem". | 200 PLN | 330 PLN | |
19089 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy cięty znaczek V wydania - II nakład, z sygnaturą drukarni i z usterką - kreska przez skrzydła orła. | 50 PLN | 50 PLN | |
19098 |
1943 znaczki Tajnej Poczty Polowej służące do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" na wycinkach. | 250 PLN | 250 PLN | |
19099 |
1943 Podziemna Poczta Polska, znaczki do opłaty tajnego Monitora Polskiego. | 220 PLN | 340 PLN | |
19120 |
1945 francuski wojskowy list służbowy, koperta urzędowa "SERVICE SOCIAL DE L'ARMEE" z efektowną pieczęcią instytucji, wysłany 19.IX z Chaumont do Polskiego Czerwonego Krzyża w Paryżu; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | 150 PLN | 150 PLN | |
19121 |
1945 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list wysłany 18.VII za pośrednictwem poczty polowej 406 do Polskiego Czerwonego Krzyża w Paryżu, stempelek cenzury; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
19126 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, seria cięta. | 120 PLN | 120 PLN | |
19130 |
1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, list lotniczy wysłany 21.VI z jednostki P163 do sekcji polskiej Czerwonego Krzyża w Genewie. | 50 PLN | 50 PLN | |
19132 |
1946 Polskie jednostki we Włoszech, list wysłany 30.VI z poczty polowej 121 do PCK w Londynie, na odwrocie adres nadawcy "Polish Forces C.M.F. 555". | 40 PLN | 40 PLN | |
19155 |
1939 kartka z Dębicy opłacona znaczkiem Kasy Stefczyka. | 60 PLN | 151 PLN | |
19167 |
1940 II wydanie przedrukowe, frankatura mieszana - karta pocztowa z miejscowości Frysztak Krośnieński, wysłana 3.VIII z Rzeszowa do PCK w Krakowie (ciekawa treść !), stempel kancelaryjny i adnotacja sekretarza PCK; ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | 120 PLN | 102 PLN | |
19184 |
1940 karta pocztowa z Węgier, wysłana 21.IV do Buska-Zdroju; cenzury, dekoracyjna całość. | 50 PLN | 40 PLN | |
19190 |
1940 karta pocztowa z Madrytu wysłana 24.XII do Krakowa, stempelki cenzury hiszpańskiej i niemieckiej; rzadki kierunek wysyłki; karta w dobrym stanie zachowania z minimalnymi uszkodzeniami. | 150 PLN | 130 PLN |