Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
48571 |
1935 urzędowy list polecony z Drohobycza do Krakowa opłacony 12! znaczkami na zwykłe przesyłki urzędowe, stempel odbiorczy na odwrocie. | 320 PLN | 760 PLN | |
48573 |
1937 koperta z Wydziału Konsularnego Poselstwa Rzeczypospolitej Polskiej w Rio de Janeiro do Starostwa w Lesznie, przesyłkę dostarczono zapewne w worku z korespondencją dyplomatyczną, w Warszawie ofrankowano znaczkiem ZWYCZAJNA (6 gr), przystawiono okrągłą pieczęć z godłem "MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH" nadano w urzędzie Warszawa 7; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo złożona). | 200 PLN | 200 PLN | |
48581 |
1945 czworoblok rozdzielony międzypolem. | 40 PLN | 40 PLN | |
48582 |
1945 parki rozdzielone międzypolem. | 50 PLN | 50 PLN | |
48590 |
1946 czworoblok znaczków urzędowych rozdzielony międzypolem. | 40 PLN | 40 PLN | |
48591 |
1946 czworoblok znaczków urzędowych rozdzielony międzypolem. | 50 PLN | 50 PLN | |
48595 |
48597 |
1946 parka znaczków urzędowych rozdzielona międzypolem. | 20 PLN | 20 PLN | |
48667 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 95, złamanie i uszkodzony narożnik, gwarancja i oznaczenie. | 10 PLN | 10 PLN | |
48684 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 18, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie. | 30 PLN | 30 PLN | |
48695 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.35 "zalany romb", gwarancja i opis pozycji Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
48703 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 21, fotatest Berbeka i Mikulski. | 2 600 PLN | 2 600 PLN | |
48720 |
1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie markowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim; bardzo dobry stan zachowania (Fi.60.-). | 60 PLN | 60 PLN | |
48755 |
1921 Orzeł z tarczą, seria czysta (Fi.90.-). | 70 PLN | 70 PLN | |
48775 |
1923 Orzeł z tarczą, seria czysta. | 25 PLN | 25 PLN | |
48792 |
1924 orzeł z tarczą, seria. | 250 PLN | 250 PLN | |
48829 |
1932 przekaz paczkowy ze Lwowa do Kołomyi, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty, ciekawy stempel pomocniczy "DORĘCZONO ZAPRZĘGIEM". | 160 PLN | 140 PLN | |
48847 |
1938 ozdobne cyfry, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.50.-). | 50 PLN | 50 PLN | |
48897 |
1995 toruńskie prowizorium dopłat, znaczek z nadrukiem lokalnym z Grudziądza, gwarancja Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
48898 |
1995 toruńskie prowizorium dopłat, znaczek z nadrukiem lokalnym z Torunia, gwarancja Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
48904 |
1998 Trąbka pocztowa, narożnikowa seria znaczków z pustopolami pod znaczkami, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
48923 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 5 fen. z błędem na poz.43 I formy przedrukowej "belka pionowo podzielona i przerwa pomiędzy a i n w Danzig", piękny stan zachowania, gwarancja i opis. | 480 PLN | 400 PLN | |
48945 |
1920 wydanie prowizoryczne - mały Innendienst, znaczek z błędem nadruku "Denzig", fotoatest Bock. | 400 PLN | 400 PLN | |
48956 |
1920 całostka wydania przedrukowego. | 30 PLN | 30 PLN | |
48963 |
1920 całostka wydania przedrukowego. | 25 PLN | 25 PLN | |
48968 |
1920 sekretnik wydania przedrukowego. | 25 PLN | 25 PLN | |
48975 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga (seria nacinana), 5Pf + 25Pf - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 4.3 z Gdańska do Radomia, znaczki skasowane datownikiem DANZIG 5 z wyróżnikiem "g"; okrągłe stempelki cenzury wojskowej w Tczewie: "Tcz." i z numerem cenzora "5"; stempel odbiorczy z 8.III - unarodowiony austriacki okupacyjny datownik z wyróżnikiem "b" z wyciętym niemieckim napisem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia na końcach ząbków); gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
48982 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczek z odwrócony drukiem środka znaczka, fotoatest Gruber. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
48997 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad miastem, cięty marginesowy znaczek za 40 Pf., ładny stan zachowania, gwarancja Richter. | 600 PLN | 500 PLN | |
49023 |
1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, karta 15 Pf na kartonie białym; pionowa kreska pęknięta u dołu i przerwana najniższa linia adresowa, czysta (karta bez błędów Fi.60.-). | 40 PLN | 40 PLN | |
49025 |
1921 II wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 40 Pf całostka czysta (Fi.40.-). | 40 PLN | 40 PLN | |
49065 |
1922 IX wydanie przedrukowe - 3 Mk/ 80 Pf, usterka karty podstawowej przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią); karta wadliwie - ukośnie - cięta, na odwrocie minimalne ślady po wklejeniu karty do albumu. | 30 PLN | 30 PLN | |
49083 |
1923 perforacja firmowa UBCL - United Baltic Corporation Limited, znaczek za 300 Mk herb Gdańska format mały poziomy z perforacją firmową, kasowany; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
49114 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czysty znaczek za 5 G/1 000 000 Mk. z błędem na znaczku podstawowym z poz.11 "podwójna ukośna kreska w K", jedna podlepka, poza krótszymi ząbkami po lewej ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | 550 PLN | 490 PLN | |
49141 |
1924 Herb Gdańska w owalu, znaczek za 3 fen. z bardzo zaawansowanym błędem na poz.92 "zdeformowana prawa cyfra 3 - jak 9", piekny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | 450 PLN | 450 PLN | |
49145 |
1925 perforacja firmowa BAL - Baltic America Linie, znaczek za 50 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 4.10; dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
49164 |
1930 ozdobny formularz telegramu Wolnego Miasta Gdańska, rzadkie w bardzo dobrym stanie. | 1 600 PLN | 1 440 PLN | |
49200 |
1935 koperta prywatnego wydania firmy filatelistycznej Josef Goldberger ze znakiem opłaty herb Gdańska w owalu za 3 fen., jedyna całostka koperta Wolnego Miasta Gdańska bardzo rzadkie, koperta w bardzo dobrym stanie, koperta nie ujęta w katalogu Fischer, wymieniona w podstawowym katalogu Michla. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
49287 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka grzecznościowo skasowana stemplem prowizorycznym Konin, nadruk typ 7 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, jednak bez cechy tego nadruku w postaci cienkiego górnego końca litery k, spora plama na lewo od prawej cyfry 1. | 80 PLN | 80 PLN | |
49321 |
1918 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44. | 600 PLN | 600 PLN |