Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
22137 |
2011 110. rocznica urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego, trzy kartki okolicznościowe z błędami druku barw, na dole właściwie wydrukowana kartka. | 32 PLN | 32 PLN | |
22138 |
2020 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, dwie kartki okolicznościowe z błędami druku barw, na dole właściwie wydrukowana kartka. | 35 PLN | 35 PLN | |
22148 |
1926 list lotniczy z nadany 14.6.26 z Warszawy do Krakowa, nalepka kierunkowa w kolorze niebieskim, dodatkowe stempelki: lotniczej opłaty gotówkowej "POBRANO/PERÇU", "SAMOLOTEM" i stempel odbiorczy urzędu lotniczego we Lwowie "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ", na odwrocie kasownik odbiorczy ze Lwowa z datą 14.6.26. | 700 PLN | 600 PLN | |
22150 |
1926 list lotniczy z Warszawy nadany 31.8.26 do Lwowa, stemple poczty lotniczej i rzadka nalepka kierunkowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | 800 PLN | 700 PLN | |
22151 |
1926 list lotniczy z Warszawy nadany 8.9.26 do Gdańska, stemple poczty lotniczej i rzadka nalepka kierunkowa, na odwrocie stemple odbiorcze. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
22158 |
1927 list lotniczy z Warszawy nadany 1.7.27 Lwowa, stemple poczty lotniczej i rzadka nalepka kierunkowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | 700 PLN | 780 PLN | |
22182 |
1935 dwie nalepki zbiórki na fundusz budowy szkoły lotniczej. | 75 PLN | 75 PLN | |
22188 |
1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - alegoria, znaczek za 20 gr., rzadki z numerem na marginesie, dodatkowo dwa inne znaczki czyste, bez gumy w ładnym stanie. | 80 PLN | 80 PLN | |
22202 |
1938 kartka z zawodów poczty balonikowej L.O.P.P. w Chełmie, z instrukcja dla znalazcy do odesłania do organizatora lotu droga pocztową, zachowało się około 10 kartek przesłanych balonikami. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
22224 |
1958 lot balonu "Poznań" z okazji Szybowcowych Mistrzostw Świata, dwa listy przesłane tym lotem z dodatkowymi znaczkami opłaty balonowej, dwie odmiany stempla okolicznościowego "I LOT BALONU POZNAŃ LESZNO WLKP": fioletowy bez ramki, czerwony w ramce; pierwsza przesyłka nosi numer 000001, a druga 000020 - był to pierwsza poczta balonowa zorganizowana w powojennej Polsce; bardzo dobry stan zachowania. | 800 PLN | 800 PLN | |
22226 |
1958 znaczek do opłacania przesyłek podczas VII Szybowcowych Mistrzost Świata w Lesznie. | 10 PLN | 10 PLN | |
22233 |
1960 Lot balonu "Katowice" Na Południe, dodatkowy znaczek opłaty balonowej z wyraźną podwójną perforacją poziomą na dole, cięty z dwóch stron. | 400 PLN | 400 PLN | |
22250 |
1963 komplet winietek balonowych w kompletnych arkuszach wydanych z okazji lotu towarzyszącemu Międzynarodowym Targom Poznańskim. | 120 PLN | 130 PLN | |
22283 |
1977 lot balonu "Katowice" z okazji 50-lecia Aeroklubu Śląskiego, arkusik czterech znaczków do opłaty przesyłek balonowych z podwójnym ząbkowaniem pionowym, dodatkowo koperta przesłana tym lotem; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
22290 |
1999 list polecony z pierwszego lotu na trasie Katowice - Wiedeń. | 30 PLN | 30 PLN | |
22295 |
2006 arkusik winietek poczty balonowej z Leszna. | 60 PLN | 60 PLN | |
