Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
45966 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą V.62. | 50 PLN | 56 PLN | |
45969 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą IV.61. | 50 PLN | 50 PLN | |
45971 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą VIII.61. | 50 PLN | 50 PLN | |
45975 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z hasłem propagandowym 48. | 10 PLN | 10 PLN | |
45983 |
1961 panorama Kalisza, koperta z sygnaturą I.62. | 40 PLN | 40 PLN | |
45985 |
1961 koperty 40-lecie Spółdzielni Wydawniczej "Książka i Wiedza", 40 i 60 gr czyste. | 30 PLN | 30 PLN | |
46039 |
1970 Władysław Broniewski, koperta z sygnaturą I.71. | 50 PLN | 50 PLN | |
46042 |
1970 Władysław Broniewski, koperta z sygnaturą VII.71. | 50 PLN | 50 PLN | |
46053 |
1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 02303; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku, bardzo dobry stan zachowania. | 70 PLN | 70 PLN | |
46058 |
1972 karta z prywatnym dodrukiem - "DZIEŃ ENERGETYKA Przyrost nowych mocy 1971-75 6,5 tys. MW". | 20 PLN | 20 PLN | |
46060 |
1972 Mikołaj Kopernik, całostka z sygnaturą I.74. | 40 PLN | 40 PLN | |
46084 |
1976 złoty medal Janusza Kusocińskiego, kartka z wydrukowanymi tekstem na odwrocie. | 25 PLN | 25 PLN | |
46107 |
1979 35. rocznica utworzenia MO i SB, całostka z dodatkowym nadrukiem z okazji sesji naukowej PZF. | 60 PLN | 60 PLN | |
46109 |
1980 ratusz w Sandomierzu, koperta z sygnaturą 1982. | 20 PLN | 25 PLN | |
46113 |
1980 35. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau, całostka z dodatkowym nadrukiem. | 150 PLN | 160 PLN | |
46160 |
1998 poczet królów i książąt polskich, koperta z sygnaturą II nakładu. | 40 PLN | 40 PLN | |
46167 |
1924-25 PLL "AEROLLOYD" - samolot Junkers F-13, Gdańsk-Warszawa-Lwów; bardzo rzadka nalepka kierunkowa firmy "Aerolloyd", która w maju 1925 roku przekształciła się w "Polską linię Lotniczą Aerolot", nalepki kierunkowe tej nowej firmy stosowano w latach 1926-28 do oznaczania listów, bagażu i przesyłek towarowych - w katalogu Fischera są katalogowane na str.512-514, nalepki "Aerolloyd" są słabo poznane i dotąd nieopisane, co rzadkie oferowana nalepka zachowała się w idealnym stanie z pełną oryginalną gumą na całej powierzchni. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
46194 |
1929 Warszawa - Katowice, list lotniczy przesłany 8.01.29 liniami "LOT" do Katowic, specjalny dodatkowy fioletowy stempel "LOT-I-VOL WARSZAWA-KATOWICE"; lotem tym przesłano 210 przesyłek. | 180 PLN | 180 PLN | |
46216 |
1935 III Samochodowy pościg za balonem, list przesłany balonem na trasie Mościce - Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Krakowa, znaczki skasowane stemplami okolicznościowymi w barwie czarnej, dodatkowy stempel "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM", datowniki odbiorcze BORZĘCIN i końcowy z Krakowa na odwrocie. | 50 PLN | 50 PLN | |
46232 |
1936 IV Samochodowy pościg za balonem, list ekspresowy przesłany 24.V balonem na trasie Mościce - Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Sanoka, list ofrankowany paskiem pionowym znaczków za 5 gr wydania żałobnego z międzypolem; stemple okolicznościowe w kolorze czarnym, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
46236 |
1937 koperta listu poczty balonowej w dniu otwarcia lotniska i Szkoły Lotniczej LOPP w Masłowie, balon "Gopło". | 50 PLN | 65 PLN | |
46241 |
1939 XI Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach, kartka przesłana balonem "Wisła", kasownik okolicznościowy lotu i stempelek balonu, stempel odbiorczy z miejsca lądowania w Sanoku. | 250 PLN | 250 PLN | |
