Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
39989

1944 znaczek kwestarski stemplowany w Rzeszowie.

10 PLN10 PLN
40018

2000 monografia autorstwa Erika Lørdahla "German Concetration Camps 1933 - 1945", trzy tomy, podstawowa pozycja dla zbieracza tego tematu.

300 PLN270 PLN
40027

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze bibułkowym y1 (nakład 1264 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

180 PLN162 PLN
40030

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze x2 o nakładzie 957 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

150 PLN135 PLN
40034

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lilabrązowym na papierze x2 (nakład 953 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

220 PLN220 PLN
40035

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze jasnobrązowym na papierze u (nakład 981 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

220 PLN220 PLN
40037

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze bibułkowym x1 o nakładzie 972 sztuki, mini fotoatest (znaczek bez pieczątek na odwrocie).

200 PLN180 PLN
40038

180 PLN180 PLN
40043

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, odbitka z unieważnionej matrycy.

30 PLN45 PLN
40049

1942 pochodnia, odbitka z unieważnionej matrycy.

30 PLN40 PLN
40050

2 600 PLN2 600 PLN
40054

90 PLN90 PLN
40060

1942 zaproszenie na Święto Pułkowe 1 Dywizji Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego w dniu 15.VIII ozdobione drzeworytem z programem uroczystości i odznaką pułkową, grafika sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); zaproszenie ofrankowane i wysłane 12.VIII, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; dekoracyjne wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 000 PLN900 PLN
40077

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - odmiany papierów i kolorów (Fi.850.-), gwarancja Schmutz.

750 PLN750 PLN
40090

180 PLN162 PLN
40100

1942 los nr.1656 Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych, bilet ozdobiony symboliczną grafiką, stempelek KOM.REW. OFLAG IIC z podpisami jej członków, na odwrocie tekst informacyjny "W WYPADKU ZGUBIENIA LUB ZNISZCZENIA LOSU - WYGRANA NIE BĘDZIE WYPŁACONA IV.42"; niezwykle rzadkie ozdobne wydawnictwo obozowe w doskonałym stanie zachowania.

1 000 PLN900 PLN
40104

200 PLN200 PLN
40113

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta (Fi.190.-), gwarancja.

180 PLN180 PLN
40118

500 PLN450 PLN
40140

1943 wydanie żałobne po śmierci generała W. Sikorskiego, odbitka z unieważnionej matrycy.

35 PLN35 PLN
40174

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty (Fi.600.-), gwarancja Ryblewski.

540 PLN540 PLN
40176

1943 80. rocznica Powstania styczniowego, odbitka bloku z unieważnionej matrycy.

100 PLN100 PLN
40228

1944 Święto 3 Maja, znaczki ostemplowane 3.V na:

900 PLN810 PLN
40235

1944 święto 3 Maja, odbitka z unieważnionej matrycy.

30 PLN35 PLN
40286

1944 wezwanie z izby chorych opłacone przez adresata znaczkiem dopłaty, gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
40292

150 PLN135 PLN
40298

1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o wysokim nominale 5 Mk. w kolorze czarnym - seria A; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, na odwrocie stempelek KS w ramce, minimalny ślad złożenia, ostre rogi.

600 PLN540 PLN
40299

120 PLN108 PLN
40303

500 PLN500 PLN
40305

500 PLN450 PLN
40309

1944 dwa banknoty oflagu IIC wydane przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 50 f. serie AII i AIII, różnią się szczegółami rysunku, niezłożone, jeden ze szczerbą w krawędzi, ostre rogi.

250 PLN225 PLN
40314

1945 krwawa niedziela, gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
40318

1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze czarnym, niekatalogowany i bardzo rzadki jako nacinany na papierze białym gładkim średnim (kilka sztuk z nakładu łącznego 150 szt. liczonego razem z ciętym i nacinanym na grubym papierze), gwarancja i opis 1bx1C Schmutz.

400 PLN400 PLN
40321

1942 Druty, seria czysta w kolorach niebieskim i zielonym, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1400.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

1 400 PLN1 400 PLN
40330

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f. na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, w niekatalogowanym czerwonobrązowym kolorze, gwarancja i pełen opis odmiany koloru Schmutz.

800 PLN720 PLN
40332

1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
40341

200 PLN200 PLN
40346

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, ma bardzo duże marginesy wokół rysunku, gwarancja Krawczyk.

300 PLN270 PLN
40347

1944 festiwal muzyki, próba znaczka w barwie brunatnej i karminowej na papierze białym, dotychczas nie katalogowane, gwarancja Schmutz.

2 400 PLN2 400 PLN
40348

270 PLN270 PLN