Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
13561 |
1916 kartka na formularzu legionowym z orłem "L" nadana 21.04.16 z poczty polowej w Piotrkowie do Krakowa, stempel formacyjny "KANCELARYA RACHUNKOWA // Domu Rekonwalescentów /Polskich Legionów / w Kamieńsku". | 240 PLN | 391 PLN | |
13597 |
1917 kartka nadana z poczty polowej w Kielcach do Węgierskiej Górki, stempel formacyjny "k.u.k. Reg. Art. I R. 56 / Kielce M.G.G. Pols..". | 100 PLN | 147 PLN | |
13598 |
1917 kartka nadana z poczty polowej w Kielcach do Oświęcimia, stempel cenzury "K.U.K. ERSATZ BATAILLON Nº55. / III. KOMPAGNIE / Zensuriert". | 50 PLN | 50 PLN | |
13600 |
1917 kartka nadana 7.11.17 z poczty polowej 378 do Krakowa, stempel formacyjny "Dowództwo Polskiego Korpusu Posiłkowego". | 160 PLN | 180 PLN | |
13629 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania na wycinku, gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
13636 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania, gwarancja Schmutz. | 20 PLN | 18 PLN | |
13645 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania na wycinku, gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN | |
13742 |
1915 Warszawa, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 45 PLN | |
13743 |
1915 Warszawa, znaczek z tłem w barwie jasno szarawozielonej, gwarancja i opis Walocha. | 70 PLN | 120 PLN | |
13747 |
1915 Warszawa "Orzeł", znaczek za 10 gr. drukowany farbą anilinową (Mi.80 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
13748 |
1915 Warszawa, znaczek w barwie ciemnoczerwonej z żółtawym tłem, gwarancja i opis Walocha. | 30 PLN | 30 PLN | |
13754 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze czerwonym - typ I (Mi.100 euro), sygnowany, gwarancja Dr.A.Hartman, z opisem Krawczyk. | 150 PLN | 135 PLN | |
13756 |
1915 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu przekazu pocztowego ze znaczkiem opłaty doręczeniowej 6 groszy skasowanym owalnym stemplem Poczty Miejskiej w Warszawie, kartka u góry lekko naddarta z plamą po zamoczeniu. | 120 PLN | 120 PLN | |
13758 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | 60 PLN | 54 PLN | |
13759 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | 45 PLN | 83 PLN | |
13761 |
1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 72 PLN | |
13762 |
1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | 60 PLN | 60 PLN | |
13764 |
1915 Warszawa, znaczek z nadrukiem nowej wartości z tłem w barwie "zółtobrunatnym", gwarancja i stare oznaczenie Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
13765 |
1915 Warszawa, znaczek z nadrukiem nowej wartości, gwarancja Schmutz. | 20 PLN | 25 PLN | |
13766 |
1915 Warszawa, znaczek z tłem w barwie jasnozielonej, gwarancja i opis Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
13769 |
1915 Warszawa, znaczek w barwie czerwonej z jasnożółtym tłem, gwarancja i opis Walocha. | 40 PLN | 40 PLN | |
13770 |
1915 Warszawa, litograficzny nadruk nowej wartości, znaczki cięte, wartość za 2/10 gr. z uszkodzoną prawa cyfrą 2. | 60 PLN | 60 PLN | |
13771 |
1915 Warszawa, czworoblok znaczków w barwie zielonej z tłem jasno zielonoszarym z nadrukiem nowej wartości, gwarancja i opis Walocha. | 80 PLN | 105 PLN | |
13774 |
1915 Warszawa, znaczki z nadrukiem nowej wartości z rysunkiem w barwie czerwonej matowej i błyszczącej, gwarancja i opis Walocha. | 40 PLN | 50 PLN | |
13778 |
1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki (Fi.1450.-), gwarancja i opis Schmutz. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
13787 |
1916 Częstochowa, stempel poczty miejskiej na miejscowo adresowanej kopercie. | 90 PLN | 90 PLN | |
13788 |
1916 Częstochowa, miejscowy list ze stemplem doręczeniowym poczty miejskiej za 10 fen. | 100 PLN | 100 PLN | |
13843 |
1916 Warszawa, list firmowy z Berlina 4.1.16 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej w Poznaniu i znaczek poczty miejskiej w Warszawie na odwrocie. | 60 PLN | 60 PLN | |
13846 |
1916 Warszawa, urzędowe wezwanie z Ministerstwa Spraw Zewnętrznych użyte miejscowo w Warszawie, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | 50 PLN | 50 PLN | |
13851 |
1916 Warszawa, znaczek w barwie czerwonej z tłem zielonopiaskowym, gwarancja i opis Walocha. | 30 PLN | 30 PLN | |
13866 |
1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", zawiadomienie o nadejściu pieniędzy przesłane miejscowo 29.9, datownik nadawczy WARSCHAU z wyróżnikiem "**h"; ponieważ była to przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej, którą pokrywał adresat, jej wysokość określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; bardzo dobry stan zachowania. | 180 PLN | 180 PLN | |
13872 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.280 euro), jeden znaczek z lekko przesuniętym tłem. | 250 PLN | 250 PLN | |
13877 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa cięta wydania nie wprowadzonego do obiegu. | 180 PLN | 180 PLN | |
13895 |
1916 Warszawa, znaczek wydanie pomnikowego nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Jendroszek. | 60 PLN | 60 PLN | |
13918 |
1917 Przedbórz, cięta seria pierwszego wydania, gwarancja Berbeka. | 1 000 PLN | 1 350 PLN | |
13919 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. - typ 2, za 4 gr. - typ 6, bardzo ładny stan zachowania, przedwojenna sygnatura, gwarancja i oznaczenie Gryżewski. | 280 PLN | 250 PLN | |
13925 |
1917 Przedbórz, cięty znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 720 PLN | |
13926 |
1917 Przedbórz, cięty znaczek pierwszego wydania, gwarancja Petriuk. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
13927 |
1917 Przedbórz, I wydanie, próba znaczka za 4 gr. - typ 7, w kolorze oliwkowym, bardzo ładny stan zachowania, nienaruszone gumowanie na całej powierzchni, gwarancja i opis typu Walocha. | 700 PLN | 630 PLN | |
13932 |
1917 Przedbórz, próba w barwie oliwkowej znaczek pierwszego wydania, gwarancja Mikulski. | 200 PLN | 180 PLN |