46293 |
1962 Neil Armstrong - pierwszy człowiek, który stanął na Księżycu, koperta upamiętniająca lot Neil'a Armstronga amerykańskim rakietowym samolotem doświadczalnym X-15 z dnia 17.I; odbył on tym samolotem 7 lotów, podczas których osiągnął maksymalne: prędkość 6420 km/godz i wysokość 63246 m. | 120 PLN | 120 PLN | |
46323 |
1968 arkusik winietek poczty szybowcowej z Poznania. | 40 PLN | 40 PLN | |
46348 |
1993 kartka z lotu okolicznościowego na trasie Poznań - Katowice z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu. | 30 PLN | 30 PLN | |
46355 |
2006 arkusik winietek poczty balonowej - Gordon Benett- z Leszna. | 60 PLN | 60 PLN | |
46359 |
1928 Halina Konopacka - 31 lipca 1928 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Amsterdamie ustanowiła rekord świata w rzucie dyskiem wynikiem 39,62 m i zdobyła pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski, w plebiscycie dziennikarzy sportowych została uznana za Miss Igrzysk w Amsterdamie, do końca swojej kariery nie została pokonana w rzucie dyskiem w żadnych zawodach; oryginalna fotografia, na odwrocie pieczątka zakładu fotograficznego "Jan Ryś, Nowogrodzka 6/6"; bardzo dobry stan zachowania. | 300 PLN | 240 PLN | |
46406 |
1991 kartka z autografami Dany i Emila Zátopków; Dana Zátopková z domu Ingrová (ur. w 1922 we Frysztacie, zm. 2020 w Pradze) – czeska lekkoatletka, oszczepniczka, mistrzyni olimpijska, żona Emila Zátopka (ur. w 1922 w Kopřivnicy, zm. 2000 w Pradze) – czeski biegacz, długodystansowiec, czterokrotny złoty medalista olimpijski. | 100 PLN | 100 PLN | |
46522 |
1900 około, widokówka z serii "Z pamiętników J.C.Paska", czysta. | 50 PLN | 50 PLN | |
46568 |
1917 widokówka ze Lwowa. | 15 PLN | 12 PLN | |
46582 |
1922 widokówka Katowice (Ulica Fryderyka), czysta. | 30 PLN | 30 PLN | |
46587 |
1925 widokówka Synowódzko Wyżne obok Skolego (most drewniany nad Stryjem), czysta. | 50 PLN | 40 PLN | |
46588 |
1926 widokówka Truskawiec-Zdrój, willa "Pogoń", czysta. | 50 PLN | 50 PLN | |
46600 |
1930 widokówka Wyżnica (Vijnita-Wijnitz), otwarcie mostu kolejowego na Czeremoszu, czysta. | 100 PLN | 80 PLN | |
46641 |
1974 kartka z życzeniami z autografem Stanisława Marusarza (ur. 18 czerwca 1913 w Zakopanem, zm. 29 października 1993 tamże) – polskiego skoczka narciarskiego, dwuboisty i alpejczyka, czterokrotnego olimpijczyka, siedmiokrotnego uczestnika narciarskich mistrzostw świata, kuriera tatrzańskiego, podporucznika Armii Krajowej. | 80 PLN | 80 PLN | |
46642 |
1974 kartka z życzeniami z autografem Stanisława Marusarza (ur. 18 czerwca 1913 w Zakopanem, zm. 29 października 1993 tamże) – polskiego skoczka narciarskiego, dwuboisty i alpejczyka, czterokrotnego olimpijczyka, siedmiokrotnego uczestnika narciarskich mistrzostw świata, kuriera tatrzańskiego, podporucznika Armii Krajowej. | 80 PLN | 85 PLN | |
46646 |
1979 kartka z życzeniami z autografem Waldemara Baszanowskiego (ur. 15 sierpnia 1935 w Grudziądzu, zm. 29 kwietnia 2011 w Warszawie) – polskiego sztangisty, czterokrotnego olimpijczyka, dwukrotnego mistrza olimpijskiego, pięciokrotnego zwycięzcy mistrzostw Świata, sześciokrotnego mistrza Europy, dwudziestoczterokrotnego rekordzisty Świata. | 80 PLN | 80 PLN | |
46667 |
2003 "Polskie taryfy pocztowe 1918 - 1939" autorstwa Marka Zbierskiego, wydanie dwujęzyczne; po polsku i niemiecku, 570 stron. | 130 PLN | 130 PLN | |
46712 |
1936 III Rzesza, gonitwa o "Brunatną wstęgę Niemiec", blok czysty. | 60 PLN | 50 PLN | |
46729 |
1939 III Rzesza, wyścig Nurburgring, przedrukowa seria kasowana (Mi.100 euro). | 80 PLN | 70 PLN |