22346 |
1997 karnet okolicznościowy z okazji pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski. | 25 PLN | 85 PLN | |
22357 |
1960 niebieska nalepka Totalizatora Sportowego za 2 zł z fioletowym nadrukiem nowej wartości "10 zł", autorstwa Czesława Słani; bardzo dobry stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
22390 |
1943 flagi krajów okupowanych przez państwa osi (Niemcy, Włochy, Japonię) - wśród nich flaga Polski, seria znaczków amerykańskich, czysta. | 50 PLN | 50 PLN | |
22391 |
1943 USA, okupowane kraje - Polska, FDC-czworoblok znaczków przedstawiających polską flagę na dekoracyjnej kopercie ostemplowanych 22.VI w Chicago w pierwszym dniu obiegu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
22399 |
1964 Pokaz Filatelistyczny Związku Filatelistów Polskich w W.Brytanii z okazji 25-lecia Polski Podziemnej i 20-lecia Powstania Warszawskiego, dekoracyjna całość. | 40 PLN | 40 PLN | |
22403 |
1966 Berlin Zachodni - historyczne budowle, na znaczku za 5 Pf przedstawiono Bramę Portową (niem.Berliner Tor) w Szczecinie, a na znaczku za 2DM salę ratusza ze Lwówka Śląskiego - swoiste "polonicum" będące przedmiotem "wojny pocztowej" między Polską, a Republiką Federalną Niemiec; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
22410 |
1966 polonijne nalepki okolicznościowe w pełnym arkuszu złożonym na trzy części. | 90 PLN | 90 PLN | |
22416 |
1974 30 rocznica bitwy o Monte Cassino, znaczek na dekoracyjnej kopercie, ostemplowany okolicznościowo 18.V w Londynie. | 30 PLN | 30 PLN | |
22420 |
1978 60-rocznica powstania 7 Pułku Ułanów Lubelskich im.Gen.K.Sosnkowskiego, specjalna widokówka pamiątkowa (seria I, Nr.10) ostemplowana okolicznościowo 1.XI w Londynie. | 50 PLN | 50 PLN | |
22421 |
1978 60-rocznica powstania 7 Pułku Ułanów Lubelskich im.Gen.K.Sosnkowskiego, specjalna widokówka pamiątkowa (seria I, Nr.9) ostemplowana okolicznościowo 1.XI w Londynie. | 50 PLN | 50 PLN | |
22422 |
1979 Międzynarodowa Wystawa POLPHIL 79 w Melbourne, efektowna całość ostemplowana okolicznościowo 19.XI; znaczek z pamiątkowym dodrukiem na dolnym marginesie. | 40 PLN | 40 PLN | |
22426 |
1984 ONZ agencja w Nowym Jorku, flaga polska w serii flagi członków ONZ w specjalnym karnecie. | 50 PLN | 50 PLN | |
22427 |
1984 ONZ agencja w Nowym Jorku, flaga polska w serii flagi członków ONZ, komplet 4 arkusików, czyste. | 50 PLN | 50 PLN | |
22428 |
1984 ONZ agencja w Nowym Jorku, FDC - flaga polska z serii flagi członków ONZ. | 20 PLN | 20 PLN | |
22430 |
1985 komplet 15 kart okolicznościowych z okazji wizyty kardynała J. Glempa w Wielkiej Brytanii, ze stemplami okolicznościowymi odwiedzanych miejscowości. | 75 PLN | 75 PLN | |
22448 |
1914 widokówka z Poznania. | 10 PLN | 10 PLN | |
22450 |
1915 widokówka łódzkie bony, czysta. | 150 PLN | 150 PLN | |
22521 |
1993 katalog Wystawy Światowej POLSKA 93, 202 strony, kolorowe ilustracje, ciekawe artykuły Zbigniewa Mikulskiego. | 80 PLN | 80 PLN | |
22522 |
1993 katalog Wystawy Światowej POLSKA 93, 202 strony, kolorowe ilustracje, ciekawe artykuły Zbigniewa Mikulskiego. | 80 PLN | 70 PLN | |
22557 |
1933 Rzesza, wydanie z dopłatą na pomoc zimową - opery R.Wagnera, seria z lekkimi śladami pierwszej podlepki, bardzo dobry stan zachowania. | 900 PLN | 800 PLN |